Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
18jakub18

Zakleszczona skrzynia Zetor K-25

Polecane posty

18jakub18    0

Witam,

Z góry przepraszam, jeżeli napisałem w złym miejscu.

Przechodząc do rzeczy:

Potrzebuje pomocy  w skrzyni biegów od ''zetora'', 

Mam S320, Ciągnik SAM, zamontowaną skrzynie od ''zetora 25'', potocznie zwanym ''bocianem''

Podaje zdjęcia mojej skrzyni  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10716245_588833361226590_710541461_n.jpg?oh=06821fe9f820b2131d6233a8a36e311b&oe=54288EAC&__gda__=1411898417_e69f942e34b9dd0f621ccd2a42552786    oraz   https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10711567_588832951226631_229467182_n.jpg?oh=064d48583640bc2daa2dfc0c9fa931c9&oe=5427C9F5&__gda__=1411872744_aab26d5b9a91c238d7b059d45d129613

Problem wygląda tak, wracałem z pola  na biegu numer dwa wrzuciłem na jedynke i ciągnik stanął, silnik normalnie pracował ale ani z jedynki ani z dwójki nie chciał ruszyć, chwile (powoli) powajhowałem, wrzucił się bieg  ale już nie ruszył, silnik zaczał się dusić na biegu i w końcu stanął, biegi wrzucam bez problemu, aczkolwiek  silnika już nie odpale  ponieważ cały czas go blokuje jakby jakiś bieg.

Podobno może być to zakleszczenie? nie mam pojęcia, jak takie coś miałbym odkleszczyć, pomożecie?

Mam dokładnie takie samo wnętrze jak na tym zdjęciu  pod wajhą zmiany biegów

http://jarekstryszawa14.w.interia.pl/zet251.jpg

Nie wiem jeszcze jakie mam ułożenie ''wodzików'', w razie czego, co mam zrobic, gdyby np było coś przestawion pod wajhą?

Przepraszam, mam nadzieje, że mnie rozumiecie.

Nie znam się na zetorach.

Odkręciłem wajche i wygląda tak jak na zdjęciu, a całość dalej jest zablokowania, tzn nie mogę zakręcić silnikiem

Edytowano przez 18jakub18

cezar    0

najprawdopodobniej masz wrzucone dwa biegi naraz, wprawdzie nie wiem jak to jest w starych zetorach, natomiast znam to z 7211, gdy tak się stanie to po puszczeniu sprzęgła silnik gaśnie, bez zdejmowania dekla pewnie się nie obędzie

18jakub18    0

A jak się odkleszcza po zdjęciu dekla? mógłym prosić o schemacik jakiś lub wytłumaczenie?

Przepraszam za niewiedze, aczkolwiek posiadam ciągnik wyłącznie do przewozu drzewa na dzień dzisiejszy, zaczynam  rolnictwo ale niestety do tej pory nie miałem większych doświadczeń  w tego typach sprzętach

Dziękuję

Edytowano przez 18jakub18

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez robertrolnik27
      Witam, rok temu wymieniałem sprzęgło w zetorze forterra 11441 teraz czuje że się ślizga jaka może byc tego przyczyna? Nie ma tam żadnej regulacji? 
    • Przez mati_43
      Witam w moim jd 2140 po wymianie orbitrola podnosnik nie dziala chyba ze skrece kierownice na max to dziala
    • Przez bercik1995
      Witam mam problem z womem w renault ceres 85 problem polega na tym ze włączylem walek na obroty 540 eco ta dzwignia kolo siedzenia i teraz nie moge zmienic obrotow na 540 dzwignia wydaje sie jakby byla zablokowana prosze o pomoc uzytkowników co moze byc przyczyna 
    • Przez Carbo234
      Czy w FIATAGRI 82-94 da się zmienić olej w skrzyni? nie mogę znaleść olejów przekłdniowych. Jak tak to jaki olej polecacie
    • Przez kaamil12
      Kto posiada Fendta 5220 Laverde rev225 albo MF z komputerem  agritronic ? Mam Laverde z agritronic i jest z nim problem bo pokazuje błąd c12 i nie widać  ustawień   dodam że raz jest ok a za chwile wyświetla c12 czasem wystarczy że kombajn z obrotów zejdzie i wraca do normy a czasem brak zgasić i uruchomić na nowo podobno błąd oznacza wewnętrzne uszkodzenie komputera tylko czemu raz działa przez 3 dni nic nie wyskoczy a jak go jeb***  to co 15min wywala miał ktoś taki przypadek?? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.