p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253

jakim cuedem sie oplaca jak u nas daje ktos w dzierzawe to ziemia zapuszczona zaniedbana pierwsze 2 3 lata to tylko trzeba walic w ta ziemie zeby po 3 latach zaczelo cos na plus dawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Bo tam gdzie tak płacą to ziemi zpuszczonej niema,tu wielkopolska inny świat,a jak kupuje taką ziemie nie wyżyłowaną bo młócą po 4-5 ton to jak dam jej wszystko to w pierwszym roku są już rekordy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofWo    0

ja tez z okolic wrzesni, ale o takich dzierzawach nie slyszalem :) jak swinie beda dalej po tej cenie to sam za tyle chetnie komus wydzierzawie ;) regula u mnie to minimum 1t pszenicy/ha + polowa doplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

No jak się ma Krowy to jest opłacalna ta dzierżawa tylko się trzeba maharać ale za to nie trzeba iść na siłownię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Czyli wychodzi około 3 tyś z dopłatami dla właściciela. Powiem szczerze - jakby u nas tyle płacili to ani chwili bym się nie zastanawiał tylko większość oddał w dzierżawę. Na szczęście/nieszczęście;) u nas ceny są w miarę normalne. Wczoraj ustaliłem i dobiorę 6ha po 200zł/ha  +jego dopłaty i podatek IV klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

U mnie jasna sprawa,biorę dopłaty to oddaję za podatek,nie biorę dopłat to nic nie płace,jakbym miał płacić 2 tyś za ha,to bym już dawno zbankrutował ,za 3 tyś to też nawet bym się nie zastanawiał ,a pola są  III klasy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

piotrp88 masz racje ,u nas jest podobnie ,jest ,kawałek ziemi to by sie pozabijali ,aby uprawiać.Co do cen  to jak pisze kolega "nie"to jakiś koszmar ,ja mieszkam w sąsiednim powiecie i u nas stawki sa przez pół ,i klasy gleby podobne .Ja mam dzierżawę od wuja i jest za dopłatę ,wydaje mi sie uczciwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Takie z Was pistolety, że byście oddawali w dzierżawę a jak będzie chętny to dalej będziecie uprawiać :D u nas było tak samo, opowiadali, wystawiali w ogłoszeniach że oddadzą w dzierżawę czy sprzedadzą a jak jest konkretny klient to jednak nie bo oni wolą dalej uprawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Chodzi mi o przetarg ofertowy na sprzedaż lub dzierżawę(powyżej 3 lata) z ANR i przyznawanie punktów;

1. Powierzchnia gosp. (im mniej tym lepiej?)

2. Odległość miejsca zamieszkania od nieruch. (im bliżej to lepiej?)

3. Powierzchnia gruntów nabytych z ANR (im mniej kupionych to lepiej?)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

U nas jak ktoś bierze dzierżawę to bierze i dopłaty.

Właściciel może dostać tylko na podatek gruntowy,w innym wypadku zarasta brzozami,klasa IV V.

 

No i tak powinno być a nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to jest głupota ludzka że się przebijają aby tylko sąsiad nie wziął, potem zostaje marny grosz i ludzie narzekają jak jest źle i nic nie zostając, ale sami sobie robią pod górkę, też nie rozumiem co niektórych strajkujących i pokazywanie że ciągnik jest banku, jak się ma 10 ha i chce się ciągnik 100 km bo sąsiad ma 90 km, potem się w ogóle nie kalkuluje i na procent nie starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam mam pytanie jest działka stowarzyszenia i nie ma do niej żadnych właścicieli gmina też nie może z tym  zrobić porządku uprawia ją jeden pseudo rolnik który mieszka w mieście i ma swoją działkę obok płaci podatek na działkę stowarzyszenia i mam pytanie czy mogę zacząć płacić podatek i to uprawiać czy on ma jakieś pierwszeństwo do tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Witam mam pytanie jest działka stowarzyszenia i nie ma do niej żadnych właścicieli gmina też nie może z tym  zrobić porządku uprawia ją jeden pseudo rolnik który mieszka w mieście i ma swoją działkę obok płaci podatek na działkę stowarzyszenia i mam pytanie czy mogę zacząć płacić podatek i to uprawiać czy on ma jakieś pierwszeństwo do tego ?

 Chyba powinieneś zasiać przed nim , no i zebrać zanim on zbierze, albo zebrać co on zasiał i powiedzieć że to już twoje;). A tak na serio - ty pytasz poważnie? Boli cię że mieszka w mieście i zajmuje się rolnictwem i właśnie przez to chcesz go wysiudać z działki? Wstydziłbyś się zadawać takie pytania na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Kolego tylko że ten człowiek robi to tylko dla dotacji poza tym nie ma nic wspólnego z rolnictwem, myślę że prawdziwy rolnik zebrał by to co zasiał jak myślisz? A na tej działce było zasiane wysoko białkowe i nic nie zebrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

W jakim ty świecie żyjesz tu nie na sentymentów liczy się tylko kasa a o prawdziwych czy nie prawdziwych rolnikach zapomnji to była inna epoka a teraz jest inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Czyli według Ciebie można wchodzić bez żadnych skrupułów płacić podatek i pracować bo mam takie samo prawo do tego ja tak to rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

On tego nie ma w żadnej dzierżawie wszedł sobie i składa sobie na to dopłaty. A żeby nie było to płaci podatek do gminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti0123    1

Mam takie pytanie, koło mojej łąki jest łąka której nikt nie użytkuje już 2 rok i nie wiem do kogo należy bo bym chętnie wziął  ja w dzierżawę problem z tym ze nikt nie wie do kogo  działka należy sąsiedzi nie wiedza bo pytałem, bylem w gminie to mi powiedzieli ze nie mogą powiedzieć bo ochrona danych osobowych, więc może wiecie gdzie dalej pytać by się coś dowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

w tych gminach same przydupasy , wielka mi ochrona danych to powiedz że zarasta i z tej ląki na twoją przechodzą gryzonie i chwasty się sieją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj