dawid199303

Używany ciągnik od 100 do 120 KM do 60 000zł

Polecane posty

MgrLukash    154

Jeśli chodzi o te MF łatwo kupić skarbonę ciężko dobry egzemplarz - wujek miał takiego tylko że starszą wersję (1987) - dokładał i dokładał a ciągnik się psuł wtedy kiedy był najbardziej potrzebny. Choć tak to ciągnik ciekawy - bardzo nowoczesny jak na tamte lata.

 

Do poszukiwanych dorzuciłbym Deutz-Fahr Dx6.05, Renault 106.14 ewentualnie takiego: http://olx.pl/oferta/valtra-valmet-905-CID757-ID6iWvl.html#d20856780b

 

  • Like 1

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Sam mam MF 3050 i na awaryjnosc nie moge nazekac. Jedynie podpora walu napedowego byla wymieniona i to z mojej winy,bo widziale ze sie sruby poluzowaly i nie dokrecilem.  Jednak tyle sie nasluchalem o awaryjnosci skrzyni w modelach seri 3000, ze ciagle siedzi mi to w glowie i obchodze sie z nia bardzo ostroznie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Sam mam MF 3050 i na awaryjnosc nie moge nazekac. Jedynie podpora walu napedowego byla wymieniona i to z mojej winy,bo widziale ze sie sruby poluzowaly i nie dokrecilem.  Jednak tyle sie nasluchalem o awaryjnosci skrzyni w modelach seri 3000, ze ciagle siedzi mi to w glowie i obchodze sie z nia bardzo ostroznie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

Renault tez biorę pod uwagę, mf bardziej mnie interesuje ze względu na elektronikę. A na co powinienem koniecznie zwrócić uwagę kupując ciągnik i oglądając na miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS931    23

Witam

Chciałbym kupić ciągnik o mocy od 100 koni do 120 koni w budżecie 65 tys. pracował by on przy pługach 4 obrotowych i broną wirową z siewnikiem i talerzówką 3m. Chciałbym dowiedzieć się co byście  polecali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crative009    12

Polecam Case MX 110/120, są ciężkie, mają moc, proste ciągniki i w obsłudze i w naprawie, mam MX 120 i nie narzekam na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS931    23
1 minutę temu, crative009 napisał:

Polecam Case MX 110/120, są ciężkie, mają moc, proste ciągniki i w naprawie i w obsłudze

A jak jest z spalaniem bo mają dosyć duże kominy i robi to na mnie strach :-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crative009    12
Nie ma się czego bać, pali jak każdy ciągnik ;) w kominie w środku jest mniejsza rura wydechowa A na zewnątrz większa i robi ona za "odkurzacz" i robi wrażenie A dzięki niej jest ten wyjątkowy dźwięk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS931    23
1 minutę temu, crative009 napisał:

Nie ma się czego bać, pali jak każdy ciągnik ;) w kominie w środku jest mniejsza rura wydechowa A na zewnątrz większa i robi ona za "odkurzacz" i robi wrażenie A dzięki niej jest ten wyjątkowy dźwięk ;)

Dziękuje za odpowiedź jaki jest silnik i skrzynia ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crative009    12
silniki 6 cyl cummins, i do paliwozernych nie należą, skrzynie to są 2 rodzaje albo 4 biegi i 3 zakresy albo 4 biegi i 4 polbiegi, i polecam ta druga, fakt kultura pracy rewelacyjna nie jest bo podczas zmiany polbiegow potrafi szarpać ale te skrzynie tak mają lecz są bardzo wytrzymałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11
5 minut temu, crative009 napisał:

silniki 6 cyl cummins, i do paliwozernych nie należą, skrzynie to są 2 rodzaje albo 4 biegi i 3 zakresy albo 4 biegi i 4 polbiegi, i polecam ta druga, fakt kultura pracy rewelacyjna nie jest bo podczas zmiany polbiegow potrafi szarpać ale te skrzynie tak mają lecz są bardzo wytrzymałe

Co do szarpania podczas zmiany półbiegów to nie wiem czy wszystkie tak miały, ale jest w nim przycisk na lewarku od biegów i jak naciśniesz go i na naciśniętym będziesz zmieniał półbiegi to złagodzi to szarpanie. Tak jakby zapobieganie gwałtownemu zmiany przełożenia bez sprzęgła ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crative009    12
Tak, i to jest w każdej skrzyni z polbiegami tylko że to działa tylko i wylacznie na 4 biegu i lepiej nie używać tego pod dużym obciążeniem bo szkoda sprzęgła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez nimar1999
      Witam. Kupię ciągnik Fendt Favorit 510 lub 509 z turem lub bez. Może ktoś wie, że ktoś ma na sprzedaż lub kto zajmuje się sprowadzaniem takich ciągników to proszę o info. Ps. olx jest mi znany😉
    • Przez zetor6211
      Witam ,
      Chciałbym się zapytać o opinie i poradę jaki traktor wybrać.
      Traktor chciałbym z turem gdyż mamy trochę warzyw i chciałbym sypać do big bagów.
      mam 20 ha ziemi i traktor będzie w połowie do transportu przyczep jak i uprawa.
      którą Renówkę bardziej polecacie 103.54 , 106.54 czy 110.54
      jak ze spalaniem tych traktorów i prędkością ??
      szukam tak do 40-60 tysięcy i Najważniejsze na co zwracać uwagę jak będę oglądał te egzemplarza bardzo to mi pomoże !
    • Przez Darek1986
      witam mam do kupna ciągnik Same Antares 100  co sądzicie o tym ciągniku
    • Przez AgroRol323
      Witam
      Pytanie z ciekawości. Robił ktoś sama 4x4 z innymi kołami z przodu a innymi z tyłu? Miałem pomysł na przedni most od uaza, a tylny od stara. Wie ktoś czy w ogóle da się to połączyć i jak to połączyć?
      Z góry dzięki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj