p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

waldemaros    10

To jak dobrze policzyć wziąłeś przeszło70 ha.pozazdrościć tylko.Co do oddawania dalej w dzierżawę to masz rację.ludzie będą oddawać przy tych cenach warzyw mleka zwierzat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Zgadza się , delikatnie ponad 70ha. A wziąłem to tylko dlatego że 90% tych pól jest w dobrej kulturze , w okolicach moich działek no i generalnie nic mnie nie kosztuje ta dzierżawa. Gdybym miał oddać całe dopłaty + podatek + jeszcze zapłacić to bym nie był zainteresowany. Swojego mam 240ha i razem z tymi 72ha i pozostałymi dzierżawami to już blisko 400ha a to powoli robi się za dużo dla mnie do ogarnięcia chociaż myślę że tak do 500ha byłbym w stanie sprzętem który mam obskoczyć i cały czas zarabiać na usługach co w moim przypadku jest znacznym procentem dochodu.

 

Generalnie w moich okolicach cena ziemi poleciała dosyć mocno a chętnych brak. W promieniu 20 km jest co najmniej 40-60 ha do sprzedania o których wiem i pewnie kilkaset ha do wydzierżawienia Tyle że z dzierżawami się jeszcze co poniektórzy cenią albo nie chcą umowy podpisywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

U mnie też pojawiają się ale małe obszary1-2.szkoda że nikt nie oddaje tyle ha w swietokrzyskim chętnie bym wziął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie tez co roku coraz mniej gospodarzy ale niestety jeszcze wiecej chetnych na ich pole :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Zgadza się , delikatnie ponad 70ha. A wziąłem to tylko dlatego że 90% tych pól jest w dobrej kulturze , w okolicach moich działek no i generalnie nic mnie nie kosztuje ta dzierżawa. Gdybym miał oddać całe dopłaty + podatek + jeszcze zapłacić to bym nie był zainteresowany. Swojego mam 240ha i razem z tymi 72ha i pozostałymi dzierżawami to już blisko 400ha a to powoli robi się za dużo dla mnie do ogarnięcia chociaż myślę że tak do 500ha byłbym w stanie sprzętem który mam obskoczyć i cały czas zarabiać na usługach co w moim przypadku jest znacznym procentem dochodu.

 

Generalnie w moich okolicach cena ziemi poleciała dosyć mocno a chętnych brak. W promieniu 20 km jest co najmniej 40-60 ha do sprzedania o których wiem i pewnie kilkaset ha do wydzierżawienia Tyle że z dzierżawami się jeszcze co poniektórzy cenią albo nie chcą umowy podpisywać. 

Gdzie takie niskie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Panowie czy opłaca się dać 3,9 t pszenicy plus podatek za 1 ha , cała działka ma ok 20 ha z tego ok... 5 ha to 2 klasa ziemi a reszta to 3 a . Co wy o tym myślicie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Moim zdaniem to sie nie oplaca wcale.
Jesli czysz wynosilby gdzies 3 tony to jeszcze bym sie zastanawial ale powaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

jak dla mnie nie miało by to najmniejszego sensu, szczególności jak chciałbyś uprawiać tam zboża. Załóż sobie średni plon wieloletni na poziomie 8-9 ton(bo ziemia dobra, choć nie wiem w jakiej kulturze i jak z opadami w regionie i każdy rok jest inny), to połowę plonu musisz oddać na czynsz lub prawie połowę, więc to co zostanie nie wiem czy ci wystarczy na koszty i martwisz się cały rok, inwestujesz cały rok, zapieprzasz cały rok. A żeby taki plon uzyskać to min. musisz włożyć 2500 zł nie licząc własnego sprzętu i dodatkowych usług np usługa zbioru kombajnem , u mnie 330 zł. Ale każdy robi jak uważa , jednemu się opłaci drugiemu nie bo ziemia ta nie przynosi wymiernych korzyści , a brać żeby mieć i robić byle robić  w moim przypadku mijało by się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Moim zdaniem to sie nie oplaca wcale.

Jesli czysz wynosilby gdzies 3 tony to jeszcze bym sie zastanawial ale powaznie.

2 tony to maks,robić żeby sie tylko narobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest opcja pierwokupu za 3 lata to można się jeszcze zastanowić. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Nawet jak jest opcja pierwokupu to też nic z tego nie wynika bo nie wiadomo ile ona będzie wynosiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

2 tony to maks,robić żeby sie tylko narobić

 

Ja te okolo 3 tony to bym byl sklonny dac z tego wzgledu ze u siebie w okolicy daje 2 tony a u mnie sa kawalki 2-3ha a tu jak sam widzisz 20ha z czego 5 ha 2 klasa.

Na samym zbozu to by wiele nie zostalo bo pewnie z 500zl ale np z rzepaku powinno zostac wiecej.

Takze ja bym sie zastanowil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

kolego jeszcze krus wydzierżawiającemu zapłać 

 

ps.

A póżniej dziwota że u "mnie" w okolicy takie ceny czynszu, jak jeden z drugim zastanawia sie czy sie opłaca przy czynszu 3.9t pszenicy  a za 3t/ha by wziął. 

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ludzie w tych czasach sie rozleniwili kiedys ludzie zapierdzielali i nienarzekali ze ciezko.
Ja jestem tego zdania ze wole dac powiedzmy okolo 3 tony za kawalek 20 ha i zarobic z kazdego hektara 500zl niz siedziec w domu na d*pie i biadolic jak mi to zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gorzej jak nie zarobisz tych 500 zł z ha bo susza będzie albo coś innego i trzeba dołożyć do interesu. Potem tylko pretensje że państwo nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Nie boj sie nie jestem z takich ze pierwsze co robie to lece na protest czy do agencji po pieniadzie z prowu czy tego podobnych.
Jedynie co czerpie to zwykle doplaty bezposrednie i nic wiecej .
A niewiem czy zauwazyles ze jestem z lubelszczyzny a jak wiadomo tu siw sieje sporo ziol i dochody sa znacznie wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lubelszczyzna jest duża i nie wszyscy "są na ziołach" B) . W moich stronach nie ma takich desperatów , którzy robią tylko po to żeby zajęcie było ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Nie boj sie nie jestem z takich ze pierwsze co robie to lece na protest czy do agencji po pieniadzie z prowu czy tego podobnych.

Jedynie co czerpie to zwykle doplaty bezposrednie i nic wiecej .

A niewiem czy zauwazyles ze jestem z lubelszczyzny a jak wiadomo tu siw sieje sporo ziol i dochody sa znacznie wieksze.

Nie masz czym się chwalić że z PROWU nie skorzystałeś ,twoja strata ,ja wolałem wyciągnąć co sie da niz zarobić 500 zł z ha dzierżawy i to w dobrym roku ,a co w kiepskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Gospodarze na ziemiach 3 klasy i w gorszym roku nie zauwazam spadkow plonu.
Jedyne co kukurydzia dala po d*pie w tamtym roku ale zboza i rzepak ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie co tu dużo gadać w końcu robota głupiego lubi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Kolego a więc co siejesz i uprawia? 

A tak na serio dopłaty podatek dla kogo? nawet akcyzy sobie zapewne nie odliczysz :(

nie wiem czy liczyłeś ale średnio w tym układzie dajesz za free wydzierżawiajacemy 1ha ziemi rocznie a Ci pozostaje ....hmmm  

dodatkowo jeśli uzyskasz załóżmy ładny plon rzędu 8-9t minus 3ton więc cały zysk to zostaje Ci w/w ........

 

pozdrawiam hardkorowych rolników

Gospodarze na ziemiach 3 klasy i w gorszym roku nie zauwazam spadkow plonu.
Jedyne co kukurydzia dala po d*pie w tamtym roku ale zboza i rzepak ok.

 

Gospodarze na ziemiach 3 klasy i w gorszym roku nie zauwazam spadkow plonu.
Jedyne co kukurydzia dala po d*pie w tamtym roku ale zboza i rzepak ok.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

panowie jak wyglada sprawa z dzierzawa ziemi od anr jak ziemia znajduje sie w innym powiecie niz ja mieszkam? bo teraz te przepisy sie zmieniły a w moimhektarów powiecie ciężko o dzierzawe.czy 148 dt za 18 h na 5 lat kl ziemi od 3 do 4 się opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Mowie tu o 3 tonach plus doplaty dla mnie i podatek placi wlasciciel pola i akcyze sobie odbieram.
To wychodzi tak jak bym oddawal 1,5 tony ale ja nie bede sie wiecej w tej kwesti wypowiadal bo niechce wywolywac niepotrzebnej kłótni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj