p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

7.7 t pszenicy za hektar piachu to to samo co dac 4 tys za cielaka, hodowac 2 lata i sprzedac za 5 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti0123    1

w tych gminach same przydupasy , wielka mi ochrona danych to powiedz że zarasta i z tej ląki na twoją przechodzą gryzonie i chwasty się sieją 

 

Dziekuję za pomoc w mojej sprawie. Tak powiedziałem i odrazu w gminie panie jak na spowiedzi wszystko powiedziały do kogo działka należy:) jeszcze raz dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak mam umowe dzierzawy podpisana notarialnie na 10 lat a wlasciciel chce to sprzedac ale nieste mnie nie stac na to to co zrrobic bo w pole nawozu poszlo sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Będziesz uprawiac do końca umowy niezależnie kto będzie wlaścicielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to mozna tak ale ta umowa tylko u notariusza jest a w starostwie nie ma ni nigdzie iondziej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

No to zajdz do notariusza on ci wyda odpis Każda czynność u notariusza jest zarejestrowana u niego w ewidencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472

Możesz mieć umowe spisaną samemu jak jest data pewena ,to nie może ten co kupi jej zerwać,bedziesz płacił nowemu właścicielowi ,jak wiesz kto kupuje to powiedz że masz w dzierżawie ,bo kupujący może nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

u mnie gm. września 3000-3500zł/ha (dopłaty najemca, podatek dzierżawca) to norma, jeszcze się proszą żeby im dać

 

Rozumiem że wielkopolska to dobre ziemie z dużymi możliwościami. Ale takie stawki jak podałeś to przesada.  Nawet z plonem 10 ton pszenicy, gdzie tu zysk?  Człowiek z własnej głupoty staje się niewolnikiem. Opiekować się i narobić przez cały rok  by 500-1000 zł z ha zarobić ? zadziwiające. 

 

 

A wy inni dzierżawcy na jakich konkretnych stawkach  użytkujecie grunty, proszę zaznaczyć klasę ziemi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

U nas na dolnym śląsku powiat świdnicki za klasę 4a, 4b trzeba dać minimum 3,5t przenicy/ha rok temu padł chyba rekord bo nabili równo 500 dt (50t) za 9,2 ha i tylko jęczmień jary siać albo kukurydza bo jakoś w lutym przetarg był. A żeby wziąć teraz w dzierżawę prywatnie to od 1500 zł/ha (dopłata dla uprawiającego, podatek płaci uprawiający). Choć ostatnio poszło na wiosce obok 10 ha które ja przez kilka ładnych lat siałem i kosiłem na usłudze za 2800 zł/ha + dopłaty oddał jeszcze właścicielowi, to już jest przesada no ale warzywka sieje gościu. A kupić to minimum 50 tyś też 4 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Dzierżawa maksymalnie 500 PLN + dopłaty dla właściciela ziemii. Ostatnimi czasy zdażali się tacy co chcieli płacić nawet 1000 + dopłaty ale widzę że życie ich zweryfikowało a juz niedługo tą weryfikację może dokańczać komornik. Ja osobiście nie płacę więcej niż 250 zł + dopłaty a w tym roku podebrałem dosyć dużo tylko za dopłaty. Klasa III i IV. Za 1500 + dopłaty sam bym większość oddał w dzierżawę. Zostawiłbym tylko owoce i miał 8 miesięcy wakacji :D .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U nas na dolnym śląsku powiat świdnicki za klasę 4a, 4b trzeba dać minimum 3,5t przenicy/ha rok temu padł chyba rekord bo nabili równo 500 dt (50t) za 9,2 ha i tylko jęczmień jary siać albo kukurydza bo jakoś w lutym przetarg był. A żeby wziąć teraz w dzierżawę prywatnie to od 1500 zł/ha (dopłata dla uprawiającego, podatek płaci uprawiający). Choć ostatnio poszło na wiosce obok 10 ha które ja przez kilka ładnych lat siałem i kosiłem na usłudze za 2800 zł/ha + dopłaty oddał jeszcze właścicielowi, to już jest przesada no ale warzywka sieje gościu. A kupić to minimum 50 tyś też 4 klasa

 

50 ton za 9,2 ha to nie jest źle, zwłaszcza ze do marca do lipca się płaci, czyli czynsz za 5 miesięcy czyli wyjdzie max 20 ton.dopłatę weźmie się i pole w dobrej cenie wychodzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no wyszło mu od lutego do końca września także trochę więcej. 7 miesięcy to około 29 ton czyli jakieś 3.15 t/ha w sumie tragedii nie ma.

Edytowano przez AndrzejLempart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Działki do powierzchni 1ha dzierżawię płacąc właścicielowi jedynie podatek, dopłaty biorę ja. Powyżej 1ha właściciel bierze dopłaty, ale wtedy to on płaci podatek i jak w przypadku jednej działki która jest z zasobu ANR którą uprawiam a dzierżawcą jest inna osoba to ona również opłaca czynsz dzierżawny. Sytuacji kiedy miałbym uprawiać bez dopłat i dodatkowo jeszcze płacić czynsz sobie nie wyobrażam, dla tak małego gospodarstwa jak moje jest to zbyt ryzykowne i nakłady poniesione na uprawę nie byłyby wtedy współmierne z potencjalnym zyskiem. 

 

Podsumowując: uprawa bez dopłat - TAK; uprawa bez dopłat + czynsz - NIE; uprawa bez dopłat + czynsz + podatek - STANOWCZO NIE

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWO1    4

u nas to dzierżawcy płacą podatek ,zostawiają dopłaty,jest taki który dojeżdża ok. 50 km  ,no z tym ,że ponoć jeden z właścicieli modli się o zdrowie dla niego .aby jak najdłużej  mu sprzyjało ......,ziemia 4 i 5 klasy i jeszcze zapomniałem dodać ,zostawia dla właściciela przyczepę pszenżyta z ok. 7 ha pola ...

Edytowano przez SLAWO1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor1967    3

Koledzy 10 ha w dwóch działkach po 5 ha.2-3 klasa ziemi utrzymane w dobrej strukturze (obecnie zasiana pszenica).Wejścia po żniwach.Umowa na 3 lata z 0,5 rocznym wypowiedzeniem.Dzierżawa 2 tyś za hektar.Dzierżawca bierze dopłaty i płaci podatek.Woj wielkopolskie okolice Krośniewic Kłodawy.Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

faktycznie okazja 2tys. czynszu i dopłata dla właściciela paranoja!!! a "sobie" zostawie robotę i ból krzyża na starość, ale nie ma co jak satysfakcja mieć kilka hektarów pola wiecej aniżeli sąsiad :P

Sami sobie jesteście winni bijąc takie kwoty. 

Normalna sytuacja jak dla mnie jest taka podatek i dopłata właściciela a płody moje i umowa nie krótsza niż 3lata. 

 

PS. Jak ktoś zainteresowany ja wydzierżawie swoje ziemie za 2tys/ha 10ha ornego + 30ha łak torfowych .PW

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50km do 7 ha to bezsensu ale te 10 ha za 2 tyś tylko nie wiem czy dobrze zrozumiałem bo tylko wchodzi w grę jeżeli dopłaty dla uprawiającego ale to już taki MAX. Jeżeli blisko to ja bym brał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor1967    3

faktycznie okazja 2tys. czynszu i dopłata dla właściciela paranoja!!! a "sobie" zostawie robotę i ból krzyża na starość, ale nie ma co jak satysfakcja mieć kilka hektarów pola wiecej aniżeli sąsiad :P

Sami sobie jesteście winni bijąc takie kwoty. 

Normalna sytuacja jak dla mnie jest taka podatek i dopłata właściciela a płody moje i umowa nie krótsza niż 3lata. 

 

PS. Jak ktoś zainteresowany ja wydzierżawie swoje ziemie za 2tys/ha 10ha ornego + 30ha łak torfowych .PW

Dzierżawca bierze dopłaty i płaci podatek.Czytaj uważnie.Dzierżawca a nie właściciel gruntów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472

Janczar jak  nie wiesz kto jest dzierżawcą ,a kto wydzierżawiający ,to milcz

Czyli dobry 1000 za hektar ,rozsądna cena jak za tę klase ,tylko to półroczne wypowiedzenie mi się nie podoba

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

powinno sie pisac co bierze własciciel ziemii a co dzierzawca to by nie było problemu ze zrozumieniem

dla mnie dzierzawca a wydzierzawiajacy to jedno i mozna łatwo te słowa zamieniac a potem to juz nic nie wiadomo co kto bierze  ...

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj