andrzej80j

Deutz-Fahr AGROTRON K 100 półbiegi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yudin    7

w skrzyni na wałkach - na 100 % - wiem bo widziałem rozebrana juz kilka razy taka skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej80j    1

sam raczej niedam rady ale znalazłem mechanika który miezał ciśnienie on podejzewał te skrzynie z alektrozaworami ze tam cos sie zacina ale ty lepiej się znasz jak mówisz że to na wałkach w skrzyni wielkie dzięki yudin pozsrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

ja tylko podejrzewam wałki, wiadomo ze lepiej najpierw sprawdzic płyte z elektrozaworami bo jest prościej i szybciej - mniejsze koszty.

w skrzyni masz jeszcze wałki i łozyska przed modyfikacja a więc lubiły po jakimś czasie sie uszkodzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psyhospider    0

sam raczej niedam rady ale znalazłem mechanika który miezał ciśnienie on podejzewał te skrzynie z alektrozaworami ze tam cos sie zacina ale ty lepiej się znasz jak mówisz że to na wałkach w skrzyni wielkie dzięki yudin pozsrawiam

 

Przełóż najpierw suwaki na elektrozaworach. Ponownie zmierz ciśnienie i zobacz czy są takie same odczyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

mam problem ze skrzynią przy df agrotron 115mk3 otóż ciagnik szarpie przy zmianie polbiegow, dzieje sie tak po rozgrzaniu oleju, co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej80j    1

Witam tej zimy rozebrałem skrzynie i tak jak kolega ,yudin, napisał rozleciało się łożysko na górnym wałku sprzęgła AiB i poszły uszczelnienia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gryksza    0
Dnia 21.11.2014 o 09:58, krzysztofz14 napisał:

 

Witam mam taki sam problem ale w moim przypadku akurat zostało wymienione sprzęgło centralne wszystkie uszczelnienia skrzyni biegów tzn uszczelnienie tłoków pół biegów pierścienie uszczelniające wałki łożyska tarczki przekładki a dalej na L i M szaleją ciśnienia jak u kolegi przy włączeniu m jest ciśnienie na l i na odwrót kaseta sterujśca ??

 

Edytowano przez Gryksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widać z opisu że mechanik nie wiedział do końca co zrobił źle idzie to naprawić tylko trzeba skrzynie rozebrać ...


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiele razy rozbierałem i dalej rozbieram skrzynie biegów w których są powymieniania wszystkie sprzęgła tylko nie wiadomo po co bo w rzeczywistości wymianie podlega maksymalnie 20% tarcz i przekładek a ciągnik jak szarpał tak szarpie jak stukał tak stuka poprostu zostało naprawione nie to co trzeba


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gryksza    0
Dnia 30.09.2018 o 23:08, piotrbm_211320 napisał:

wiele razy rozbierałem i dalej rozbieram skrzynie biegów w których są powymieniania wszystkie sprzęgła tylko nie wiadomo po co bo w rzeczywistości wymianie podlega maksymalnie 20% tarcz i przekładek a ciągnik jak szarpał tak szarpie jak stukał tak stuka poprostu zostało naprawione nie to co trzeba

Kolego niejasno piszesz bo napisałem( widać z opisu że mechanik nie wiedział do końca co zrobił źle idzie to naprawić tylko trzeba skrzynie rozebrać ... ) a teraz mozna powiedzieć ze piszesz na odwrót cytat wyżej . Ciągnik zrobiony  tak jak podejrzewałem uszkodzeniu uległa płyta sterująca półbiegami uszkodzenie polegało na wytarciu miejsc dzie pracują tłoczki po dokładnym przypatrzeniu sie widac do okoła grube rysy za obudowe płyty dałem ponad 4000tysie ze starej musiałem przełozyć elektrozawory wszytkie tłoczki nyple korki . A co do tarczek to podejrzewam ze sie przypaliły bo urzytkownik na poślizgu jeździł trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pojeździsz zobaczysz że znów problem wróci i nie nie wyklucza się to co pisałem wcześniej chodzi mi oto że z reguły to wszyscy wymieniają  masę rzeczy a nie eliminują przyczyny tego zużycia czy uszkodzenia i problem powraca po niewielkim czasie 1000 góra 2000 mth zastanów się z czego powstały te rysy powiedz mi czy przełącza cichutko półbiegi i rewers?


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7100 przełącza charakterystycznie i bez stukania 7200 całkowicie sprawna nie stuka

7300 tez bo tam nie ma co stukać jak stuka to jest coś nie teges :)

przyjedź do mnie we wtorek będzie świeżo poskładana skrzynia 7226 w m620 i posłuchasz jak chodzi


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Skrzynia 6 x3 x3-pod obciążeniem z rewersem mechanicznym (54+54), z sprzęgłem suchym 1999 Same Antares 130 /Lamborghini Formula 135

Na zającu coś szumi rzęzi czasem ok cicho bez różnicy czy obciążona, przy przełączaniu szarpnięcie. Korzystam z dwóch pozostałych. Co może być?

3591948700_1481025220.jpg

2598858600_1481025324.jpg

9287040800_1481025221.png

3233872700_1481025326.png

 

Na www.trattore.it/ wygląda to

8511505500_1481035007.png

6394629700_1481035014.png

9880837700_1481035022.png

1341349400_1481035030.png

 

Coś jak Silver tylko rewers mechaniczny

4912536100_1481035162.jpg

 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gryksza    0

Półbiegi przełącza bez stuków delikatnie rewers tez. Opisuje już co sie wydarzyło mój kolega własciciel agrotrona k410 jest troche niechlujny ciagnik zarasta w srodku w kabinie ale do rzeczy , pewnego dnia przyszedł do mnie i pyta sie czy mu nie pomogę bo cos ciagnik szarpie na pół biegach zgodziłem sie najpierw sprawdziłem elektrozawory na płycie sterującej okazało sie ze są całe sitka zaklejone syfem na wszytkich elktrozaworach wyczyściłem ciagnik wrócił do łask powiedziałem mu przepłucz skrzynie wymien olej i filtry a pojezdzisz po 2 latach mówi ze nie moze jechac bład nhk sprawdziłem w serwisówce poslizg sprzegła centralnego mówie skrzynia do rozbiórki wymieniłem sprzegło  centralne obejrzałem tarczki na półbiegach w miare złozyłem bład zniknoł ale po godzinie w polu przy pługu dzwoni mówi ze na l i m szarpie sprawdziłem cisnienia nie [pasowało mi ze na dwóch półbiegach śa cały czas czyli załacza dwa półbiegi naraz i jest kolizja szybkości dzwonie do serwisu o poradę serwis mówi mi ze to tarczki na pewno i przeciek na wałkach ja dalej czepiam sie płyty sterującej bo jesli na wałkach to cisnienie by zmalało ale było jednostajne a nie naraz na L I M , ale nic rozebranie skrzyni jeszcze raz i juz profilaktyczneie wymieniłem wszytko czyli uszczelnienie wałków tłoków i tarczek z przekładkami i dalej to samo wiec została płyta sterująca a dlaczego ona najbardziej dostała bo jest aluminiowa a tłoczki w niej są powlekane i są twarde a od czego od nie wymienienia oleju jak dbasz tak masz i kolega wydał 10000 tysiecy za remont . Wiec Przyczyną było nie dbanie o sprzet .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odepnij 6 manometrów pomiarowych jednocześnie ale muszą być to pomiarówki nisko skalowane i przewody o bardzo małym przekroju zgrzej go naprawdę bardzo mocno i sprawdź co się dzieje  z ciśnieniem niewierze że będzie wszystko idealnie

ansu

 

trzeba zacząć od ciśnienia manometry ci pokażą czy jest gdzieś nieszczelność czy nie chrobotanie to może być łożysko albo dostał luzów ciężko wywnioskować bez obejrzenia


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Sprawdzałem rano przy 0C i po pracy w ciężkim transporcie aż powietrze falowało nad skrzynią bez różnicy Czasem cicho a czasem nie i czuć lekkie wibracje to chyba jednak łorzysko Na zającu cały ten szmelc sie kreci na wolniejszych jest zablokowany i napęd idzie przez przekładnię obiegową. Szarpnięcie może powodują zużyte przekładki  i brak kalibraci. Jak nie rozbiorę to się nie dowiem. Pompa jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRIst    0

Witam jestem tutaj nowy. Mam pytanie co może być uszkodzone AGROTRON K 610 w amortyzacji osi. Chodzi mi o to gdy na tuzie z balastem masa ok, 1t zaś na tyle około 2 t siłowniki amortyzacji wychodzą do końca,po ruszeniu i przekroczeniu prędkości 8 km/h amortyzacja się u uaktywnia i ciśnienie z bloku amortyzacji spada. Gdy narzędzie opuszczam siłownik się chowa prawie do zera a gdy ruszam i przekraczam 8 km/h pompuje tym razem do góry na rządana wysokość . Pytanie co może być przyczyna takiego zachowania osi. Dodam ze problem miałem od samego początku jak kupiłem i serwis nie wiem co to może być, a generalnie uznali ze tak musi być... z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba by było podłączyć komputer i zobaczyć co odczytuje na czujnikach

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRIst    0
8 godzin temu, piotrbm_211320 napisał:

trzeba by było podłączyć komputer i zobaczyć co odczytuje na czujnikach

był podłączany dobrych parę razy i pokazywało wszystko bezbłędnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj