TheMariko12

Niepokojące podskakiwanie

Polecane posty

TheMariko12    437

Witam

Panowie  znów mam kolejny problem, otóż dziś, kiedy wyjechałem ciągnikiem z garażu poczułem jakby podskakiwał na prawym tylnym kole na 1 obrót koła,  dla pewności wyjechałem na asfalt i fakt podskakuje tak, że ja razem z nim , zatrzymałem się obejrzałem wokół i nic nie widać,  opona jest jak nowa, więc to nie jest wina jej, pytałem kolegi co to może być, to powiedział mi że to  albo łożysko , albo ząb pękł  :unsure:  :unsure:   Panowie co o  tym myślicie ? Duże to będą koszty naprawy, i w razie czego co trzeba rozbierać ? Można z tym dalej jeździć ? 


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak długo ten ciągnik był nie używany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

On od 4 lat jest systematycznie jeźdźony, tylko od 2006 do  2010 trochę postał podczas mojego pobytu w stanach, ale wiem że ojciec  odpalał go i jeździł nim kilka razy w roku


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale teraz kiedy ostatnio był używany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Na początku tygodnia ,  z tym że to ojciec jeździł , i pewnie albo wtedy było ok, albo nie czuł że podskakuje , ale wydaje mi się że to ta 1 możliwość jest bardziej realna 

Edytowano przez TheMariko12

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Raczej wątpię, ja bym się przyjrzał jednak oponie, takie coś często się dzieje zwłaszcza zimą jak ciągnik długo jest nie używany to opona się chwilowo zdeformuje i kołysze, no teraz jest ciepło ale ten ciągnik praktycznie stale stoi,być może postał kiedyś na plamie po jakimś oleju i rozmiękczyło oponę na tym miejscu i będzie kołysało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Ale obejrzałem  opone i nic nie widać, żadnego ubytku czy coś ,a dodam że opona prawie nowa, i nie wieże że po paru dniach by ją spłaszczyło , tutaj winy po stronie opony nie ma, to musi byc cos innego, o czym nie wiem :(


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po paru dniach na pewno nie, trudno tak powiedzieć jak tego się nie widzi, ale ząb to by się tłukło mocno, weż podlewaruj  i pokręć za koło i poruszaj na boki to będzie widać czy jest luz

Opona nawet przy zakładaniu jak minimalnie tylko na felgę równo nie wejdzie to zwłasza na szosie tak będzie wybijać że aż ciągnikiem telepie, u Ciebie jak by faktycznie była trochę rozmiękczona od jakiegoś smaru, to efekt będzie taki sam, mógł by ktoś stanąć z boku i obserwować w którym miejscu faluje i tam ją obejrzeć dokładnie.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Tak będzie, z tym że obawiam się że trzeba bedzie zdejmować felgę i sprawdzić czy może na wale koła nie ma luzu, bo mogło się tam posypać łożysko, jak kolega wspominał,,  a odnośnie tego telepania, to raczej wina siedzi w środku zwolnicy,  bo ta opona od wczoraj nie jest na feldze tylko jakis czas, a dodam że traktor stoi na równej powierzchni w garazu 


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

A to jest opona diagonalna czy radialna ? Ja mam diagonalną to jak postoi w garażu  np tydzień to jak wyjadę na asfalt to też podskakuje i się kołysze na boki ale przejadę pareset metrów i jest w porządku. Po prostu opona się lekko deformuje


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgoda Mariko, ale przyznasz że ten ciągnik prawie stale stoi, opona owszem jest dawno na feldze ale jest coraz starsza i guma też bardziej twarda i podatna na odkształcenia, oczywiście na pierwszy rzut oka nie zauważalne bo jak by było to widoczne to wcale nie dało by się jechać tak by telepało, no nie postawię Ci nie widząc tego 100% diagnozy, ale stawiam na oponę, to może być tylko chwilowe, jak się rozgrzeje to może ustępować. Łożysko to zaraz by były wycieki ze zwolnicy no i nawet jak byś tylko poruszał na boki za koło to już by  wyczuł luz. Nie musisz zaraz odkręcać koła, tylko podnieś i będzie wyczuć jak poruszasz.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Spójrz do mojej galerii i zobaczysz jaka to opona ,  na asfalcie przejechałem  prawie 2 KM i nic nie pomogło, cały czas podskakiwał i jeszcze raz powtarzam pierwszy raz takie coś mam, odkąd mam styczność z tym ciągnikiem

 

Korsarz, w tej chwili nie stoi, bo robi na 5 ha, plus sad ,  przez ostatni rok odkąd mam nowy licznik jest już ponad 100 MTH  , co do diagnozy tak jak mówisz podniosę, i po poruszam kołem, zobaczę co bedzie się dziać , jeśli będzie się majdać, to trzeba bedzie zdjąć felgę i patrzeć na wał koła


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najpierw sprawdź a później będziemy dalej dywagować, zresztą naprawa nie jest skomplikowana zwolnicy. Trochę jest duża różnica między prawą a lewą w wysokości bieżnika, powinny być w miarę równe. To są opony diagonalne.

PS. Jeszcze jedno, czy to na pewno prawa? bo tak przyglądam się tej lewej i o ile dobrze widzę to na tej bieżnik jest z czoła bardzo nie równy, a to jest podatne na telepanie w minimalnym odkształceniu.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Tak, bo że tak powiem czuje  na prawym pośladku wiekszy podskok niz na lewym , a podskok jest naprawdę mocno odczuwalny


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bolo12121
      Panowie co może być przyczyną stukania w zwolnicy np przy ruszaniu z miejsca do tyłu lub do przodu ale tylko pod obciążeniem np z załadowaną przyczepą słychać takie stuknięcie dodam jeszcze ze na łączeniu pochwy i zwolnicy od czasu do czasu kapnie olej ??????
    • Przez Celownik07
      Dzień dobry,
      Dużo roboty jest z wymianą tych uszczelniaczy (14 i 17) w tylnym moście c355 ? mam wyciek od spodu w zaznaczonym miejscu (nie pamietam ktory to otwor dokładnie) i zastanawiam sie czy dużo jest przy tym dłubaniny, bo jakiegoś spektakularnego wycieki nie ma ale wolna chwilą chciałbym tam zajrzeć. Da rade samemu zwalić zwolnice/pochwe czy trzeba jakiegos pomagiera?
      Majac już to rozebrane warto cos sprawdzic/wymienić dodatkowo? 
       





    • Przez agrodara
      Witam.Mam od pewnego czasu problem polega on na tym że podczas ruszania piszczy i zgrzyta  w zwolnicicy dzieje się tak przez kilka metrów póżniej cicho macie jakieś przypuszczenia co może się tam dziać  .Pozdrwaiam
    • Przez jerry4424
      Cześć nadszedł czas na zmianę przewodow chlodnicy w mojej siuntce jakiej marki są teraz najlepsze , żeby wytrzymało trochę ,a nie ciekło po tygodniu ?
    • Przez TheAgroTV
      Witam pacjent c360 tylne lewe koło . A mianowicie jest bardzo duży luz w kole podczas szarpania za koło jedną ręką słychać stukanie i luz, w czerwcu były zmieniane 2 łożyska na wale koła i nakrętki zostały dokręcone do oporu wtedy jeszcze nie było takiego luzu jak teraz i przed wymianą łożysk był raczej mniejszy luz. W czym mam szukać przyczyny? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj