p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AleksanderX    522

dopłata vpodatek i 1000 zł tak odbierają mi dzierżawy bo mu jest ta kwota za duza

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jaki płod rolny da taki zarobek, na owy czynsz?

ludzie sie pchają jeden drugiemu na chama a na starość z wysraniem bedą mieć problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

tylko w kompie , 

Ja w tym roku oddaje 6 ha dzierżaw na najgorszych kawałkach a mam je "za darmo"tj dopłaty zabiera właściciel ale opłaca podatek jednak akcyza była moja,ten rok mnie wykańcza...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

zgadza się a jak uprawiasz tak jak ja 32 ha swojego z czego połowa to łąki i ok 20 dzierżaw(też z łąkami)to te 6 ha słabiutkiej ziemi robi jednak różnicę a zwłaszcza jak mamy drugi rok z rzędu taką suszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Mogłem wziąść w dzierżawę 0,7 ha,ale babka chciała całą dopłatę i jeszcze jej oddać za podatek,to podziękowałem.Szkoda tam wjeżdzać traktorem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Różnie to jest. System jak system. Mam ponad 40ha dzierżaw w różnym systemie począwszy od tego że dostaję dopłatę, zwrot za ON i nic nie płace skończywszy na tym że nic nie dostaję i płace 400zł za ha. Tak więc wszystko kwestia opłacalności.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Daję max 300,- plus podatek a dopłaty to ja robię i ja biorę a jak się nie podoba to niech sami biorą kredyty, kupują sprzęt, utrzymują i serwisują oraz ponoszą wszelkie ryzyko klęsk żywiołowych oraz urodzaju i robią sami.

Jest też jeszcze jeden aspekt tej sprawy...prawny.

Do pobierania dopłat uprawniona jest osoba faktycznie uprawiająca pole bez względu na to kto jest właścicielem czyli jeśli "frajer" robi a nie bierze kasy a właściciel pobiera dopłaty to właściciel popełnia przestępstwo a "frajer" mu w tym pomaga...więc w przypadku jakiegoś konfliktu sąsiedzkiego i ewentualnego donosu obie strony czyli żywiciel i pasożyt mogą mieć spore kłopoty z agencją :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I nikt nie udowodni mu tego że pole obrał ktoś inny niż on czyli właściciel. Prawo które funkcjonuje u nas jest tam gdzie jest pieniądz. Złożysz pozew cywilny? Najpierw zapłacisz 300zł za samo złożenie następnie będziesz jeździł do sądu się prawować? Agencja? Nie będzie się tym zajmować bo to żaden biznes dla nich. Tak to oto prawda. Jak wspomniałem wszystko zależy od opłacalności.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

dziiś byłem oglądać 5 ha w jednym kawałku 3.a 4,a  3 tys za hektar

 

Za tyle to ja mogę ewentualnie kupić hektar i to w "kredycie" 50x50  :D  ale żeby płacić taką dzierżawę to jakieś szaleństwo :blink:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja na 2.7ha łąk oddaję dopłatę, ale podatek mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

I nikt nie udowodni mu tego że pole obrał ktoś inny niż on czyli właściciel. Prawo które funkcjonuje u nas jest tam gdzie jest pieniądz. Złożysz pozew cywilny? Najpierw zapłacisz 300zł za samo złożenie następnie będziesz jeździł do sądu się prawować? Agencja? Nie będzie się tym zajmować bo to żaden biznes dla nich. Tak to oto prawda. Jak wspomniałem wszystko zależy od opłacalności.

Wystarczy jeden zawistny i mający dużo wolnego czasu sąsiad i pozamiatane a konsekwencje dla "żywiciela" i "pasożyta" są naprawdę bardzo dotkliwe...obie strony tracą prawo do dopłat na wiele lat a "pasożyt" zwraca wszystkie dotąd pobrane nielegalnie dopłaty z odsetkami...jeśli pola jest sporo a proceder trwał parę lat to może nawet nie starczyć kasy po sprzedaniu ziemi...takie przypadki nie są już rzadkością ale ludzie w pogoni za zyskiem nie zastanawiają się nad konsekwencjami.

Oczywiście niech każdy robi co chce aby na moje nie właził B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I powiedz mi że jeszcze znasz kogoś komu się agencja dobrała? Mam bardzo zawistnego sąsiada i nic nie może z tym zrobić, a to piszesz to tylko teoria która z praktyką nie ma za wiele wspólnego. To tak jak z wykonywaniem usług nie odprowadzając podatku i masą innych rzeczy które są nagminnie wykonywane.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chciał by mi dać ziemię w dzierżawę i chciał dopłatę plus tonę pszenicy z ha,to załóżmy że wychodzi razem 2 tys.za ha. To co mi za rożnica czy ta dopłata wpłynie na moje konto czy jego jak i tak muszę mu ją oddać? Niech sobie ją bierze, dla mnie to mniej roboty.
Ceny dzierżaw co region to inne,dla jednego dana kwota będzie okazją a dla drugiego robojem w biały dzień. Wszystko zależy od popytu i podaży.
Nie możemy nazywać pasożytami tych co dają w dzierżawę bo to ich ziemia i mają prawo nią dysponować. Chociaż czasami ceny są zaporowe,jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Ja bym bral bez zastanowienia.

Jak tam chcesz

 

Właśnie to oddał mój sąsiad,bo mu sie nie opłaciło.Pole jest już uprawiane,bo wziął znajomy z wioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

A dlaczego miałbyś jej oddać dopłatę? Sorry, ale chory system.

 

Bo oddanie dopłat + koszty dzierżawy to 1500zł taka cena u mnie a kawałki to w 85% trójkąty po 2ha max


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

I nikt nie udowodni mu tego że pole obrał ktoś inny niż on czyli właściciel. Prawo które funkcjonuje u nas jest tam gdzie jest pieniądz. Złożysz pozew cywilny? Najpierw zapłacisz 300zł za samo złożenie następnie będziesz jeździł do sądu się prawować? Agencja? Nie będzie się tym zajmować bo to żaden biznes dla nich. Tak to oto prawda. Jak wspomniałem wszystko zależy od opłacalności.

 

 

I powiedz mi że jeszcze znasz kogoś komu się agencja dobrała? Mam bardzo zawistnego sąsiada i nic nie może z tym zrobić, a to piszesz to tylko teoria która z praktyką nie ma za wiele wspólnego. To tak jak z wykonywaniem usług nie odprowadzając podatku i masą innych rzeczy które są nagminnie wykonywane.

Oj Panie znam bardzo dobrze takiego kogoś komu właśnie przez zawistnych sąsiadów ARiMR dobrała się do dupska......

Gościu/sąsiad ma pole obrabiam je ja ale on zgłaszał do dopłat ktoś gdzieś doniósł i się zaczęło prokuratura,policja, sąd i sprawa o wyłudzenie dopłat bezpośrednich i zwrot przez właściciela ponad 70 tysi wraz z odsetkami........Całe szczęście,że rozłożyli mu to na raty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

Jak widzę cwaniaków którzy chcą wyrwać pole w dzierżawę po jak najmniejszym koszcie to scyzoryk mi się otwiera w kieszeni. 

Ja nie mam dużo dzierżaw bo tylko 20 ha ale to właściciel bierze dopłatę i jeszcze mu dopłacam do hektara, przeważnie ok 1000-1200 zł. To jest jego ziemia i jego dobra wola, że puścił w dzierżawę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zostaje Ci coś z tego , przy takiej stawce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj