p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

soltys48    19702

do nieograniczonego może przystąpić każdy, natomiast do ograniczonego tzw wybrani czyli jest określone kto może w nim wziąć udział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

czy podpisanie umowy przedwstepnej sprzedazy gruntu zawrzeć u notariusza czy wystarczy miedzy stronami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Jak u notariusza to pewne ,jak samemu to duży zadatek daj ,jak się wycofie ,musi oddać trzykrotność tego co dałeś ,ale zapisz w umowie że to zadatek,nie zaliczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Panowie, niedlugo na moim terenie beda przetargi na dzierżawy agencji, chca zlozyc papiery czytam regulamin itp a tam taki zapis:

 

 ZASTRZEŻENIA I OGRANICZENIA:

1. Zgodnie z art. 29 ust. 3b pkt 1 ustawy z dnia 19.10.1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 1014 z późn. zm.) w przetargu mogą uczestniczyć wyłącznie rolnicy indywidualni, w rozumieniu przepisów o kształtowaniu ustroju rolnego, zamierzający powiększyć gospodarstwo rodzinne, jeżeli mają miejsce zamieszkania w gminie, w której położona jest nieruchomość wystawiana do przetargu lub w gminie graniczącej z tą gminą, spełniający warunki, o których mowa w pkt 2 albo w pkt 3 poniżej. 2. W przetargu mogą wziąć udział osoby fizyczne, które są rolnikami indywidualnymi w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 11.04.2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 16.09.2011 r. o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 233, poz. 1382), zwaną dalej ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego „u.k.u.r” tj. osoby, które spełniają łącznie następujące warunki: 1/ są właścicielami, użytkownikami wieczystymi, samoistnymi posiadaczami lub dzierżawcami nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych - z uwzględnieniem powierzchni użytków rolnych wchodzących w skład nieruchomości będącej przedmiotem przetargu nie przekracza 300 ha,

 

2/ posiadają kwalifikacje rolnicze określone w art. 6 ust. 2 pkt 2 „u.k.u.r. oraz w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17.01.2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą (Dz. U. z 2012 r., poz. 109),

 

3/ co najmniej od 5 lat zamieszkują w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład prowadzonego przez niego gospodarstwa rolnego oraz prowadzą przez ten okres osobiście to gospodarstwo (pracują w tym gospodarstwie oraz podejmują wszelkie decyzje dotyczące prowadzenia działalności rolniczej w tym gospodarstwie zgodnie z art. 6 ust. 2 pkt 1 u.k.u.r.), GRUNTY ROLNE GRUNTY ROLNE 4/ mają miejsce zamieszkania w gminie, w której położona jest nieruchomość wystawiana do przetargu lub w gminie graniczącej z tą gminą

 

 

CHODZI mi o punkt 3, czy wy tez tak macie na swoim terenie? takie zasady? bo to znaczy ze ja czyli młody rolnik moge pomarzyć o dzierżawie jak gospodarstwo mam miej na siebie niz 5 lat;/ to dyskryminacja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ten punkt obowiazuje na terenie całej Polski niestety.....
Dla mnie to jest idiotyczny zapis bo z jednej strony zachecaja mlodych rolnikow do rozwoju a z innej strony blokuja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

tak to idiotyzm, ale planuje to obejść wysyłając ojca na przetarg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

A jak ktoś prowadzi gospodarstwo z dziada pradziada ale bez ukończenia szkoły rolniczej to już nie może uczestniczyć w przetargu?

Edytowano przez pasio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki na razie spokojnie. Do tej pory tj. Do końca prawie tamtego roku można było składać papiery na dwa sposoby z przed i po nowelizacji definicji Rolnika. W składanych dokumentach tych z przed nowelizacji nie trzeba było prowadzić gospodarstwa w danej gminie przez 5 lat ale za to mieć wykształcenie rolnicze. Wiem bo sam to już przerabiałem. Ale w poniedziałek będę wszystko wiedział na temat skladania dokumentów bo będę rozmawiał z gościem co prowadzi przetargi i przyjmuje te papiery. Ale jeżeli będzie można składać papiery tylko po nowelizacji to tylko Ojca na przetarg i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

a jak ojciec na emeryturze i cale gospodarstwo przepisał? wtedy jest lipa.. wiec kolego naprawdę w poniedziałek daj tutaj info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Ale dlaczego ty masz wysyłać ojca , czy to tak trudno zrobić najpierw przepisy a dopiero pożniej zrobić przetarg ograniczony, do 1 maja jest dużo czasu a w tym czasie grunty idą w dzierżawę na okres 10 lat ...

 

 

ustawa o ustroju rolnym została została wstrzymana a nowelizacja definicji rolnika nie to coś tu nie gra...

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

jasne że nie gra lobby tych co byli lub jeszcze pozostają przy korycie robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

A ja dziś dostałem propozycję: Umowa u notariusza na 5 lat, za ziemię do zapłaty podatek, zwrot podstawowych dopłat, załatwienie pakietu łąki świeże czy tam wilgotne i oczywiście zwrot tego dla właściciela. Co na to powiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Chłopaki na razie spokojnie. Do tej pory tj. Do końca prawie tamtego roku można było składać papiery na dwa sposoby z przed i po nowelizacji definicji Rolnika. W składanych dokumentach tych z przed nowelizacji nie trzeba było prowadzić gospodarstwa w danej gminie przez 5 lat ale za to mieć wykształcenie rolnicze. Wiem bo sam to już przerabiałem. Ale w poniedziałek będę wszystko wiedział na temat skladania dokumentów bo będę rozmawiał z gościem co prowadzi przetargi i przyjmuje te papiery. Ale jeżeli będzie można składać papiery tylko po nowelizacji to tylko Ojca na przetarg i już.

i jakie wiesci masz???? bo ja dzownilem do agencji i mi powiedzili ze nie mam co liczyc na mozliwosc zlozenia wniosku na przetarg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można złożyć papiery na przetarg ograniczony ale musi być te 5 lat:( natomiast nie trzeba mieć wykształcenia składając papiery z przed nowelizacji.
Ale to jest bez sensu. Bez wykształcenia można wsiąść udział w przetargu ale nie mając gospodarstwa min. 5 lat nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a więc widać jak promują młodych rolników, zamiast pomóc  dokładają kłody pod nogi i olewają to co było mówione juz kilka set razy między innymi postulaty na strajku w zachodniopomorskim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

 Kategorie i wagi oceny oferty:

- oferowany czynsz dzierżawny – 10%,

- powierzchnia posiadanego gospodarstwa – 30%,

- odległość siedliska prowadzonego gospodarstwa (miejsce prowadzenia działalności rolniczej) do najbliżej    wysuniętej granicy nieruchomości wystawianej do przetargu drogą wyszczególnioną w ewidencji gruntów– 30%,

- powierzchnia gruntów nabytych, dzierżawionych z Zasobu WRSP – 30%. 

źródło: ANR.

 

 

Może mi ktoś wytłumaczyć jak bedą liczone te punkty dla poszczególny chetnych na dzierżawe po zbytnio nie czaje jak komisja ANR bedzie dawała owe pkt.

czy małe gospodarstwa bedą mieć wiecej pkt a jeżeli duże?

czy jak mam blisko za miedzą działke ANR to ma max pkt, i tak proporcjonalnie czym dalej mniej ?

czy jak dzierżawie juz ileś tam hektarów z ANR mam mniej pkt aniżeli ten co nie ma nic?

 

Niby proste pytania i odpowiedź na chłopski rozum nasuwa sie sama, ale nie mam żadnego źródła odpowiedzi na w/w pytania

Prosiłbym o jakiś odnośnik do rozporządzenia itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ezil    0

a kto to wie byłem na jednym i efekt taki ,że liczyła się tylko wysokość czynszu,stwierdzam po rozmowach z zainteresowanymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a kolego powiedz mi taką rzecz owe koperty z ofertami które zdajemy notariuszowi są otwierena w dzień przetargu przy zainteresowanych? czy mają juz niby te swoje pkt podliczone domniemam dla picu i tak jak w/w wspomiałeś wygrywa najwyższa kwota 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ezil    0

Ja nawet nie wiem jak te punkty naliczają, koperty otwierane nie wiem kiedy ale rozstrzygnięcie po tygodniu , tak było w opisie przetargu, co najlepsze gdy czegoś nie masz w tym drugim etapie jakiegoś papierka złożonego automatycznie nie jesteś brany pod uwagę brak możliwości poprawek ,podbiłem czynsz 3 razy a zwycięzca 4,5 razy,wyniki po 3 tyg. list polecony z potwierdzeniem odbioru a najlepsze wygrywa też ten co ma tatę albo brata np. z 5 ha dobry sposob u nas brat dużego bambra 3 działeczki wziął po 2,5 t za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Punkty się liczy według praboli. mają przelicznik.

Koperty notariusz przywozi do agencji, rolnik może być  przy otwarciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mi osobiście taka kolej rzeczy sie po prostu nie podoba i daje wieksze możliowści na "krętactwa" .

Znajomek da cynka jaka minimalna stawka itd. da pół kwintala czy kwintal wiecej i po pttakach, i te inne przeliczniki takze mogą ostro przeciągać i finalnie zapłacą mniej aniżeli nasza oferta, a te parabole to my prawdziwi rolnicy co chcą pracować na roli zawsze są w przedziale -/- niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Kiedyś już były przetargi ofertowe i to nic dobrego nie było .


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Witam  . Mam pytanie , Czy po 1 maja 2016 będzie jakiś problem  przy przepisywaniu gospodarstwa  przez darowiznę notarialną ?  Trzeba być wcześniej ubezpieczonym w krus i mieć szkołę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Słyszałem że sa takie projekty ale jak bedzie to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj