p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

timasz    55

My płacimy teraz za dzierżawe  dla anr czynsz w wysokości 700-800 kg za hektar.

 kiedy podpisywales umowe na ta dzierzawe?, bo kilka tat temu taki czynsz byl realny, a teraz to czesto 3 i 4 krotnosc tej wielkosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

28,29 października tego roku. Raczej widze co biorę ;) za 3 krotną to bym nie startował

@Pieceofmind: do nowego dworu ok 30 km, suchy dąb okolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

28,29 października tego roku. Raczej widze co biorę ;) za 3 krotną to bym nie startował

@Pieceofmind: do nowego dworu ok 30 km, suchy dąb okolice

 

To jaki aral wylicytowałeś? i ilu jeszcze było chetnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

@Pieceofmind : oj dużo jest chętnych a ziemi nie ma, fakt że sie udało ale to przez jedną historię

@timasz: prawie 70 ha chętnych nie było ale przez to co pisałem wyżej z tą ziemią jest jedna historia (agencja nałożyła kary na wtargnięcie na nie swoje osobom co to robiły) i dlatego nikt nie przyszedł a jak tam robiłem to pół wsi sie patrzało jakbym im ukradł no ale może tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

a no się zgodzę teraz jakby to wykupić to żyć nie umierać :D po spłacie kredytu oczywście :lol: ale jeszcze mnie ciekawi jak tam z plonowaniem na te 70 ha wychodzi 25-30 2 klasy tylko że jej nie czułem jakoś lekko szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a na ile lat masz dzierżawe?

Kurcze jak masz tam II klase to chyba i plony beda sowite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

tylko dwa, zobaczymy co wyjdzie w praniu może być 2 klasa na papierze a pszenica będzie 5 ton sypać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Opłaca się wziaźć 3ha ziemi klasa 3-4 na takich warunkach, że właściciel bierze dopłaty i płaci podatek a potencjalny uprawiający za dzierżawe płaci właścicielowi 500zł/ha/za rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Klasa 3a, a 4b to wielka różnica. Pytanie na ile lat ta dzierżawa i w jakim stanie pole, jak daleko od Twoich zabudowań. Sprecyzuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Raczej 4a klasa ziemi. Na lat tyle ile bym chciał, bez żadnych pisemnych umów. Ostatnio była tam kukurydza i dużym traktorem uprawiane, a przedtem cały czas zboża i 30stka, właściciel mówił, że to pole wapna nie widziało ze 20 lat i nie gnojone, 4 km ode mnie. Z zachwaszczeniem nie wiem jak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

w tamtym roku też wydzierżawiłem 3ha na ile będę chciał bez umów. Pojawił się kupiec i ziemia sprzedana nawet nie wiedziałem kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Takich jaj to się nie spodziewam, bo człek jest poważny i od dawna go znam. Warto pójść na taki układ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

Właśnie tak się kończą interesy "na gębe" :(  ale powiem że sam tak mam ale to 10 ha od ciotki, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

bynajmniej nie spodziewałbym się po nich czegoś takiego, pozatym cenę mają zaporową :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak gość jest poważny to bierz i się nie zastanawiaj. Mamy taka dzierżawę bez umowy już ze 20lat i nie ma żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Tylko czy wyjdę na tych 3 ha przynajmniej z 1,500zł na rok do przodu uprawiając rzepak i zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pewno wyjdziesz pod trzema warunkami:

-jeżeli wszystko zrobisz jak należy (nawóz, opryski)

-będzie cena odpowiednia na płody rolne

-no i najważniejsze, jeżeli bozia pozwoli a z tym róznie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak taka umowa to tylko na piśmie i min. 5 lat. Inaczej nie ma sensu, bo wystarczy, że cena na płody się poprawi i ktoś inny Cię przelicytuję. A jak pole zakwaszone, bez próchnicy i wyczyszczone ze składników, to rekordowych plonów się nie spodziewaj. I pamiętaj, jak teraz zaczniesz płacić to taniej już nie będzie. Inni dzierżawcy też podniosą Ci czynsz bo gorsi nie będą chcieli być.

  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To lepiej wpakować kilka ton wapna, parę ton polifoski żeby za 2 lata się dowiedzieć, że albo daje 800 albo ktoś inny weźmie dzierżawę.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj