p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

witek21    4

Naprawdę chłopaki współczuje wam miejsca w którym mieszkacie.... ostatnia transakcja: kl 3a do 4a czynsz 800 zł/ha, dopłaty moje, podatek właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

moja nowa dzierżawa 400,-/ha przez pierwsze 5 lat później 800,-/ha ale  odejdzie podatek

A na tą chwilę podatek ja w zasadzie go niema bo jest ulga,dopłaty i akcyza moja, z tym że ziemia strasznie zaniedbana od trzech lat stała ugorem i porosła na niej bylica wielkości mtz'a

sporządzona umowa na 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

kurde fajnie macie!Tu bez szans przyszedł koleś dał 2600 + podatek wygrał tym, że kupił 4 ha po 75tysi na których wisi hipoteka. Masakra! Pole do wiosennej orki było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti0123    1

ja mam spisaną umowę na 10 lat cena 1900zł/ha dopłaty moje, akcyza i podatek place ja. 4ha głownie klasa 3a ,1ha 4a. woj kuj-pom powiat inowrocław, dzieki te dzierzawie załapałem sie na premie dla młodego rolnika bo bym nawet nie osiagnął sredniej wojewódzkiej, i premii nie otrzymał,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Może wiecie czy ziemię którą agencja wydzierżawia teraz na 10 lat będzie można wykupić po 3 latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podol21    0

Witam. Jestem z mazowieckiego. ile można dac za dzierzawe łąk około 3ha w 3 działkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Może wiecie czy ziemię którą agencja wydzierżawia teraz na 10 lat będzie można wykupić po 3 latach?

Za pięć lat się dowiesz jak zniosą zakaz sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

ja mam spisaną umowę na 10 lat cena 1900zł/ha dopłaty moje, akcyza i podatek place ja. 4ha głownie klasa 3a ,1ha 4a. woj kuj-pom powiat inowrocław, dzieki te dzierzawie załapałem sie na premie dla młodego rolnika bo bym nawet nie osiagnął sredniej wojewódzkiej, i premii nie otrzymał,

I vice -versa , gdyby nie twoja premia , to nikt by tej ziemi za tyle nie wydzierżawił ,budzi się wiec pytanie dla kogo była ta premia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ciekawe co spowoduja te zakazy sprzedazy ziemi na 5 lat a co jest z tamta ustawa o brotach miedzysasiedzkich ? u nas w okolicach najdrozsza dzierzawa w obrocie miedzy rolnikami zawarta 3 lata temu byla taka 4 ha dzierzawy zaniedbana ziemia ale klasa dobra 3 troche 4  czarnoziemu bylo torche to czynsz taki byl to wzial krowiarz jeden doplaty wlasciciel i podatek a dzierzawca jeszcze 4 metry pszenicy z ha oraz za darmo obrobka 1 ha pola ktore sobei wlasciciel zostawil

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kirzuch89    0

U mnie sąsiad PODOBNO płaci 1200zł za ha na rok nie dostaje dopłat i nie płaci podatku wziął 14ha 3 i 4 klasy na 10 lat. Cena 1 ha ok 70000 ale jednostki dają już i po 100000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Spokojnie, skoro dopłaty bierze właściciel to zaraz możecie dostać delikatną sugestię aby posiać lucernę i to bez nawozów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z jednej strony to dobrze, że ziemie państwowe nie są wyprzedywane, bo zawsze idzie złapać jakąś nową dzierżawę :) a żaden cudzoziemiec czy obszarowiec nie zgarnie jej na zawsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti0123    1
Napisano (edytowany)

I vice -versa , gdyby nie twoja premia , to nikt by tej ziemi za tyle nie wydzierżawił ,budzi się wiec pytanie dla kogo była ta premia ?

Nie wiem skąd ty kolego jestes i po ile u cb dzierzawa jest ale u mnie takie sa ceny niestety 2tys/ha to standard, a premia dla mnie byla niby dla kogo miala byc. tomas 1987 widze z tego samego wojewodztwa to sam pisze ze takie ceny u nas sa.

 

Edytowano przez matti0123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

Nie wiem skąd ty kolego jestes i po ile u cb dzierzawa jest ale u mnie takie sa ceny niestety 2tys/ha to standard, a premia dla mnie byla niby dla kogo miala byc. tomas 1987 widze z tego samego wojewodztwa to sam pisze ze takie ceny u nas sa.

Dokładnie!2600-2800 to norma.Liczyłem to niewielki zysk z tego lub nawet brak.Cóż albo narzekać że drogo i stać w miejscu albo ryzykować.Kto nie ryzykuje ten nie pije szampanaq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nie 2800 zł to bym nie dal za dzierzawe bo jak sie bierze w dzierzawe to ziemia nie rodzi bo jest wyjalowiona i przez 3 lata zysku nie ma nic z tego tylko trzeba ladowac brac mozna w dzierzawe ale doplaty wlasciciel i dziekuje zzreszta do 50 ha z dzierzawami dobic i starczy po co wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Dokładnie!2600-2800 to norma.Liczyłem to niewielki zysk z tego lub nawet brak.Cóż albo narzekać że drogo i stać w miejscu albo ryzykować.Kto nie ryzykuje ten nie pije szampanaq

Przy takich cenach jak Ci się uda to co najwyżej Sowietskoje igristnoje z a 4 złote , 70 groszy , smak prawdziwego sampana pozna właściciel pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Ale czy za 100-300 zł zysku ,warto uprawiać ,a jak wymarznie tak jak w tym roku ,albo będzie susza ,to dołożysz do interesu ,a niedaj Boże i wymarznięcie i susza ,a  tak się zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Tyle że gdzie amortyzacja sprzętu , gdzie odkładanie pieniędzy na zakup nowego. płacić blisko 3000 tysiące za dzierżawę i uprawiać na tym zboża to sie zupełnie mija z celem. Idę o zakład że w skali 10 lat wyjdzie że do tego interesu dołoży się kilka tysięcy na hektar.    

 

Ja bym takie działanie nazwał "manią wielkości". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

przy płaceniu dzierzawy 2800 zł i doplata dla obrabiajaceg o ipodatek nawet wlasciciel to i tak nic nie zostaje pierwsze 3 lata nic zsyku nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Panowie ja nawet sobie nie wyobrażam płacic takich pieniędzy za dzierżawę-no chyba,że 1 albo 2 klasa ale za inną w życiu!Ile zostanie nam po doliczeniu wszystkiego??Za 3000/ha mogę oddać całą swoją ziemię i na pewno znalazłbym we wsi jeszcze ze 100 hektarów za taką kasę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

u mnie wystarczyło by żeby jednemu tyle dać za dzierżawe a wieść by sie tak szybko rozniosła że ludzie sami by do was dzwonili z ofertami wydzierżawienia gruntów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jeśli ktoś płaci takie pieniądze za dzierżawe to ma z pewnością problemy z matematyką na poziomie zintegrowanym :P to nie jest śmieszne, lecz tragiczne bo za jednostkami takiego pokroju ludzi stoi kolejne stado hodowlanych baranów dających o "stówke" wiecej którzy nie mówiąć nic o kalkulatorze nie widzieli bodajże w życiu liczydła.

 

ps. Umiesz liczyć, licz na SIEBIE!!! 

 

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj