p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

dla mnie ta cena była by nie akceptywalna, za taką niech sobie robi kto inny bo zarobku to ja tu nie widzę. 1000 może bym przebolał, ale bez podatku już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak myślicie 1600zł/ha plus podatek i melioracja to dobra oferta za dzierżawe gleba 4a

Rozumiem ze doplaty twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dopłaty wlosciciela i do tego jeszcze 1600zl czynsz i podatki?? Za 3 klase nie sal bym wiecej niz 800zl doplaty i podatki wlasciciela bo to sie nie oplaca nawet przy 800zl wychodzi sie na zero ale ze wzgledu ze mam pasze pewna dobrej jakosci moge dac ale nie wiecej jestem z zaglebia mlecznego powiat wys maz i jest glud ziemi jednak tyle placic to juz glupota bez uzasadnienia ekonomicznego bez problemu mogę kupic qq na pinu ladna zachodnie odmiany 5000/ha pszenice po 600 jenczmien 550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro piszesz ze doplata właściciela a wczesniej liczysz ja jako czynsz to sam motasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

jak myślicie 1600zł/ha plus podatek i melioracja to dobra oferta za dzierżawe gleba 4a

 

U mnie to by taką osobę wyśmiali.Ja biorąc pole w dzierżawe mogę jedynie oddać dopłatę.lub biorę doplatę a oddaje za podatek innej opcji nie ma.I jeszcze miałbym dopłacać,to mi się w głowie nie mieści.Mogłem wziąść w dzierżawę pole,gościu chciał doplatę i żeby mu zaplacić podatek,to go wyśmiałem ha ha.Za tą cenę,to chętnie przyjeżdzaj do mnie,oddam ci wszystko pole,klasa 2-3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za te 1600zł, podatek i meliorację wolę kupić 4t zboża :D niż dopłacać jeszcze do paliwa, nawozów i amortyzacji maszyn i zebrać 6t...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472

4 tony za 1600 to co za zboże ,chyba owies,lub nędzna mieszanka u mnie 2,5 tony pszenicy maks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jak myślicie 1600zł/ha plus podatek i melioracja to dobra oferta za dzierżawe gleba 4a

 

dopłata właściciel a ja różnice miałbym pokryć to na jedno wychodzi

 

czytaj ze zrozumieniem

 

czynsz dzierżawny 1600zł/ha+podatek przy zaokrągleniu daje 1700zł

w kawałku masz 5ha czyli daje 8500zł na rok!!

czytam czytam ze zrozumieniem i inaczej nie wychodzi. A wynik jest jeden. MINUS!!!

równie dobrze możesz pójść na swoje pole i kamienie z kupki na kupke przekładać i wyjdzie jedno i to samo narobisz sie w imie roboty, zmęczenia i utraty zdrowia jak i nie potrzebnej eksploatacji maszyn.

Kiedyś były liczydła i ludzie potrafili liczyć, teraz mamy komputery, kalkulatory a ludzie potrafią jeszcze mieć jakieś wątpliwości. 

Powodzenia szukania dodatkowych hektarów za wszelką cene.

Pozdrawiam ekspertów z róznych rodzajów symulatorów którzy radzą "brać " taką dzierżawe toż to okazja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a nie lepiej za 2500 kupić sobie 5t zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest wiele zależnych: jaka klasa ziemi, czy jest to ziemia zaniedbana, czy mamy obok pole, jak daleko. Mając już kilkadziesiąt ha jak wezmiemy np 15 ha ziemi i zostanie nam nawet i te 500 zł a i tak mamy te maszyny wiec to jest czysty zysk wiec lepiej coś zarobic niż nic nie zarobic,

Taka mało moja kalkulacja prowadze bo troch wziełem w dzierżawe i wszytko liczyłem:

 

Nasiono rzepaku:                  -266zł

nawozy petro plon 300 ka/ha -447zł

polifoska 300 kg/ha                -279zł

RSM 32 264kg/ha                  -253zł

saletra 250 kg/ha                   -265zł

opryski (dursban leopard navigator trend salsa dursban granu fol bor

asahi moderator mospilan porter) nie chce mi sie po kolei rozpisywać ale na ha wychodzi

                                               -446zł

paliwo (4x oprysk, orka 5xnawozy,włkuowaninie siew wałowanie, młucenie

                                                -279zł

dzierżawa                                1600zł

podatek                                    153zł

ubezpieczenie                           -132zł

suma                                         4120 doliczmy jeszcze 80 na jakieś pierdoły 4200zł/ha

 

dopłata (zazielenienie, onw JPO( nie licze do pierwszych 27 bo zaraz ktos powie że sie nie liczy no i młody wmoim przypadku no ale tez nie bedę liczył

                                                   936zł

                                 akcyza        86zł

plon 4,15 po 1600 ale myżle ze w grudniu bedzie droższy bo wszystko składowane

                                                   6640

                     przychód             7662zł 

                       dochód             3462 zł

wiec jak ktos mówi że 1600 zł to duzo jest w błedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Smieszne wyliczenia bez wlasnej pracy czyli pracujesz dla przyjemnosci i amortyzacji sprzętu i rzadnych napraw. Tyle przejazdow i tak malo ci spali chyba masz jakies perpetum mobile. I jeszcze te bardzo optymistycznie plony niech tylko przyjdzie susza ablo grad i oby 2t bylo. Z tych ŚOR to chyba jakies symboliczne dawki ze wychodzi ci taka suma moge sie zalozyc ze po takiej taniej ochronie nie realne jest celowanie w taki plon no chyba ze bedziemy miec bardzo dobry przebieg pogody ale to trafi sie raz na dekade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no i kolejna rzecz w tym roku znajomi co mają rzepak zbierali 2-3.5t słabo sypało wszystkim. Co roku też nie można siać rzepaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smieszne wyliczenia bez wlasnej pracy czyli pracujesz dla przyjemnosci i amortyzacji sprzętu i rzadnych napraw. Tyle przejazdow i tak malo ci spali chyba masz jakies perpetum mobile. I jeszcze te bardzo optymistycznie plony niech tylko przyjdzie susza ablo grad i oby 2t bylo. Z tych ŚOR to chyba jakies symboliczne dawki ze wychodzi ci taka suma moge sie zalozyc ze po takiej taniej ochronie nie realne jest celowanie w taki plon no chyba ze bedziemy miec bardzo dobry przebieg pogody ale to trafi sie raz na dekade

Mentalność Polska zawiść i tyle. Susza dlatego mam ubezpieczony i sie nie obawiam że zima wymarznie, grad wybije. Kolego jak mam x ha wiec obrobić tym sprzętem 20 30 ha wiecej to chyba nie problem a tak by stał i nie przynosił kożysci. Moja praca hmmm wiesz w tym czasie pewnie bym leżał przed tv albo czytał AF i nic z tego bym nie miał. Posłuchaj opryskiwać 21 m i ciagnik proxima 85 na obrotach 1200 pali 2l/ha czyli wychodzi mi  x 4 przejazdy to jest 8 l, siewka to samo 10l. orka new holand T6 175 15 l, młucenie 15l new holan TC 5070, włuka 10, wały 5l, siew 8l to jest 71l. Wiec rzedne perpetum mobile. Środki ochrony roślin też Ci rozpisać?? 

Zgodze sie z Songiem nie co rok ale po rzepaku dobre stanowisko mozna pszenice koszty mniejsze no ale tyle napewno nie zostanie. póżniej pszenżyto i rzepak no i od czasu do czasu burak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Sam właśnie liczyłem ile mi wychodzi nakład 3 tyś bez amotryzacji maszyn, własnej pracy i dzierżawy. Maszyny prawie nowe więc troche kosztują, obsługa serwisowa raczej, nie części.

Paliwa na 1 ha w całym gospodarstwie średnio  w 95 litrach się mieszczę, paliwo kupiłem w  lutym po 2,8 zł netto.W jesieni Toprex wiosna Caryx, nawet 1,2 l.//ha.Opryski w górnej półki stosuje, plon w tym roku średni 3,7 i to chyba jeden z najwyższych w okolicy.bo 1,8 u niektórych czesto był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mentalność Polska zawiść i tyle. Susza dlatego mam ubezpieczony i sie nie obawiam że zima wymarznie, grad wybije. Kolego jak mam x ha wiec obrobić tym sprzętem 20 30 ha wiecej to chyba nie problem a tak by stał i nie przynosił kożysci. Moja praca hmmm wiesz w tym czasie pewnie bym leżał przed tv albo czytał AF i nic z tego bym nie miał. Posłuchaj opryskiwać 21 m i ciagnik proxima 85 na obrotach 1200 pali 2l/ha czyli wychodzi mi  x 4 przejazdy to jest 8 l, siewka to samo 10l. orka new holand T6 175 15 l, młucenie 15l new holan TC 5070, włuka 10, wały 5l, siew 8l to jest 71l. Wiec rzedne perpetum mobile. Środki ochrony roślin też Ci rozpisać?? 

Zgodze sie z Songiem nie co rok ale po rzepaku dobre stanowisko mozna pszenice koszty mniejsze no ale tyle napewno nie zostanie. póżniej pszenżyto i rzepak no i od czasu do czasu burak 

 

Jak bys szanował i cenił swoja prace to liczył byś kazda prace w cenie podobnej jaka płaci sie za usługe np koszenie 350-300zł a nie za cała agrotechnike 279zł jak nie lubisz sie nudzi mozesz np. kamienie sasiadowi na polu pozbierac tez za free na to samo wyjdzie. W tym roku sasiadowi wymarzł jęczmnień uznali 100% ubezpieczony był plon 8t z ha dostał 800zł ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bys szanował i cenił swoja prace to liczył byś kazda prace w cenie podobnej jaka płaci sie za usługe np koszenie 350-300zł a nie za cała agrotechnike 279zł jak nie lubisz sie nudzi mozesz np. kamienie sasiadowi na polu pozbierac tez za free na to samo wyjdzie. W tym roku sasiadowi wymarzł jęczmnień uznali 100% ubezpieczony był plon 8t z ha dostał 800zł 

Ja staram sie dokładnie kazdy koszt liczyc, ale bez przeasady bo według Twojego myślenia to trzeba było by doliczyć chodzenie na pole bo też tracisz czas, że przebywasz z opryskami tez nie dobrze. Oczywiście trzeba liczyć własna prace ale jeśli mam czas odpoczać nie zatrudniam ludzi ze wszystkim sie wyrabiam to nie jest żle. Dobra nie licytujmy sie bo to nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wedlug tych wyliczen gospodarstwo 40 ha powinno miec zysk ponad 120 tys na rok czyli 10 tys miesiecznie, to za taka kase mozna zyc jak pan a jakos tego nie widac na polskich wsiach aby takie gospodarstwa oplywaly bogactwem, takie wyliczenia sa bardzo optymistyczne lecz szybko mozna sie przeliczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj