p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
123p    1

a właściciel ma obowiazek raz do roku wykosić. a jak masz numer działki to w starostwie można spróbować dowiedzieć się czyje to jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

idź na gminę i powiedz, że masz sprawę do właściciela działki nr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

A jak przyjdzie straż gminna i wypisze mandat a jakiś paragraf znajdą bo są od tego fachowcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Nie ma. W Gminie szukaliśmy takiego przepisu dwóch prawników i nic na co by można było się powołać w 100% jedyne o co można się zaczepić to przepisy przeciwpożarowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

i to wystarczy by ud***ć Chcesz psa uderzyć zawsze się kji znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti0123    1

nr działki znam pójdę zapytać ale wątpię zeby mi ktos udzielil informacji bo tam rownież takie panie jak w gminie siedza i sie zastawiaja przepisami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Idź do swojego radnego/sołtysa i powiedz że ma ci to załatwić to ci załatwi.A jak nie to na następne wybory obiecaj że ty go załatwisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Jak  znasz nr działki to złóż na dopłaty np. ugór lub trawa na gruntach ornych  najwyżej póżniej wycofasz ewentyalnie wykonasz jeden zabieg agrotechniczny lub zrobisz wypas jak masz rogaciznę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj, dzierżawiłem "na gębę" od znajomego rolnika kawałek ziemi. Znajomy rozważa sprzedaż tej ziemi może mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić po kolei notariusz itp. dawno nie było nic kupowane i nie wiem jaka teraz jest procedura. Słyszałem że od 2016r. ma się dużo zmienić w kwestii obrotu ziemią szczegóły mniej więcej znam dlatego chciałbym załatwić to jeszcze w tym roku a przynajmniej zacząć (jakaś umowa wstępna czy coś takiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Notariusz sprawdza księgę od ręki , mapka i wypis w starostwie do 10 dni , wypis z planu zagospodarowania w gminie od 1 do 30 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

trochę z innej bajki

czy w tym okresie jesienno- zimowym jest sens (czy są jakieś przeciwwskazania związane z porą roku) robić badania gleby- jest możliwość dzierżawy, ziemia leży zaorana ale dobrze by było wiedzieć co się bierze.

Edytowano przez Matey
post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś przetarg ANR w Pile, rekord działka 7,7 t pszenicy za ha na rok, klasa 3a i gorsze. Przypomnę że przy obecnej cenie GUS to 5272 zł/ha. Dzierżawa na 3 lata z opcją przedłużenia. Działek było więcej tj ok 300ha. Średnio ok 5,5-6t/ha rok. Nawet łąki szły po 2-3t. 

 

Żyć nie umierać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Szkoda ze u mnie takich biznesmenów nie ma , za taki czynsz to bym im zaorał i zasiał nawet, w wolnych chwilach doglądał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przetarg juz się odbyl więc nie ma go w harmonogramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj