Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lew908    210

Dwa metry spokojnie starczy. Nie bedzie miała problemu na 3 biegu . Ceny musisz porównać ale jak bedziesz kupował to kup bardziej masywną żeby miała troche kg bo jak w lato bedzie sucho to lekką bedziesz skrobał po ziemi tylko


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

W tej cenie to bardzo nic cięższego nie znajdziesz. Na piachy może być. JAK twardo i tak będziesz musiał ją dociążyć. Do 60-ki 2.0m będzie optymalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Ja kupiłem sobie używkę taką jak ta pierwsza, jest cięższa i mocniejsza, ma więcej podpór. Ta nowa zacznie się giąć przy cięższej pracy.

http://olx.pl/oferta/talerzowka-2x8-2x10-tal-4x5-t-4x6tal-cyklop-rozrzutnik-trol-plug4-5-CID757-ID72gl3.html#75ca0e78b8

 

A jeśli chodzi o uprawę ścierniska po zbożach, to ścierniskowiec jednak na ogół  lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13

Moze bedzie jeszcze taniej albo transport gratis bo brałem juz od niego agregat

Co powiecie na to zeby do tej talerzówki za dodatowa opłata był zamontowana belka zaczepowa

I tu jest pytanie bo mam taki agregat z takim wałem http://allegro.pl/agregat-uprawowy-z-walem-dociskowym-promocja-i4611827158.html

i ten wał podczepic do talerzówki 

Co o tym myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do 360 wielkim  nieporozumieniem jest kupowanie talerzówki w układzie V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

No właśnie niby dlaczego ?


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9196

Ograniczeniem do talerzówki nie jest jej szerokość, tylko masa. Talerzówka w układzie V, zwłaszcza ta z Bometu jest przy 2m szerokości bardzo długa, tylny wał jest dość daleko. C-360 nie jest tak ciężki, jak MTZ i po górkach może być problem. Trzeba od razu pomysleć nad balastem na przód. Mojego MTZ bez balastu (bez przedniego napędu) 2,2m z Bometu nosiło już troche przodem na dołkach. Majlepiej by było przymierzyć się ciagnikiem do talerzówki, żeby nie było problemów  z podnoszeniem i jazdą. Bo uciągnać to pewnie uciągnie, talerzówka nie ma takiego zapotrzebowania mocy jak agregat scierniskowy.

Cudów nie ma co oczekiwać, ściernisko zerwiesz raczej na wilgotno albo na lekkiej glebie.

Sam myślę nad półzawieszaną, na przykład taką http://olx.pl/oferta/talerzowka-lila-harie-2-2-2-3mciagana-na-kolach-CID757-ID5zzFW.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Elektrotechnik niby dlaczego talerzówka w układzie V jest nieporozumieniem?

Ano dlatego, że tak jak napisał kolega powyżej tylny wał jest daleko, ale nie chodzi tu o podnoszenie, ja np. nie miałem problemów z jazdą z 2 m Bomet, tylko o to, że jak tylny wał będzie pracował minimalnie głębiej niż przedni to nie da rady utrzymać prostego kierunku jazdy. A utrzymanie idealnej głębokości też nie jest możliwe. Układ X jest pozbawiony tej wady, kosztem podwójnej ilości łożysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Tylko gdzie kupić taką o szerokości 2m? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielone14    3

2m w układzie X to chyba tylko te stare

 

sam mam c360 i 2m ze Strumyka, pierwszy raz jak robiłem to fakt zciągało mnie na jedną strone ale już później wiedziałęm jak ustawić i było wszytko ok, nie ściągało a i głębokość była ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Zastanawiam się nad zakupem talerzówki do c 330 tylko mam dylemat co do talerzy czy gładkie czy te "szczerbione" jakby ktoś mógł mi wyjaśnić jak jest różnica pomiedzy tymi talerzami bo są jeszcze takie gęsto szczerbione jak i rzadziej i które lepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaacenty    1

Ze ściąganiem talerzówki za pierwszym razem to chyba problem powrzechny. I to bez róznicy czy V, X czy kompaktowa.
Ja posiadam talerzówkę kompaktówą o szer. 2.1 m (własnej konstrukcji) i też miałem problem gdy pierwszy raz wjechalem nią w pole.
Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to: "Pięknie ku.....a! Coś spieprzyłem przy budowie, pewnie nie trzyma kątów!"
Ale kilka pzrejazdów wystarczyło by dostosowac ustawienia by ciągnika nie ściągało. Wystarczy by przedni i tylny rząd talerzy był odpowiednio wypoziomowany :)
Teraz gdy załozyłem do niej wał rurowy to śmigam sobie nią na 4 biegu Ursusem C4011 :) Klasa ziemi 3-4

Myślę że te szczerbione lepiej się wgryzają w ziemię ale pewnie ich zużycie jest szybsze (pare sezonów i nie ma śladu po szczerbionym talerzu :D )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1989    813

Ja śmigam c-360 z Bometem 2,10, powiem tak w polu jest akurat, Gorzej w transporcie i przy zawracaniu, zrywa przodek, ona jest bardzo ciężka w porównaiu do innych tej szerokości, w tej chwili myślę nad dodatkowym. balastem 


<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaacenty    1

Ja wiosną też biorę sie za robienie balastu ponieważ troche strach szybciej jechać drogą publiczną kiedy to koła nie zbyt mocno opierają sie na asfalcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

1,6- 1,8 szerokości bez wału

1.6 to nawet śladów za traktorem nie zerwie. Ja do 3512 kupiłem 1.8 i poszerzałem o talerz bo nie zabierało od miedzy. Teraz 2x9 z wałem bomet idzie jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alanc360    1

A 2.40m pociagnie . Bo bede chcial do niej na przyszly rok zamontowac przodek , i znowu bym musial kupowac bo 2m za mala bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

przy układzie V pęknie pokrywa podnośnika o ile podniesie tą talerzówkę przy układzie X są większe szanse oczywiście bez wału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez agrof
      Witam.
      W c330 "zniknęło" ładowanie, ponadto:
      - bardzo niepokojące jest grzanie się regulatora (element który się bardzo mocno grzeje zaznaczony na fotce)
      - grzeje się również kabel, który idzie do stacyjki (osłona kabla aż się przy topiła).
      - kontrolka od ładowania gaśnie jak zwiększy się obroty

      Podstawowe pytanie:
      - jak sprawdzić prądnice czy jest sprawna,
      - gdzie najlepiej zmierzyć napięcie i jakie wartości powinny być (na akumulatorze brak ładowania, a na wyjściach z regulatora jakieś dziwne wartości pokazuje)
      - co może być powodem, że się grzeje regulator (chyba że tak ma być?)

      Bardzo proszę o pomoc.

      -
      (zdjęcie poglądowe z internetu)
    • Przez bernijol
      Witam. Jak w temacie. Jsk zlikwidować luzy w kolumnie kierownicy c360? Wiem że temat wałkowany ale mam kilka pytań. Mianowicie. Ogólnie wiem że luz się w tym ciągniku likwiduje się poprzez odkręcenie w przekładni kierowniczej pod kolumną nakrętki zaślepki (taka duża chyba ponad 30mm)a następnie poprzez wykręcanie śróby (u mnie na ampul)likwidujemy luz. Przynajmniej u mnie w tej kolejności to idzie. Tak. Co jeśli śruba już jest wykręcona na max? A luz jeszcze troche jest? Gdzieś wyczytałem że trzeba ją wykręcić całkiem i coś tam podłożyć. To prawda? Problem taki że tej śruby na ampul co to ją się wykręca i luz ginie u mnie całkowicie wykręcić nie mogę. To tak ma być? Dojdzie do pewnego momętu i stop. Proszę o porade jak co gdzie podłożyć żeby ten luz ustąpił. Z góry dzięki za porady. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj