p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

mickas092    500

Z kim by nie rozmawiał ze znajomych to koszty liczy np: uprawa czy zbiór tak jak by miał za usługę zapłacić ;) No i pasowało by też koszt wody do oprysku zużytej doliczyć to też parę złotych dojdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wedlug tych wyliczen gospodarstwo 40 ha powinno miec zysk ponad 120 tys na rok czyli 10 tys miesiecznie, to za taka kase mozna zyc jak pan a jakos tego nie widac na polskich wsiach aby takie gospodarstwa oplywaly bogactwem, takie wyliczenia sa bardzo optymistyczne lecz szybko mozna sie przeliczyc

To nie sa optymistyczne obliczenia to są tegoroczne obliczenia. 

A co do wody. to sa grosze. Średnio 200 l/ha masz 4-5 oprysków to jest jeden metr szescienny to jest rzedu 1,69 wiec nawet nie chce mi się tego liczyc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

a nie lepiej za 2500 kupić sobie 5t zboża?

Tylko musisz zwrócić uwagę na to że nie każdemu potrzeba 5 ton zboża.

 

Wolałbym 500zł czytsego zysku z ha niż trzymanie jakiejkolwiek hodowli. Ale każdy robi co mu się opłaca.

 

 

W moich okolicach teraz dużo działek do wydzierżawienia. Równowartość dopłat i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

To nie sa optymistyczne obliczenia to są tegoroczne obliczenia. 

A co do wody. to sa grosze. Średnio 200 l/ha masz 4-5 oprysków to jest jeden metr szescienny to jest rzedu 1,69 wiec nawet nie chce mi się tego liczyc. 

To obliczenia oderwane są od rzeczywistości. To co się bierze się w dzierżawę od tzw. małorolnych nawet w III klasie jest zazwyczaj zdegradowane i nie nadaje się pod uprawę rzepaku. Trzeba najpierw władować z 5 ton dobrej kredy żeby posiać jakieś pszenżyto nie mówiąc już o bardziej wymagających roślinach. Plon 4 tony rzepaku to sprzyjająca pogoda, uregulowane ph, potas, fosfor, magnez,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@sajgon 100% racji, przeważnie w dzierżawę daja Ci co im sie już nić nie chce rodziC


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Z kim by nie rozmawiał ze znajomych to koszty liczy np: uprawa czy zbiór tak jak by miał za usługę zapłacić ;) No i pasowało by też koszt wody do oprysku zużytej doliczyć to też parę złotych dojdzie. 

Ten kto tego nie liczy zjada własny ogon.

 Po dokładnej analizie , często okazuje się, że koszt usług jest niższy niż pracy wykonanej własnym sprzętem .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Ja u siebie proponuje 1500 - 2000 zł , dopłata moja. Pod ziemniaki.

Ziemia musi być w miarę w kulturze min. 5 klasa.

Po rzepaku 4 klasa jestem w stanie dać 2500 z moja dopłatą. Ale tylko jak mi coś brakuje pola w płodozmianie.

 

Są w rejonie kozacy co płaca 3000 zł a dopłata  właściciela, tez pod pyre. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

Susza dlatego mam ubezpieczony i sie nie obawiam że zima wymarznie, grad wybije. 

 

Ubezpieczone zasiewy to chyba miałeś w FarmSymulator a nie w rzeczywistości. Sposób naliczania szkody i wypłacone odszkodowanie najczęściej pozwala na odtworzenie produkcji, jeżeli będziesz miał szczęście że jeszcze coś się uda zasiać. Chyba że liczysz na pożar w dniu zbioru, wtedy może wypłacą prawie całość. 

 

Zastanawia mnie w jakim rejonie prowadzisz gospodarstwo że masz dość wysoki plon i tak niską dzierżawę. W moim rejonie koszt dzierżawy to minimum 2500zł, a coraz częściej słyszę o 4500 - 5000zł / ha. 


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

4000 - 5000 zł ? To chyba żart :D Nie wiem co by tam trzeba uprawić aby sie opłacało , chyba konopie indyjską.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ktorzy wola nawet dołożyć oby sasiadowi pokazac kto jest PAN ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

4000 - 5000 zł ? To chyba żart :D Nie wiem co by tam trzeba uprawić aby sie opłacało , chyba konopie indyjską.

 

A wiesz, różnie. U nas sieje się cebulę, pietruszkę na nać, majeranek, tymianki, melisy i inne legalne zioła, warzywa.

 

 

Co do pokazywania sąsiadowi, to racja. Niektórzy takie mają podejście i robią po to żeby się narobić, bo nic kapitałotwórczego nie sieją.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczone zasiewy to chyba miałeś w FarmSymulator a nie w rzeczywistości. Sposób naliczania szkody i wypłacone odszkodowanie najczęściej pozwala na odtworzenie produkcji, jeżeli będziesz miał szczęście że jeszcze coś się uda zasiać. Chyba że liczysz na pożar w dniu zbioru, wtedy może wypłacą prawie całość. 

 

Zastanawia mnie w jakim rejonie prowadzisz gospodarstwo że masz dość wysoki plon i tak niską dzierżawę. W moim rejonie koszt dzierżawy to minimum 2500zł, a coraz częściej słyszę o 4500 - 5000zł / ha. 

Jak ubezpieczasz w firmie krzak to i tak Ci naliczają. Nie, nigdy nie licze na grad pożar ani nic z tego. Dawać tyle dzierżawy co Ty piszesz to chyba Ty dajesz w farmSymulator. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Cebula czy tam kalafior, I, II klasa ziemii -  no ok to sie troche inaczej liczy, ale nie 5000 zł , to absurd :D U nas za 25- 30 tys to sie KUPUJE hektar ziemii w 4 - 5 klasie.

 

Nie rozumiem podejścia ,, by pokazać sąsiadowi'' - przecież to jeden drugiego powykańcza :D

 

W moim rejonie często gęsto za dzierżawe od ,,mało rolnych'' daje się równowartość dopłaty czyli te ok. 1000 zł,  a dopłata moja ;)

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

No niestety, u nas za tyle to chyba nic nie kupi. Chyba że jakieś piaski, nie wiadomo po co. Taka chyba minimalna cena to 120kzł/ha.


Jak ubezpieczasz w firmie krzak to i tak Ci naliczają. 

 

 

Są przyjęte odgórne standardy wyliczania szkody i główny trzon jest zawsze taki sam. Nikt na wiosnę, za wymarznięte oziminy nie wypłaci za ubezpieczoną ilość ton x cena. Jeżeli dobrze pamiętam, to w tym roku wypłacali 20%, przy szkodzie całkowitej. Od lat gospodarstwo i zasiewy ubezpieczane są w firmie krzak PZU.


W moim rejonie często gęsto za dzierżawe od ,,mało rolnych'' daje się równowartość dopłaty czyli te ok. 1000 zł,  a dopłata moja ;)

 

 

Zawsze jak jestem w Twoich okolicach, to aż żal patrzeć na duże nieużytki i zapuszczone pola. U Was dużo ziemi się marnotrawi, a u nas każdy skrawek na wagę złota. Nawet na słabych glebach "wymieniania" się grunt żeby tylko przybyło choćby pół hektara po uprawę. 


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Są duże obszary kupione przez ,,warszawiaków'' które są jakąś ekologią itp., ktoś na tym zarabia. Tylko tez sobie trzeba postawić pytanie co opłaca się robić na 6 klasie ? Chyba wziąść dopłate za ugór , raz ztalerzować a nie szarpać się z jakimś żytem czy owsem i jeszcze dopłacić do interesu.

 

I tak mamy nadprodukcje żywności , jakb wszystkie grunty uruchomić to ceny całkiem na pysk spadną ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Ale na co ten sposób? chyba tylko na to żeby się narobić i nic z tego nie mieć. 

 

Uprawa 6 klasy jak kolega Daro napisał , absolutnie nie ma sensu. Zalesić albo raz w roku przerzucić ziemię żeby dopłaty były. 

 

 

 

Wracając do tematu - są działki za któe warto zapłacić 3000 a są działki które nie są warte oddania dopłat. Zależy co kto uprawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Teraz płaca za ugór , więc najbardziej sie opłaca robić nic. :D Obszary proekologiczne etc. sratatata... Dopłat do produkcji nie bedzie bo i tak nadprodukcja.

 

Tak jak mówiłem można by dać te 3000 zł ze swoimi dopłatami ale powiedzmy za stanowisko na 3 klasie po rzeapku o uregulowanym ph i jak u mnie przy ziemniaku nasiennym by się to opłacało bo wystarczy że bede miał sadzeniaka 5 t z ha wiecej na takim polu i wychodze  na ,,+'' pod warunkiem oczywiście że wszystko fajnie sie uda nie bedzie suszy etc.

Ale inna sprawa żeby znaleźć pole warte tych pieniedzy i mieć w danym momencie forse aby zapłacić dzierżawe.

 

Edytowano przez Daro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie każdy tylko liczy kase dzisiaj . Ale ze potem jemy te wszystkie nawozy i chorujemy coraz bardziej .na to nikt nie patrzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Jemy nawozy ? :D  Widać jaki masz poziom wiedzy. Roslina nie pobiera nawozu tak samo jak nie pobiera obornika, roslina pobiera skladnik pokarmowy taki jak np. K+ , a ten potas to jest tylko piewiastek i czy on pochodzi z obornika czy z soli potasowej to ROŚLINIE obojętne.

 

Może i chorujemy, może jest więcej zachorowań na raka etc, ale zobacz ze kiedyś jak nie było konserwantów ,  tej całej chemii , śor , nawozów  i ludzie żyli po 40 - 50 lat srednio, bo jedli nadpsutą lub zagrzybiałą żywność. Na raka tez chorowali , w tylko to wszystko nie było tak naświetlane, nie było mediów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jest akurat twój punkt widzenia chyba bo niewiem skąd jestes i gdzie się wychowales i czy miales okazje zjesc warzywa czy owoce z uprawy bez nawożenia sztucznego .czy tylko jadasz te piękne i zieloniutkie przez caly rok . czy w tym jest ta cała twoja wiedza?
A i fastfoody też wedlug ciebie są zdrowsze niż naturalnie uprawiane rosliny.ale to nie ten temat do takiej dyskusji więc zakończymy. życzę dobrej nocy i jeszcze wiekszych plonów w tym roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

No to wytłumacz krótko i opisz na czym polega to że jemy nawóz , nastepnym razem  sie zastanów zanim napiszesz takie głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uczepisz się mojego sformułowania " jemy nawozy " to owszem tak nie jest .ale jesli jesteś coc odrobine inteligentny to dobrze wiesz o co tak naprawdę mi chodziło.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj