p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Może stanieje może nie. Mam tu kolesia który chce puścić w dzierżawę 125ha po 1500zł klasa II i III. Tylko ta cena.

na ile czasu ta dzierżawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Panowie gospodarze na 15ha wiekszość łąki moge dobrac 20ha ornej od teścia i 20ha od znajomego pytanie da rade z tego jakis przywzwoity pieniądz wyciągnąć jakos dodatek bo żyje z czegoś innego dodam że dzierżawa na zasadzie ja uprawiam a wydzierżawiający bierze dopłaty i płaci podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na same nawozy musisz mieć przyzwoitą kasę o tego, zalezy od ciągnika i maszyn jakie masz, 60tką będzie Ci napewno ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Klasa głównie 3a i 3b troche 4 wszystko prawie wkoło domu max 10km ciągnik mam nowa proxe plus 90 i 7211. co do nawozów mniej więcej wiem ile wydaje na łąki dodam że gleba utrzymana w dobrej kulturze. czyli polecacie myslicie czy da rade tysiaka z ha wyciągnąc z produkcji zbóz rzepaku i może kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak masz konia 90km to smiało bierz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

Jak można zapisać się na przetarg na dzierżawę od ANR?jak to się odbywa i czy kwota dotyczy 1 ha czy całej działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można zapisać się na przetarg na dzierżawę od ANR?jak to się odbywa i czy kwota dotyczy 1 ha czy całej działki?

idź do agencji tam dostaniesz wszystkie papiery potrzebne potem z nimi do gminy żeby zaświadczyli i uzupełnione już składasz w agencji. Kwotę którą wylicytujesz jest za całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

na ile czasu ta dzierżawa?

 

Na 10lat, pierwsza płatność przy podpisaniu umowy. Kolejne  do 15 stycznia każdego roku.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

idź do agencji tam dostaniesz wszystkie papiery potrzebne potem z nimi do gminy żeby zaświadczyli i uzupełnione już składasz w agencji. Kwotę którą wylicytujesz jest za całość.

Podziękował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 10lat, pierwsza płatność przy podpisaniu umowy. Kolejne do 15 stycznia każdego roku.

bierz to i nawet się nie zastanawiaj. U nas by się pozabijali za takie coś i pewnie by byl przetarg na polu jak ostatnio i dobiloby pewnie do okolo 2500zl/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kbagro    2

ja też nie mogę stanąć do przetargu nie spełniam warunku 5 lat a w krus jako domownik 8lat byłem za***isty ukłon ku MR z lat 2012 i późniejszym

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

bierz to i nawet się nie zastanawiaj. U nas by się pozabijali za takie coś i pewnie by byl przetarg na polu jak ostatnio i dobiloby pewnie do okolo 2500zl/ha.

 

co uprawiacie ludzie ze tyle stac was dac dzierzawy i jak to uprawiace u nas za sama doplate jak sie beirze dzierzawe to i tak cienko sie na tym wychodzi a juz pierwsze 3 lata na minusie bo ziemie w dzierzawe daja zapuszczone ze trzeba pierwsze wlozyc w ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kbagro    2

grunty powiatu tureckiego szkoły rolniczej Kaczki lokalny rolnik -przedsiębiorca dał czynsz dzierżawny średnio 4500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Czy od dzierżawionych gruntów umowa poświadczonej w  Urzędzie Gminy można ubiegać się o zwrot akcyzy paliwowej z tych gruntów ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja osobiście uważam ze teraz tylko i wyłacznie ziemia zacznie tanieć. Dlaczego?

Zboze, trzoda, wołowina, mleko klepie przychód na 0 !! a zanosi sie na konkretny minus :( 

Do tego dochodzi kwestia braku dopłat po 2020 i zobaczycie co sie bedzie działo z cenami jak osoby ktore miały kase za czasów po małej cenie a na dopłatach odkuli sie a takich osób jest massa .Będzie  ich stać aby szybko sprzedać ziemie po cenach b.niskach .  Spójrzcie jeszcze na to ilu u was we wioskach ma/trzyma ziemie tylko na dopłaty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Panowie mogę wydzierżawić ok 4 ha ziemi klasa II, III. Właściciel płaci podatek ale chcę dopłatę + 1,5 t pszenicy. Co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile Ci z tego zostanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19672

zapytaj raczej co.............

ja Ci odpowiem garb na plecach i trochę potu na czole ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Jeżeli byłoby to w mojej okolicy to bez mrugnięcia okiem bym wziął ale napisz coś więcej, jaka to ziemia,czy zadbana czy leżała odlogiem, czy daleko do niej masz no i co produkujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Dużo nie zostanie .... plus jest tylko taki ,że jeśli wejdę na to pole to w niedalekiej przyszłości będę mógł je kupić z racji prawa pierwokupu ( kwestia za jakie pieniądze). A wy ile max dalibyście za dzierżawę, 4 ha w 2 kawałka II, III klasa?.


Jeżeli byłoby to w mojej okolicy to bez mrugnięcia okiem bym wziął ale napisz coś więcej, jaka to ziemia,czy zadbana czy leżała odlogiem, czy daleko do niej masz no i co produkujesz

 

Ziemia zadbana 4 ha 2 kawałkach koło siebie , na to pole mam ok.. 3 - 4 kilometry. Prowadzimy gospodarstwo ok 60 ha woj opolskie , produkcja roślinna, burak cukrowy + hodowla opasów 30 sztuk.

Edytowano przez Igor03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Sam musisz sobie kolego policzyć ile ci zostanie i negocjować tak żeby zostało jak najwięcej. Osobiście, gdyby ziemia była blisko, dobra klasa i zadbana to 2,5 t pszenicy za hektar. Niestety takie są w mojej okolicy stawki. Ja bym ją na twoim miejscu wziął

Edytowano przez loik92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj