p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Zenonim    223

Ale w zazielenienie nie wchodzą łąki tylko grunty orne. gospodarstwa do 15ha sieją sobie tak jak sieli tylko muszą być 2 rośliny uprawne. A powyżej 15ha muszą jeżeli chcą brać do ha 74euro zazieleniać grunty orne. W Polsce to narazie 5% gruntów ornych a w zazielenienie wchodzi np. rośliny strączkowe itp.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

No właśnie tylko grunty orne to miałem na myśli w moim wcześniejszym poście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a łąka jest gruntem ornym?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/Kalkulator/Zazielenianie_przewodnik.pdf

 

"Od roku 2015, co do zasady, wszyscy rolnicy ubiegający się o jednolitą płatność obszarową otrzymają 
płatność z tytułu realizacji praktyk  rolniczych korzystnych dla klimatu i środowiska, czyli tzw. płatność na 
zazielenienie."  Praktyki zazielenienia nie są bezwzględnie obowiązkowe dla wszystkich rolników. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli jak mam same łąki to nie dostaję za zazielenianie? :ph34r:

 

Dostajesz tylko nie musisz spełniać wymogów bo ju z je masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bozaczek123    0

Witam,

spraw jest taka rodzice przepisali mi gospodarstow ok 3,7ha

3 w jednym kawałku i 0,7 w drugim VI klasa w Wielkopolsce okolice Kalisza

chce sprzedać ten kawałek 0,7 a resztę wydzierżawić

moje pytania jako kompletnej laiczki:

 

- ile mniej więcej mogę zawołać za ten kawałek ziemi 0,7ha

- ile za dzierżawę 3ha czy te kwoty o jakich wspominacie od 250 - do 3000 to ceny na miesiąc/rok za 1ha?

(wcześniej rodzice dzierżawili za połowę dopłat na rok czyl raz do roku otrzymywali jakieś 2000zł za te 3ha - ale mi się to wydaje bardzo mało i nie wiem czy ich nie rąbał po d*pie ten dzierżawca...)

 

ziemia była cały czas uprawiana (zboża)

zgóry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 3 ha bardzo mało 4 tysiące na rok? Dobrze się czujesz ? :D Takiego dzierżawcę to tylko prosić żeby dalej to pole użytkował bo wątpię żebyś dostał więcej. Może znajdzie się jakiś samobójca który to weźmie i da więcej bo w tych rejonach tacy mieszkają ale masz na to znikome szanse :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bozaczek123    0

No i po co te osobiste wycieczki???

SIę pytam bo NIE WIEM tak?

Na rok 2 tys a nie 4tys czytamy ze zrozumieniem!

Okej więc nic się nie dowiedziałam konkretnego.

Popytam gdzie indziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Jak ci daje 2 tyś za 3 ha ,to siedż cicho i się módl żeby chciał dalej to uprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

za ta klase to sporo ci daje jak bedziesz fikac facet sie wkurzy i zostawi to i odlogiem bedzie lezalo bo 6 klasa to inaczej nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Witam,

spraw jest taka rodzice przepisali mi gospodarstow ok 3,7ha

3 w jednym kawałku i 0,7 w drugim VI klasa w Wielkopolsce okolice Kalisza

chce sprzedać ten kawałek 0,7 a resztę wydzierżawić

moje pytania jako kompletnej laiczki:

 

- ile mniej więcej mogę zawołać za ten kawałek ziemi 0,7ha

- ile za dzierżawę 3ha czy te kwoty o jakich wspominacie od 250 - do 3000 to ceny na miesiąc/rok za 1ha?

(wcześniej rodzice dzierżawili za połowę dopłat na rok czyl raz do roku otrzymywali jakieś 2000zł za te 3ha - ale mi się to wydaje bardzo mało i nie wiem czy ich nie rąbał po d*pie ten dzierżawca...)

 

ziemia była cały czas uprawiana (zboża)

zgóry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź

 

za 70 arów możesz wołać 50-70 tys zł. Tak już dawno płacą. Co do wydzierżawienia 3 ha to są teraz wielkie dopłaty z UE i można nawet 2,5 tys z ha samej dopłaty wziąć albo i więcej, więc wcale nie będzie za dużo jak rocznie dzierżawca wypłaci Ci 10 ty zł za 3 ha. Dopłat sobie nabierze, zysk też z ziemi będzie miał.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

za 70 arów możesz wołać 50-70 tys zł. Tak już dawno płacą. Co do wydzierżawienia 3 ha to są teraz wielkie dopłaty z UE i można nawet 2,5 tys z ha samej dopłaty wziąć albo i więcej, więc wcale nie będzie za dużo jak rocznie dzierżawca wypłaci Ci 10 ty zł za 3 ha. Dopłat sobie nabierze, zysk też z ziemi będzie miał.

 

Gimbaza zabrała głos.

Nabijanie postów

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

za 70 arów możesz wołać 50-70 tys zł. Tak już dawno płacą. Co do wydzierżawienia 3 ha to są teraz wielkie dopłaty z UE i można nawet 2,5 tys z ha samej dopłaty wziąć albo i więcej, więc wcale nie będzie za dużo jak rocznie dzierżawca wypłaci Ci 10 ty zł za 3 ha. Dopłat sobie nabierze, zysk też z ziemi będzie miał.

 

 

Witam,

spraw jest taka rodzice przepisali mi gospodarstow ok 3,7ha

3 w jednym kawałku i 0,7 w drugim VI klasa w Wielkopolsce okolice Kalisza

chce sprzedać ten kawałek 0,7 a resztę wydzierżawić

moje pytania jako kompletnej laiczki:

 

- ile mniej więcej mogę zawołać za ten kawałek ziemi 0,7ha

- ile za dzierżawę 3ha czy te kwoty o jakich wspominacie od 250 - do 3000 to ceny na miesiąc/rok za 1ha?

(wcześniej rodzice dzierżawili za połowę dopłat na rok czyl raz do roku otrzymywali jakieś 2000zł za te 3ha - ale mi się to wydaje bardzo mało i nie wiem czy ich nie rąbał po d*pie ten dzierżawca...)

 

ziemia była cały czas uprawiana (zboża)

zgóry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź

Panowie proponuję pójść do apteki i kupić po kilogramie sapientium na głowę, a potem jak wam wzrośnie poziom inteligencji zejść na ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

aro1975   jacy panowie  przecież to dzieci piszą i jak napisałes bardzo mało inteligętni

Nabijanie postów

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Daj receptę na te dopłaty filozofie ,znam takiego kapitana na statku,co kupił hektar ziemi i myślał że dostanie około 1 tyś dopłaty na miesiąc ,jak dostał raz na rok to stwierdził po co on to kupił ,to mu się nie opłaca ,tak myślą niektórzy mieszczuchy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bozaczek123    0

 

aro1975   jacy panowie  przecież to dzieci piszą i jak napisałes bardzo mało inteligętni

 

Ale za to Ty jesteś taki inteligĘĘĘĘtny to widać :)

Post nie na temat

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

1,2,3a za 1 ha ziemi którą dzierżawie oddaje rocznie 600kg pszenicy. Dopłaty biorę ja, podatek płaci włacicie

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj