p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wyrebski1    103

U mnie w Wielkopolsce jak dzierżawa z ANR to na przetargach dobijają ok 2t pszenicy z ha, ale z tego co słyszałem(bo przetarg był wiosną, a więc przeważnie zasiali jęczmień) to trochę niejedni się przejechali na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

u nas ceny są różne w zależności od klasy ziemi i wielkości kawałka tak 30000-42000 ha a na przetargach osiągają i 60000 zł ha  powiat iławski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

u mnie w okolicy przeważnie jest tak że:

1. dopłaty bierze dzierżawca jesli jest umowa i wtedy dzierżawa wynosi równowartośc dopłat + podatek + pare stówek (200 -1000 nawet ale to przez to ze jest głód ziemi i ludzie sie przebijają ceną)

2. dopłaty bierze właściciel który sam składa wniosek a dzierżawa to podatek + to co wytarguję dla siebie jeszcze

 ale to wszystko kwestia regionu i zapotrzebowania na ziemie i przedewszystkim czy ziemia jest do kupienie w rozsądnej cenie  :))    powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Koledzy niedługo wystartuje w przetargu na ziemię z ANR. Jaki byście dali czynsz, dokładnie pszenicy (cena pszenicy 730 złt)? Ziemia blisko mnie, klasa IV-V (65-70% V klasa), Działki po ok 11 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

To byłoby ok 1,25t pszenicy do ha, ale to u nas nie przejdzie. W tamtym roku jak startowałem to dawali ok 2 tony, co prawda przeważnie wszyscy się przejechali na tej dzierżawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, trzeba się  rozwijać ... 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz głowę na karku - prawdziwie rozwojowy polski rolnik ...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ile byście dali za działkę 13ha 6ha 4klasy reszta 5. Od żniw nie ruszone. Umowa do końca sierpnia 2015. Teraz czynsz jest 330 kwintali pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elpaw    0

42 ha głównie III i IV klasa, praktycznie w jednym rozłogu, poszło ostatnio na południu mazowsza za 3 t. Pszenicy za ha + podatki (ok. 9 tys. Rocznie za całość z budynkami). Dopłaty dzierżawcy.

...? Bogatooo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

czy ja wiem ze tak bogato w przeliczeniu za 1 ha , 3t pszenicy * 700 zł = 2100 + 173 ( podatek rolny ) = 2273 zł -  910 ( ostatnio były niskie dopłaty ale po 2015 to róznie może wychodzić każdemu )  1363 to faktycznie sporawo jeszcze, ale jak jest ONW  to - 179 - 90 ( ewentualna akcyza na paliwo ) = 1094 to coraz lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

na tak ale jak nie ma ONW  to zależy gdzie  czy prywatnie  czy też na przetargu w agencji  bo u nas  ostatnio na przetargu agencyjnej ziemi wyszło 60 ton za 15 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

to teraz policz sobie np jęczmień; 4t x 600 = 2400 zł + dopłata 900 zł + dopłata do materiału siewn. 100 zł =3400 zł/ha.  Wydatek jak liczyłem na ha to ok 2400 zł to na zostaje 1000 zł dochodu, no i minus dzierżawa to sami widzicie ile można dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

My płacimy teraz za dzierżawe  dla anr czynsz w wysokości 700-800 kg za hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

My płacimy teraz za dzierżawe  dla anr czynsz w wysokości 700-800 kg za hektar.

A kiedy podpisywales umowe na ta dzierzawe, bo kilka lat temu byla to realna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj