p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
scoffer    1156

Witam  . Mam pytanie , Czy po 1 maja 2016 będzie jakiś problem  przy przepisywaniu gospodarstwa  przez darowiznę notarialną ?  Trzeba być wcześniej ubezpieczonym w krus i mieć szkołę ?

W jaki sposób możesz być wczesniej ubezpieczon w KRUS , skoro warunkiem ubezpieczenia w tej instytucji jest posiadanie gospodarstwa rolnego , z jednoczesnym brakiem obowiązku ubezpieczenia w ZUS .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

był może  ktoś z forumowiczów ostatnio na przetargu ANR. jak wyglądają te przetargi ofertowe ,czy wygrywają faktycznie znani wam rolnicy z gminy lub sąsiednich ,czy nie wiadomo skąd osoby?

I najważniejsze jakie stawki padają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

nie wiem jak wyglądają przetargi ale u nas już padają stawki przeszło 5t pszenicy za hektar 2 dni temu padła stawka5,2t

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

oddam 200 ha ziemi w dzierżawę za 4 tony pszenicy ziemia w dobrej kulturze rolnej :). Pozdrawiam szaleńców


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

oddam 200 ha ziemi w dzierżawę za 4 tony pszenicy ziemia w dobrej kulturze rolnej :). Pozdrawiam szaleńców

U nas w gminie kobierzyce takich nie brakuje co pola agencyjne maja po tyle ponabijane nawet wiecej hehe .A teraz płacz bo trzeba zapłacic a pszenica tania,kukurydza sypała 5-7 ton.Ale jakby cos gdzies jeszcze było to ludzie braliby :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o kurde za 5t to i ja bym wszystko oddał w dzierżawę, przecież to jakieś 3.5tys od ha, miałbym wypłatę jakieś 7k/msc i tyłka z miejsca bym ruszac nie musial :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oddam 200 ha ziemi w dzierżawę za 4 tony pszenicy ziemia w dobrej kulturze rolnej :). Pozdrawiam szaleńców

Gdzie masz dokładnie te 200ha? I w ilu kawałkach. Chwila moment i Ci znajdę kilku chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

i jeszcze powiedzą że im się opłaca bo sobie policzyli a w rolnictwie nie da sie nic przewidzieć naprzód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas w gminie kobierzyce takich nie brakuje co pola agencyjne maja po tyle ponabijane nawet wiecej hehe .A teraz płacz bo trzeba zapłacic a pszenica tania,kukurydza sypała 5-7 ton.Ale jakby cos gdzies jeszcze było to ludzie braliby :D:D

 

A widziałeś że płacą jak mieli zaprzyjznionego dyrektora w ANR to robi się aneks i płaci 500 kg :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

oddam 200 ha ziemi w dzierżawę za 4 tony pszenicy ziemia w dobrej kulturze rolnej :). Pozdrawiam szaleńców

 

Bez problemu znajdziesz chętnych są goście którzy w ten sposób legalizują lewą kasę. Nie przeszkadza im że płacą 4tony a ukoszą 3tony. Liczy się że masz 1000ha wtedy skarbówka może ci naskoczyć możesz kupować co chcesz mimo że plony mizerne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Gdzie masz dokładnie te 200ha? I w ilu kawałkach. Chwila moment i Ci znajdę kilku chętnych.

 

koło Ciebie :) jakieś 25 km


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

jezeli mlody rolnik nie moze startowac  w przetargach ograniczonych  ale gdzies czytalem ze mozna to zablokowac do zmiany przepisow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Artykuł stroniczy napisany przez rolników z Marszałkowskiej cena ziemi spadnie to rolnictwo przestanie się rozwijać hm dobre sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bajka dobra, skoro ziemia stanieje to chyba logiczne jest że wtedy rolnik zamiast hektara za 30 tyś kupi dwa hektary po 15 tyś,czyli może kupić dwa razy większy areał, będzie mógł się szybciej rozwinąć i mieć większy zysk. a kogo obchodzi na wsi ktoś kto mieszka w mieście i tam ma swój biznes, chciał inwestować w ziemię to musi się liczyć z tym że cały czas cena ziemi nie będzie rosła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

przetarg mial sie odbyc 16 marca i kicha przetarg sie nie odbedzie z powodu izby rolniczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Może stanieje może nie. Mam tu kolesia który chce puścić w dzierżawę 125ha po 1500zł klasa II i III. Tylko ta cena. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

Wierzycie w to, że cena spadnie?Ja wątpię.W mojej okolicy każdy chce się rozwijać przez to w przeciągu 5 lat cena za hektar wzrosła z 30.000 do około 90.000-100.000 tyś.Jest poprostu deficyt.Jak jest czegoś mało,a wielu chętnych to jest drogo.Cena wg Gus może spadnie ale na rynku raczej nie.Może być ciężej o kredyt ze względu na potrzebę większego zabezpieczenia.Ja widzę plus w tym,że ziemię może kupić rolnik i tyle.Znam przykład kolesia który wykupił ziemię a teraz ją wydzierzawia i się cieszy że na niego robią-sam nie wie jak ciągnik wygląda.Jestem ciekaw jak Wy to widzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

A co z ludźmi którzy mieszkają na obrzeżach gmin? Z lewej strony między ziemi już nie kupią a z prawej kupią lub na odwrót. Czyżby byli rolnikami drugiego sortu?

Edytowano przez sim200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Wierzycie w to, że cena spadnie?Ja wątpię.W mojej okolicy każdy chce się rozwijać przez to w przeciągu 5 lat cena za hektar wzrosła z 30.000 do około 90.000-100.000 tyś.Jest poprostu deficyt.Jak jest czegoś mało,a wielu chętnych to jest drogo.Cena wg Gus może spadnie ale na rynku raczej nie.Może być ciężej o kredyt ze względu na potrzebę większego zabezpieczenia.Ja widzę plus w tym,że ziemię może kupić rolnik i tyle.Znam przykład kolesia który wykupił ziemię a teraz ją wydzierzawia i się cieszy że na niego robią-sam nie wie jak ciągnik wygląda.Jestem ciekaw jak Wy to widzicie

wierze że spadnie bo w końcu te spłaty ich pociagną na dno,  ten trend wzwżkowy trwa jakieś 4 5 lat ceny płodów żywca mleka idą w dół  przez te lata a koszty pewnie coraz wyższe, dopłaty też w dół więc ile jeszcze wytrzymają 2 3 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

przetarg mial sie odbyc 16 marca i kicha przetarg sie nie odbedzie z powodu izby rolniczej...

 

jak z powodu izby rolniczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj