p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gruntrolny    0

Ceny dzierżawy gruntów rolnych można podejrzeć na stronie www.gruntrolny.com.pl. Głównie są to ceny ofertowe z ANR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

 

@staszek131415

 

Co Ty pier**lisz jak chcesz to możesz siebie nazywać gołodupcem a nie innych!!!!Jak Tobie nie chce się pracować i rozwijać to nie broń innym!!!!

 

 

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale ja nikomu nie bronię się rozwijać tylko życzę wszystkim aby się nie przeliczyli bo w rolnictwie 2+ 2 nie zawsze jest 4 niektórzy o tym zapominają a potem jest płacz i nieszczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

@staszek - "2+2 nie zawsze jest 4" - brawo staszek ;). Rozumiem że na poparcie swojej tezy masz masę przykładów. 

 

Ale zapomniałbym - ty masz 18 lat i dopiero niedawno zmieniłeś datę urodzin w profilu bo śmiechy z ciebie były. Rozumiem że 5 hektarów taty obsianych owsem to jest szczyt twoich marzeń ale nazywając tych co się chcą rozwijać gołodupcami jest trochę nie na miejscu - bo nie zapominaj że to ci którzy coś robią składają się na zasiłek dla ciebie i inne obietnice pissu. 

 

 

Ja osobiście byłbym w stanie zapłacić i 10 ton pszenicy za dzierżawę kilku działek w mojej okolicy - bo by mi się opłaciło - ale tylko kilku ze względu na ich położenie. No ale te akurat nie są do wydzierżawienia. Bo musisz jeszcze wiedzieć staszku że nie każdy uprawia owies ewentualnie stosuje agrotechnikę z lat 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego za młody jesteś aby mnie pouczać dosyć było na wsi dramatów gdzie ludzie odebrali sobie życie bo nie dali rady obsługiwać kredytów teraz też takich nie brak bodajże dwa lata temu w dzień w którym ukazało się ogłoszenie o licytacji jego gospodarstw powiesił się młody człowiek zostawił trójkę dzieci ....smutne to ale prawdziwe też pracował poza gospodarstwem a chciał być na <swoim> za bankowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

ja tam staszek cały czas czekam na przykład że "2+2 nie zawsze jest 4". A to że ktoś przeinwestował to już jest tylko i wyłącznie jego i jego rodziny problem. Natomiast utrudnianie dostępu i pisanie ustaw zabraniających dzierżawy tym którzy mają plan na rozwój ale nie spełniają jakichś warunków wymyślonych przez kilku starców siedzących za biurkami jest zwykłym łamaniem praw wolnego rynku.

 

Podobnie jak ograniczenia w obrocie prywatną ziemią. Masz kasę kupujesz nie masz nie kupujesz. Każde działanie w biznesie niesie za sobą ryzyko - a jak inaczej nazwać prowadzenie gospodarstwa jak biznesem? Przecież robisz to żeby na tym zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie że tak ale każdy cywilizowany kraj ma to w pewien sposób uregulowany teraz zrobiono to również u nas czas najwyższy lepiej pózno niż wcale


O kim z PO czy PSL mówisz pisząc starców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja rozumiem się rozwijać, sam się rozwijam bo w ciągu ostatnich 3 lat udało mi się wydzierżawić 6ha i byle do przodu :) ale nie jestem zwolennikiem zadłużania się na potęgę za każdym ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Pewnie że tak ale każdy cywilizowany kraj ma to w pewien sposób uregulowany teraz zrobiono to również u nas czas najwyższy lepiej pózno niż wcale

O kim z PO czy PSL mówisz pisząc starców?

piss , po , psl... a jaka to różnica? dla mnie osobiście nie ważne kto rządzi - ważne aby nie pchał się do "mojego podwórka". a póki co to piss ma takie zapędy.

 

Ja w tym roku wziąłem dużo dzierżaw , dosyć dużo kupiłem ale też kilka dni temu dużo sprzedałem bo było za daleko dojeżdżać.

 

Dzierżawy tylko na umowy  -  nigdzie nie płacę więcej jak 1500 zł ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co mi wiadomo to PO - PSL miało w ustawie obowiązek sprzedaży sąsiadowi więc jak już chcesz to bądz obiektywny


U mnie młodzi gniewni za nieużytki dawali w tym roku 3 tony pszenicy z ha umowa i dopłata dzierżawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Ja osobiście byłbym w stanie zapłacić i 10 ton pszenicy za dzierżawę kilku działek w mojej okolicy - bo by mi się opłaciło - ale tylko kilku ze względu na ich położenie. No ale te akurat nie są do wydzierżawienia. Bo musisz jeszcze wiedzieć staszku że nie każdy uprawia owies ewentualnie stosuje agrotechnikę z lat 60.

 

Dzierżawy tylko na umowy  -  nigdzie nie płacę więcej jak 1500 zł ha.

 

to w końcu ile płacisz? dając 10 ton pszenicy za dzierżawę, dopłaty i podatek są twoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Nie płacę za żadną z dzierżawionych przezemnie działek więcej niż 1500zł - oczywiście dopłaty moje. A napisałem że jest kilka działek za które zapłaciłbym nawet i 6000 zł/rok bo są w miejscach tzw. strategicznych (dostęp do wody bez kopania studni). Całe szczęście kilka takich kawałków mam w dzierżawie w cenie do 1500zł a kilka innych niestety jest uprawianych przez kogo innego. Dodam tylko że dzierżawię blisko 100ha na chwilę obecną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
is-3    0

Okolice Wrocławia ,ziemia ANR 9.5ha ornego cena wywoławcza czynszu dzierżawnego 316 dt. klasa III.ile nabiją?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

III klasa , 9,5 ha to już jest ładny kawałek , blisko dużego miasta i zachodniej granicy - cena może być kosmiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Nie płacę za żadną z dzierżawionych przezemnie działek więcej niż 1500zł - oczywiście dopłaty moje. A napisałem że jest kilka działek za które zapłaciłbym nawet i 6000 zł/rok bo są w miejscach tzw. strategicznych (dostęp do wody bez kopania studni). Całe szczęście kilka takich kawałków mam w dzierżawie w cenie do 1500zł a kilka innych niestety jest uprawianych przez kogo innego. Dodam tylko że dzierżawię blisko 100ha na chwilę obecną.

 

Za taką właśnie ziemię płacę 5000pln, o czym pisałem z rok temu, to wtedy były tylko żarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Domyślam się że żartowali ci co tacie worek trzymają przy workowaniu bo na zawiązywanie są za młodzi ;)

 

A tak na serio - jest różnica między hektarem a hektarem. Na jednym masz zboże na innym warzywa lub owoce - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

nie orientuje sie jak wygląda kwestiia przychodu/zysk z warzywek, ale domniemaam ze również w tym sektorze rok 2015 był słaby tj. opłacalność znacznie niższa aniżeli w 2014r. 

Kolego jeśli kolejne lata bedą tak liche to my wszyscy sami sie pozadzierzgamy dzierżawami, a kwestia  2+2 w roku docelowym może być o dziwo inne od naszego przyjętego 4 :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie w wiosce wystarczyło by pola żeby każdy rolnik miał spokojnie 100ha ale z sąsiednich się tak pchają, są też tacy co dojeżdzają 20km.... niech uprawiają pola siebie a nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Mam pole w dzierżawie i pewien obszarnik z jednej i drugiej strony ma swoje pola i zaorał mi drogę.Ta droga była tylko do mojego pola,bo reszta to już jego,wiem równiez od znajomego z pobliskiej wioski,że zrobił,tam tak samo.Co może mu grozić,jak zgłosze to do gminy.Tak samo zrobił sąsiad,kiedyś miał łąke i zawsze dojezdzałem do pola przez jego łąke,teraz wziął zaorał do samej miedzy i sytuacja się powtarza,brak dojazdu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak droga jest na mapach to jeźdź mu po zbożu, a jak jej nie ma to masz problem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Mam dwa pola obok siebie,po środku jest droga,której nie ma na mapie,to mogę sobie ją zaorać?.Pozniej będą mi jezdzić po zbożu,to mogę wystąpić o odszkodowanie?

Drogi gminne(polne)są oznaczone na mapach tylko najdłuższe,reszta tak po 100 m ,wogule nie ma na mapach

Z tego co ja wiem,do każdego pola ma być dojazd,tak jakby to paru pól wcale nie mam dojazdu

Mają robić mierzenie działek,więc może się tym zajmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Mam dwa pola obok siebie,po środku jest droga,której nie ma na mapie,to mogę sobie ją zaorać?.Pozniej będą mi jezdzić po zbożu,to mogę wystąpić o odszkodowanie?

Drogi gminne(polne)są oznaczone na mapach tylko najdłuższe,reszta tak po 100 m ,wogule nie ma na mapach

Z tego co ja wiem,do każdego pola ma być dojazd,tak jakby to paru pól wcale nie mam dojazdu

Mają robić mierzenie działek,więc może się tym zajmą

 

Nie prawda każda droga/działka jest ujęta w geodezji ni ważne czy ma 1a czy xxx ha, Nie prawdą jest również to,że do każdego pola musi być dojazd, sam mam dwie działki bez dojazdu-i co???

U nas klasy ziemi są IV V i VI klasa. np za 10 ha dają dopłaty i 450 zł do hektara.

A ja mam propozycję na dzierżawienie ok 7 ha przeważnie IVa  w dwóch działkach bez klinów za 35 tysi za 10 lat, dopłata, akcyza i podatek ja..........jest jedno ale właściciel chce kasę z góry!!!!Jutro jadę umówić się z notariuszką na podpisanie umowy dzierżawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Że u mnie nie ma takich ofert sam bym wziął taki kawałek. Co do dojazdu to sadownie można ustalić służebność przejazdu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj