Skocz do zawartości
News
dawid199303

Używany ciągnik od 100 do 120 KM do 60 000zł

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

MgrLukash    128

Jeśli chodzi o te MF łatwo kupić skarbonę ciężko dobry egzemplarz - wujek miał takiego tylko że starszą wersję (1987) - dokładał i dokładał a ciągnik się psuł wtedy kiedy był najbardziej potrzebny. Choć tak to ciągnik ciekawy - bardzo nowoczesny jak na tamte lata.

Do poszukiwanych dorzuciłbym Deutz-Fahr Dx6.05, Renault 106.14 ewentualnie takiego: http://olx.pl/oferta/valtra-valmet-905-CID757-ID6iWvl.html#d20856780b

• Like 1

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

pokorny    5

Sam mam MF 3050 i na awaryjnosc nie moge nazekac. Jedynie podpora walu napedowego byla wymieniona i to z mojej winy,bo widziale ze sie sruby poluzowaly i nie dokrecilem.  Jednak tyle sie nasluchalem o awaryjnosci skrzyni w modelach seri 3000, ze ciagle siedzi mi to w glowie i obchodze sie z nia bardzo ostroznie. 

• Like 1

pokorny    5

Sam mam MF 3050 i na awaryjnosc nie moge nazekac. Jedynie podpora walu napedowego byla wymieniona i to z mojej winy,bo widziale ze sie sruby poluzowaly i nie dokrecilem.  Jednak tyle sie nasluchalem o awaryjnosci skrzyni w modelach seri 3000, ze ciagle siedzi mi to w glowie i obchodze sie z nia bardzo ostroznie. 

• Like 1

dawid199303    14

Renault tez biorę pod uwagę, mf bardziej mnie interesuje ze względu na elektronikę. A na co powinienem koniecznie zwrócić uwagę kupując ciągnik i oglądając na miejscu?

AS931    0

Witam

Chciałbym kupić ciągnik o mocy od 100 koni do 120 koni w budżecie 65 tys. pracował by on przy pługach 4 obrotowych i broną wirową z siewnikiem i talerzówką 3m. Chciałbym dowiedzieć się co byście  polecali.

crative009    6

Polecam Case MX 110/120, są ciężkie, mają moc, proste ciągniki i w obsłudze i w naprawie, mam MX 120 i nie narzekam na niego

AS931    0
1 minutę temu, crative009 napisał:

Polecam Case MX 110/120, są ciężkie, mają moc, proste ciągniki i w naprawie i w obsłudze

A jak jest z spalaniem bo mają dosyć duże kominy i robi to na mnie strach :-)

crative009    6
Nie ma się czego bać, pali jak każdy ciągnik ;) w kominie w środku jest mniejsza rura wydechowa A na zewnątrz większa i robi ona za "odkurzacz" i robi wrażenie A dzięki niej jest ten wyjątkowy dźwięk ;)

AS931    0
1 minutę temu, crative009 napisał:

Nie ma się czego bać, pali jak każdy ciągnik ;) w kominie w środku jest mniejsza rura wydechowa A na zewnątrz większa i robi ona za "odkurzacz" i robi wrażenie A dzięki niej jest ten wyjątkowy dźwięk ;)

Dziękuje za odpowiedź jaki jest silnik i skrzynia ?

crative009    6
silniki 6 cyl cummins, i do paliwozernych nie należą, skrzynie to są 2 rodzaje albo 4 biegi i 3 zakresy albo 4 biegi i 4 polbiegi, i polecam ta druga, fakt kultura pracy rewelacyjna nie jest bo podczas zmiany polbiegow potrafi szarpać ale te skrzynie tak mają lecz są bardzo wytrzymałe

5 minut temu, crative009 napisał:

silniki 6 cyl cummins, i do paliwozernych nie należą, skrzynie to są 2 rodzaje albo 4 biegi i 3 zakresy albo 4 biegi i 4 polbiegi, i polecam ta druga, fakt kultura pracy rewelacyjna nie jest bo podczas zmiany polbiegow potrafi szarpać ale te skrzynie tak mają lecz są bardzo wytrzymałe

Co do szarpania podczas zmiany półbiegów to nie wiem czy wszystkie tak miały, ale jest w nim przycisk na lewarku od biegów i jak naciśniesz go i na naciśniętym będziesz zmieniał półbiegi to złagodzi to szarpanie. Tak jakby zapobieganie gwałtownemu zmiany przełożenia bez sprzęgła ;) 

crative009    6
Tak, i to jest w każdej skrzyni z polbiegami tylko że to działa tylko i wylacznie na 4 biegu i lepiej nie używać tego pod dużym obciążeniem bo szkoda sprzęgła ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wojtek02055
      Witam poszukuje nowego ciągnika o mocy do 100 km. Muszę sie zmieścić w 175 tysiącach netto. Myślałem nad Deutz fahrem 5100g. Dodam jeszcze że będzie to ciągnik współpracujący z turem

• Przez leszek4
      Mam obszar na którym muszę co jakiś czas zawieść ciągnikiem różne materiały sypkie. DO tej pory posiłkowałem sie  wynajmem ciężarówki. Chciałbym kupić ciągnik który by pociągnął na asfalcie , pod wiadukt nad expresówką bez zbytniego zwalniania 3.5 - 4t dmc. Czy ktos mógłby mi podpowidzieć  co używanego niedrogiego mozna do tego lupic co tez nie spali tony paliwa. Na moje działce ciągnik ma słuzyc do zrywki drewna i robienia odwiertów pod ogrodzenie itp.
    • Przez ShunDevil
      Witam poszukujemy wraz z ojcem ciągnika o mocyktórej 110-140 koni.Ciągnik ma być główny w gospodarstwie.Ma być to ciągnik nowy i powinien zmieścić sie do 340 tys.

• Przez rumker28
      Witam, Mam takie pytanie, a mianowicie nie mogę się doszukać stopnia sprężania z tego masseya, z silnika at4.236. z silnika a4.236 to 16atm, ale z turbem nie mogę się doszukać. Pomoże ktoś?
    • Przez Wesolymaniek
      Witam Kolegów i prosze o pomoc. chce wymienic pompe w opryskiwaczu Bury Perkoz 600 l lance 12 m . w tej firmie doradzili aby zamontowac teraz pompe Udor Zeta 100 i moje pytanko co myslicie na jej temat. nie znam jej jakiej to produkcji i jaka jakosc cena ok 1600 zł podobno u nich . wogole chce go zmodernizowac bo juz ma 14 latek a pozatym chce go teraz przedewszystkim wykorzystywac przy plantacji truskawki . wiec chce tkaze wymienic filt ssawny rozdzielacz i mysle o takim z zaworem stalocisnieniowym i co myslicie o tym wszystkim???/ pozdrawim i czekam na odzew

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.