Drobnik

Opryskiwacz Promar 3000l

Polecane posty

Drobnik    3

Witam:) przymierzam sie do kupna opryskiwacza i wpadl mi w oko Promar 3000l, 21m, jest dosc tani w porownaniu do innych, i tez wyglada dosc solidnie i dobrze wykonany, maja 2 belki do wyboru włoską bergama i polska na trapezie ktora waszym zdaniem lepsza? :) wszystkie podzespoly sa tam wloskie(tak jak w wiekszosci). szukalem wszedzie ale nie znalazlem nigdzie opinie o tym opryskiwaczu jak juz sa, to sa to opinie o opryskiwaczach do 2000l, moze ktos widzial albo posiada taki opryskiwacz? prosze o opinie :)

Pozdrawiam ;)

post-47777-0-51624700-1411634418_thumb.jpg

post-47777-0-62703800-1411634451_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

byłem ostatnio na targach w bednarach i Promar miał wystawione tam sporo swoich opryskiwaczy.

Powiem tak, spośród polskich mniej markowych (czyli bez pilmeta, krukowiaka itp) prezentowął sie najlepiej.

wykonanie ok, rama ocynk.

Do tego stonia mi sie spodobał, ze tez myśle, czy by takiego na najblizszy prow nie wziac zamiast prawie 2x drozszego zchodniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

No za ta cene to grzech nie wziasc, wycenili mi go na 80tys brutto na full wypasie prawie(do malej negocjacji) :) Tez bylem w bednarach :) i tez przyciagnal moja uwage wlasnie ;P ale poczekam, jeszcze moze ktos sie wypowie jeszcze :) dzisiaj rozmawialem z takim gosciem co posiada opryskiwacz od promaru ale o pojemnosci 2000l, bardzo sobie go chwali, pryska nim 4 lata, i jak narazie nie mial jeszcze awari zadnej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinsar    0

3000 litrów + belka 21 za 80.000 brutto ?   a za dodatkowe graty typu komputer ?? No cena jest naprawdę niezła - poszukam dilera koło siebie bo też rozważam zmianę opryskiwacza - teraz mam pilmeta 1618 od nowości ale belka ręczna i męczące to składanie i rozkładanie - ( co prawda nigy mnie nie zawiódł a ma już 10 lat ) Lecz sąsiad kupił pilmeta z nowych serii - też zbiornik bodajże 1600 ale strasznie delikatny, póki co mu chodzi drugi sezon, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

te 80tys brutto jest  z tymi  bajerami: komuter bravo 180, dysze 4 pozycyjne, stabilizacja belki, kola takie jak na zdjeciu czyli dosc grube, pluczka zbiornika, i rozwadnaicz boczny wloski, walek WOM hmm i chyba wszystko :P wiecej juz nie idzie miec no chyba ze kompa bravo 360 :) ale niewem czy przez dilera lepiej, bo z tego co sie informowalem w promarze to malo dilerow ma te 3000 i najlepiej przez nich zalatwiac i mowil ze taniej. Ta cene mi podano bezposrednio od nich do lekkiej negocjacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My braliśmy Promar 2000l 15m wersja Hydrauliczna w sterowaniu elektrycznym (bez komputera, bo komputer robię własny) z rozwadniaczem wodnym i płuczkami zbiornika. Co prawda dopiero pierwszy sezon pracował, ale nie było najmniejszych problemów. Na co można zwrócić uwage ? Stabilizacja belki nie jest jakaś porywająca, ale że mamy wersję hydrauliczną to używamy stabilizacji wymuszonej (dużo lepsze od tej "samopoziomującej").

Płuczki zbiornika według mnie zbędne, lepiej i tak się wypłucze samemu. Myślę, że nie są warte swojej ceny.

Nie wiem jak w wersji 3000l, ale u nas dołożyliśmy jeszcze do takiego "prowadnika przewodów", który całą wiązkę węży utrzymuje. Teraz chyba montują to w standardzie.

Przed zakupem też się zastanawialiśmy czy Promar to dobry produkt, ale jeden sąsiad używał już 4 lata i też nie narzekał. Przed zakupem jeszcze oglądaliśmy go u dealera. Co do ceny, to warto pytać w różnych miejscach. My akurat dostaliśmy taką samą cenę u dealera jak u producenta, więc przez dealera zamówiliśmy.

Tylko jak będziesz pytać, to najlepiej przygotuj sobie spis wyposażenia dodatkowego, bo to też znacząco wpływa na cenę.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj