p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

warchest    253

ale doplaty twoje ? to jak teraz wychodzi po 3,5 metra pszenicy z ha to jak zadarmo jak doplaty twoje d orownowartosci doplat mozesz smialo bic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

tak jest dopłaty moje , to mówisz zeytby cisnac do rownowartosci dopłat?


a i ta ziemia byla rok temu uprawiana prezez spółkę sieli zboza itp , ale jak agencja zabrala nie zaorali . I moje pytanie brzmi jak by sie wszystko udało to mam zamiar posiac jeczmień jary i powiedzci mi jak srednio sypie na ha .a i dodam ze bd musial w tym roku ze swojej kieszenie wyciagnac kase na obrobienie tego . A i wszczycie żniw cena jeszczmienia ile kosztuje tak mniej wiecej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas jak w dzierzawe sie beirze to doplaty sie oddaje wlascicielowi i placi sie samemu podatek i spolke wodna noi czasami jeszcze kawalek pola trzeba obrobic za to no jak bez doplta to jakby zadarmo masz pole czyli co urosnie to twoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

ale chodzi mi o zysk ja mam swojej ziemi 60ha . zeby było cos zysku jak nie z dopłat to z płodów bo ten kawałek bym uprawiał na handel zboza.


i własnie mam pytanie ile kosztuje jeczmień w żniwa  i ile z ha przy takiej ziemi mozna wyciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

na jeczmieniu to duzo nie zarobisz w zniwa kosztowal u nas w okolicy na mieszalnie wozilem sasiadowi to chyba po 58 netto dostal noi mial na dobrej ziemi ale to gdzies mu sypalo ok 5 ton z ha ale to lipa z jeczmienia wychodzi najelpiej siej pszenice i rzepak i kukurydze na ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi mi o zysk ja mam swojej ziemi 60ha . zeby było cos zysku jak nie z dopłat to z płodów bo ten kawałek bym uprawiał na handel zboza.

 

i własnie mam pytanie ile kosztuje jeczmień w żniwa i ile z ha przy takiej ziemi mozna wyciagnac

powiedz na ile lat ta dzierżawa? Jęczmień najlepiej kontraktować i wychodzi niezły zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak jeczmien kontraktowac to chyba ze browarny bedzie sial ale co roku jeczmienia nie bedzie sial musi przesiewac czym innym najlepiej taka kalsa to pszenice , pszenzyto moze siac rzepak kukurydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak jeczmien kontraktowac to chyba ze browarny bedzie sial ale co roku jeczmienia nie bedzie sial musi przesiewac czym innym najlepiej taka kalsa to pszenice , pszenzyto moze siac rzepak kukurydze

ale mi chodziło tego roku. Niech napisze na ile lat ta dzierżawa bo licytacja jego od tego zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam! 

 Czynsz dzierżawny w ANR jest w dt pszenicy czy żyta?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam Ta dzierżawa na 10 lat i powiedzcie ile dac im zeby nie nawalic ;]

jeżeli jest w zasięgu 20 km od gospodarstwa i w jednym kawałku to biłbym do 575dt bo 5 lat z dopłatami i 5 bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

Oo aż tyle , czemu 5 lat bez doplat?


a i czemu wyszlo tobie 575dt? 

 


to jest ponad 57ton Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oo aż tyle , czemu 5 lat bez doplat?

 

a i czemu wyszlo tobie 575dt?

 

 

to jest ponad 57ton Oo

sorki pomyliłem się 6 lat z dopłatami a 4 bez. Tyle mi wyszło ponieważ 23x2,5t=57,5t. Jak na mój rejon to standard. Zdarzają się tacy co daliby za 23 ha dobrze ponad 1000dt. Ale to sam musisz sobie policzyć ile możesz dać. Zapytałeś wiec odpisałem ile wg mnie można za to dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

rozumiem dzieki za info


tylko jak tyle dac to slaba oplacalnosc tej ziemi , cena wywoławcza wyskakuje  od 82 dt to bd moj 1 przetarg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym więcej jak 230dt nie dał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

widzę ze co niektóre osoby cieknie ślinka jak śzczerbatemu na suchary na te grunty ANR i dawać 22.5dt za 1ha to jest chore zapłacić czynsz, podatek, wyskoczy suchy rok a taki zapewne bedzie bo tak suchej zimy dawno nie było i leżycie!! z tym ze płaczesz i płacisz a otucha jest fakt iż jesteś bogatszy o X ha  

 

jak dla mnie racjonalna cena czynszy i tak wygórowana to 10dt. ,a kto daje wiecej lubi tyrać za free

 

ps. uważajcie w tych przetargach bo mozecie nie polepszyć a popieprzyć (nie mylić z innymi  :D  czynnościami fizjologicznymi )z tym ze życie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

rozumiem dzieki za info

tylko jak tyle dac to slaba oplacalnosc tej ziemi , cena wywoławcza wyskakuje  od 82 dt to bd moj 1 przetarg

I jak przetarg, wydzierżawiłeś tą ziemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

zależy jaki to jest przetarg ograniczony czy nieograniczony

Edytowano przez kocur666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

pasio w ogłoszeniu będziesz miał wszystko napisane, do kiedy papiery złożyć, kiedy lista osób zakwalifikowanych, data i godzina przetargu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj