oaxis3333

Która z polskich firm maszyn rolniczych najlepsza ?

Polecane posty

oaxis3333    39

Witam 


tak jak w temacie która z polskich firm maszyn rolniczych jest najlepsza i dlaczego  , jej sprzęt jest godny polecenia  , lakier , wytrzymałość ,ceny jak tez dostępnośc częsci ?



Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Zależy jakiego typu dokładniej maszyny Cię interesują. Z uprawowych, czytając opinie wygląda, ze tylko Unia group trzyma w miarę akceptowalną jakość tylko to wiąże się również z wysoką ceną... może nie koniecznie adekwatną do tej jakości :D

Z tych większych znanych to Metal-Fach jest ciekawy jak dla mnie. Chociaż są jeszcze mniejsi prywaciarze co robię w miarę maszyny tylko nazw nie pamiętam.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

chodzi mi o ogólną opinie wg firm  bo często czytam jak dużo osób pisze ze polskie to kiepskie , kiepski lakier , często łozyska siadają , słaby materiał ale skoro jest tyle firm maszyn  , to któraś musi być najlepsza :D

Uniagroup jest juz długo wyrobioną marka .

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

moim zdanie Krukowiak jest jedną z lepszych firm która trzyma poziom i mogła by być dobrą reklama polskich maszyn w europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Pracowałem na maszynach z uni to jakość jest dobra.Jak się bierze np.siewnik to dobrze jest też dobrać jakieś pierdoły co są w opcji,robota to wtedy idzie aż miło.Tylko ten lakier na uni...mogli by trochę lepszy rozpylać na lakierni :P

 


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Z tą unią to cudów nie ma.

Mieszkam niedaleko fabryki, kilkoro znajomych tam pracuje to z ich historii wynika nieciekawy obraz fabryki.

 

Piszą przykłądowo w prospektach, ze szwedzka stal a polski montaż, tymczasem wiekszosc stali jest niskich gatunków gdzies od ruskich czy z chin (na tyle słabe, ze kumpel ktory robi na wypalarce cnc mówi, ze co ktoryś arkusz nie nadaje sie nawet do podłożenia pod maszyne bo jeszcze bez zadnej obróbki juz sie rozwarstwia), a ta dobrej jakosci idzie tylko na newralgiczne elementy typu lemisze czy odkładnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

a co z innymi firmami takimi jak np :  metaltech , kruszec , pichon , agro-masz ?


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Z tą unią to cudów nie ma.

Mieszkam niedaleko fabryki, kilkoro znajomych tam pracuje to z ich historii wynika nieciekawy obraz fabryki.

 

Piszą przykłądowo w prospektach, ze szwedzka stal a polski montaż, tymczasem wiekszosc stali jest niskich gatunków gdzies od ruskich czy z chin (na tyle słabe, ze kumpel ktory robi na wypalarce cnc mówi, ze co ktoryś arkusz nie nadaje sie nawet do podłożenia pod maszyne bo jeszcze bez zadnej obróbki juz sie rozwarstwia), a ta dobrej jakosci idzie tylko na newralgiczne elementy typu lemisze czy odkładnie.

W jakim dziale pracuje twój kolega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

2 pracowało na montażu, ale sie zwolniło, bo atmosfera mocno sie zepsuła (sprzedaż spadła, nie ma roboty i gdy tylko ktoś podpadnie to wyrzucają), a ten który opowiadał mi o jakosci materiałów, jak napisałem wyzej, pracuje na cnc wycinajac elementy do różnych maszyn robionych w unii (i to nie tylko w grudziadzu, ale i w brzegu etc). Jako to dział, nie mam pojecia, bo sie tym nigdy nie interesowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jeżeli chodzi o uprawowe to Mandam. Solidna firma, nie długo wprowadzają do oferty pługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Wydaje mi sie że Unia. Mają bogatą oferte i niczym nie odbiegającą od zachodnich konkurentów jakość. Tylko polak na siłę próbuje w polskim produkcie dostrzec wade a w zachodnim nawet jak dostrzeże to i tak jest zadowolony bo zachodznia i wydałe 2-3 razy więcej niż za polską ( co sąsiad powie). Niestety taka smutna prawda. Np w kvernelandzie w pługach pękają resory przy większym oporze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

A zapomniałbym nie tylko uprawowe w polsce robią. Mamy dobre przyczepy MetalTech no i jeszcze Wielton, Zasław

@ Ziel. Unia owszem ofertę ma bogatą ale nawet spojrzeć na masę do przykładu agregat ścierniskowy Mandam 2,6 bolce 954kg Unia 2,6 bolce 800kg, taka różnica nie bierze się znikąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

A jeszcze Expom też ma kilka ciekawych maszyn: Tornado, Lech, Ajax.

Sam użytkuje Lecha 3,3m bardzo solidnie wykonany, docisk wałków na równoległobokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Do listy moge dodać przyczepy Pronara. Sprzedają sie w całej europie więc o czymś to świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

A zapomniałbym nie tylko uprawowe w polsce robią. Mamy dobre przyczepy MetalTech no i jeszcze Wielton, Zasław

@ Ziel. Unia owszem ofertę ma bogatą ale nawet spojrzeć na masę do przykładu agregat ścierniskowy Mandam 2,6 bolce 954kg Unia 2,6 bolce 800kg, taka różnica nie bierze się znikąd

 

Wiesz. akurat caly swiat idzie w kierunku obnizania masy maszyn. Mam Kv 4x40 z lat 90 i waży 1600 Kg, obecnie mozna takiego kupic przy 1200 kg. To samo brony wirnikowe Amazone 3m z walem 1000 kg, A polski Hermes 1150. Czyli Hermes lepszy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Oprócz tych które były wymieniane mogę dorzucić jeszcze Akpila we wsi pracują 3 takie pługi kilka talerzówek(sam mam jedną) i nikt na sprzęty nie narzeka. Znajomy kiedyś pożyczał od nas teraz kupił jakiejś mało znanej firmy i mówił że jednak akpil lepiej robotę robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielton, Metal-Tech, Agro-Masz, Expom, Mandam, Unia, Akpil jedne z porządnych firm. Ja uważam, że przy odpowiednim użytkowaniu, polska maszyna też długo będzie chodziła ale trzeba znać granice i nie nadużywać jej możliwości. Wiadomo bywają przypadki, że coś się uszkodzi, ale jak to mówią i najlepszym się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj