p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19551

A po co ci te  fakultety na roli

 

A choćby po to aby mądry wiedział a głupi miał zagatkę :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

otóż to , zrobi się tego inżyniera czy magistra i ma się lepsze samopoczucie a i przyda się to gdy chce się dostać dofinansowanie, 

anetka widzę dla ciebie człowiek na roli = głąb co nic nie potrafi, a ja ci powiem że coraz więcej ludzi na wsi jest bardziej ,,ogarniętych'' niż ci w miastach bo ci w miastach to do 25 roku życia to mamo daj tato daj na czipsy, a na wsi od najmłodszego  uczy się wartości pieniądza bo trzeba na niego zapracować, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

otóż to , zrobi się tego inżyniera czy magistra i ma się lepsze samopoczucie a i przyda się to gdy chce się dostać dofinansowanie, 

anetka widzę dla ciebie człowiek na roli = głąb co nic nie potrafi, a ja ci powiem że coraz więcej ludzi na wsi jest bardziej ,,ogarniętych'' niż ci w miastach bo ci w miastach to do 25 roku życia to mamo daj tato daj na czipsy, a na wsi od najmłodszego  uczy się wartości pieniądza bo trzeba na niego zapracować, 

 

Podpisuje się obiema rękami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A choćby po to aby mądry wiedział a głupi miał zagatkę :P

 

Jeśli już to  zagadkę ... po 2  fakultetach- powinieneś  wiedzieć  :P

 

chwalenie  sie  czymkolwiek  - też  świadczy o  człowieku  i  to  bynajmniej nie pozytywnie  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

ot widzisz dla Ciebie to już ZAGADKA a dla innych jeszcze zagatka ;)

Jak to miło być pouczonym przez mądrego :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Ale widzę ze nie znasz odpowiedzi na swą zagatkę i  co ci dały te dwa fakultety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

O tuż to

jak tak się czepiamy..., poza tym na końcu pytań stawia się znak zapytania a słowo ,,bynajmniej" nie oznacza to samo co przynajmniej :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

równie dobrze można się zapytać tych co siedzą na kasach w biedronkach i innych supermarketach po co robili inżynierów i magistrów skoro na kasie mogą siedzieć po gimnazjum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja tu widzę jakieś średniowieczne przekonania :D teraz człowiek na wsi musi być ogarnięty, wykształcony i obeznany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

ale to jest temat o cenach dzierżawy ziemi a nie o wyksztalceniu rolników


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Koledzy a jak we Waszych stronach z przetargami Anr czy rzeczywiscie cos poszlo w lepsza strone i jako ocene najwazniejsza nie jest CENA.

Teraz mam maly problem otoz jestem MR i samodzielniee prowadze gosp. 4'5 roku (brakuje 0.5roku) i jak teraz zrealizowac wymog 5lat prowadzeni gosp.?


Ps. Co niektore osoby by miaaly kilkanascie specjalnosci a intelektuaalnie nie wiele to zmienia, a sa takze osoby z 8klasami podstawowki ktore wiecej wiedza anizeli w/w. Wyksztalcenie pojecie wzgledne, liczy sie tylko to co rzecYwiscie sie umie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

W Twoim przypadku wystarczy poprosić o zgodę dyrektora ANR z województwa i przejść powinno-ja tak robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Taka zgoda ma jakis termin waznosci czy to dt. tylko jednego przetargu? I jak dlugo mozna na je czekac? AktuALNIE nie ma jeszcze wykazu i zastanawiam sie czy zdążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

Nowe przepisy nic nie zmieniły nie liczy się czy jesteś młodym rolnikiem, czy zakładasz gospodarstwo, czy startujesz w przetargu jako grupa wygrywa ten kto da więcej, czyli zazwyczaj słup podstawiony przez wielkoobszarowca, często zagranicznego. Ostatni przetarg na ziemię ANR 240ha, z czego 160 ornej reszta bagna, budynki nieużytki trochę łąk, poszło za ok 500 ton pszenicy, czyli 3t/ha ornej, tyle to w suchy rok tam może nie urosnąć, bo gleby słabe, trochę 3 i 4, reszta 5 nawet 6. Ale kto bogatemu zabroni... A miało iść dla rolników indywidualnych, ale nikt normalny nie da takiego czynszu. Więc nowe przepisy o kant du.. można potłuc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Soltysie jak długo czekales na zgodę z ANR ??

Znam klientke też po dwóch fakultetach, robiła doktorat czy zrobiła nie wiem, wykłada na KULu ale takie siano w głowie że masakra. Nie ma z kim treściwie rozmawiać.

A co do tematu to wziąłem jakąś tam działkę od kumpla, jak powiedział, że chce podatek to go wysmialem. Dopłaty jego. I jak czytam, że ktoś daje ileś tam hajsu w tysiącach lub kilka ton płodu to się zastanawiam jak on w ogóle funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

mam kolegów po ar z tytułem doktora i zajmują się uprawą ziemi i hodowlą świń

tytuł doktora przy wyrzucaniu obornika nie przeszkadza, ale gdyby chcieli zmienić pracę (np. z przyczyn zdrowotnych) to bardzo pomaga

wiedza to potęga

 

ciężko znaleźć ciekawą dzierżawę, kuzyn 5klasę oddał za darmo, bierze tylko dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

W moim przypadku występowałem dwa razy -a właściwie to notariuszka  występowała w moim imieniu w ok miesiąc było załatwione,i do każdej transakcji odrębna zgoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Możesz startować do przetargu jeżeli prowadzisz gospodarstwo rolne min... przez 5 lat lub masz wykształcenie rolnicze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Wujek wygral przetarg anr za 2,6 ha 3 i 4 klasa dal 3000 zl. Aż sie zdziwilem ze do tej dzialki bylo tylko 2 chetnych. Ja niestety nie moglem ze wzgledow etycznych i prawnych .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
    • Przez adrianboss11
      Jak tam ceny ziemi u Was i dzierżaw? u nas już powoli spadają, przy takich cenach nawozów i paliwa ludzie oddają dzierżawy za które musieli płacić. Woj. Lubelskie 
    • Przez lysonzi1
      Witam, często w kosztach uwzględniamy ceny nawozów, śor, paliw czy też części. Natomiast nie widzę tematów odnośnie cen energii elektrycznej, szczególnie gdy jest ona tak droga, więc moje pytanie jakie macie ceny energii na rok 24? I kolejne? Jaka taryfa i jakie oferty cenowe? Ja mam taryfę c21 i do końca 24' mam umowę po 38gr za kWh( Energa). Umowa ta jest dla mnie bardzo korzystna i była podpisywana z tego co pamiętam to w 21'. Obecnie zastanawiam się co robić dalej bo otrzymałem ofertę na 25' i wynosi już 86gr. Czekam na rozwinięcie dyskusji. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj