johenek

Wasze udoskonalenia w ciągnikach Kioti

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
johenek    5

Witam

 

Tak jak w temacie, jakie macie udoskonalenia w waszych Kioti? :)

 

Ja w swoim Kioti DK551C zmieniłem:

  1. przerobiłem napinanie paska klimatyzacji, dzięki czemu pasek nie pęka
  2. dodałem dodatkowy stopień drabinki do w chodzenia,
  3. zamontowałem gałkę na kierownicę
  4. założyłem pokrowiec na fotel kierowcy
  5. założyłem lampę błyskową(koguta)
  6. zmieniłem włączniki od lamp roboczych, na takie w których świeci się dioda gdy są włączone lampy,
  7. Podgoiłem dźwignię zmiany biegów w stronę błotnika, ponieważ nie wygodnie mi było zmieniać biegi z powodu mojego wzrostu.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. oczywiście napinacz paska klimatyzacji, i pasek obecnie ząbkowany

2. obciążniki na koła tylne (130kg na jednym kole)

3. powiększone i tapicerowane siedzisko pasażera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekalisz    1

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem KIOTI DK551 i mam pewne spostrzeżenie.
Mam wrażenie że słabo zbiera się z niskich obrotów (od 1800 dopiero nabiera siły) czy u kogoś coś takiego występuje?
Dodam, iż poza tym moim odczuciem ciągnik spisuje sie super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siły nabiera od 1800 obrotów bo wtedy załącza się turbina, ciągniki z turbo już taką mają specyfike, jak zrobisz około 150 godz. bedzie troche lepiej

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Ten typ tak ma że od 1600obr/min(przynajmniej u mnie tak jest) zaczyna mieć swoją moc. Po przepracowaniu około 100mth zacznie nabierać mocy coraz bardziej i w tedy już nie będzie tak odczuwalna turbo dziura :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekalisz    1

Dzięki za odpowiedz,
Zastanawiam się też na zmianie oleju w książce serwisowej jest zalecane używanie oleju mineralnego a ja myślę żeby przejść na półsyntetyk - czy ktoś w KIOTI robił takie ,,przejście" olejowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

koledzy co myślicie aby do Kioti założyć drugi wkład filtra powietrza który by wchodził wewnątrz tego standardowego i był zakładany na króciec który jest w obudowie filtra którym silnik ssie czyste powietrze.

Martwi mnie jedynie czy silnik nie będzie dostawał za mało powietrza i nie będzie przymulony :(


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jaco512
      Myślał ktoś nad tuningiem : turbo czy inne zabiegi żeby było z 60 km?
      może praktykował ktoś wyciszenie jej?
    • Przez ziomal89
      Jeżeli masz problem z odpaleniem ciągnika napisz a znajdziemy rozwiązanie posiadam grzałki do claas, mf, case, jd, iveco, new holland, zetor, fendt. valtra. valmet. perkins jeżeli chcesz dowiedziec sie czy u ciebie w maszynie moża zamontować grzałke płynu podaj mi typ ciągnika/model marke/ typ silnika i rok gg 11670879
    • Przez MIKOLAJ276
      Witam wszystkich.
      Postanowiłem założyć taki temat, gdyż każdy z nas ma pewne pomysły by ulepszyć nasze zetorki i poprawić komfort pracy
      Sam mam kilka pomysłów ale niewiem czy są one wykonalne, a jak sa wykonalne to jak je wykonać
      Myślał ktoś z was by zrobić dźwignię od zmiany biegów po prawej stronie ?? ktoś już miał taki pomysł ale niewiem czy to mu sie udało.
      Lub podnośnik by działał na potencjometr ?
      Mam nadzieje że mnie nie skrytykujecie za ten temat
    • Przez darek18055
      drodzy koledzy rozważam kupno nowego pomocniczego ciągnika do mocy maks. 60 km. cena maks.100000 zł brutto. co byście wybrali i dlaczego. moja kolejność .
      1.John deere 5055e
      2.kioti dk551c
      3. farmtrac 555 dt
      ciągnik ma pracować przy lekkich pracach : zgrabiarka , kosiarka, opryskiwacz, siewnik,itp.
    • Przez bart-b28
      Witam, jestem nowy na forum, chciałbym abyście pomogli w wyborze maszyny na gospodarstwo 10 ha produkcja warzywna.
      Ciągnik ma pracować jako główny, do pomocy stara ale jara c-330. Ograniczony budżet 100 tyś netto.
      Kioti - 58 km, 4x4, silnik 2,4 turbo 4 cylindrowy, biegi 12x12 jakość wykonania dobra
      john deere 5055e (ewentualnie 5065e moc 65km) - niby john ale składany w Indiach, trzy cylindry 2.9 pojemności moc 55km, 4x4, biegi 9x3 z orginalną kabiną taką jak w M czy R jakość wykonania taka sobie
      Za wszystkie sugestie z góry dziękuję, mile widziane wpisy użytkowników powyższych modeli
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj