Skocz do zawartości

Polecane posty

lew908    207

Dwa metry spokojnie starczy. Nie bedzie miała problemu na 3 biegu . Ceny musisz porównać ale jak bedziesz kupował to kup bardziej masywną żeby miała troche kg bo jak w lato bedzie sucho to lekką bedziesz skrobał po ziemi tylko

Wiadomość z agroFakt.pl

romek6340    203

W tej cenie to bardzo nic cięższego nie znajdziesz. Na piachy może być. JAK twardo i tak będziesz musiał ją dociążyć. Do 60-ki 2.0m będzie optymalnie

matava    19

Ja kupiłem sobie używkę taką jak ta pierwsza, jest cięższa i mocniejsza, ma więcej podpór. Ta nowa zacznie się giąć przy cięższej pracy.

http://olx.pl/oferta/talerzowka-2x8-2x10-tal-4x5-t-4x6tal-cyklop-rozrzutnik-trol-plug4-5-CID757-ID72gl3.html#75ca0e78b8

A jeśli chodzi o uprawę ścierniska po zbożach, to ścierniskowiec jednak na ogół  lepszy.

3kusy3    0

Moze bedzie jeszcze taniej albo transport gratis bo brałem juz od niego agregat

Co powiecie na to zeby do tej talerzówki za dodatowa opłata był zamontowana belka zaczepowa

I tu jest pytanie bo mam taki agregat z takim wałem http://allegro.pl/agregat-uprawowy-z-walem-dociskowym-promocja-i4611827158.html

i ten wał podczepic do talerzówki 

Co o tym myslicie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do 360 wielkim  nieporozumieniem jest kupowanie talerzówki w układzie V.

jahooo    259

Ograniczeniem do talerzówki nie jest jej szerokość, tylko masa. Talerzówka w układzie V, zwłaszcza ta z Bometu jest przy 2m szerokości bardzo długa, tylny wał jest dość daleko. C-360 nie jest tak ciężki, jak MTZ i po górkach może być problem. Trzeba od razu pomysleć nad balastem na przód. Mojego MTZ bez balastu (bez przedniego napędu) 2,2m z Bometu nosiło już troche przodem na dołkach. Majlepiej by było przymierzyć się ciagnikiem do talerzówki, żeby nie było problemów  z podnoszeniem i jazdą. Bo uciągnać to pewnie uciągnie, talerzówka nie ma takiego zapotrzebowania mocy jak agregat scierniskowy.

Cudów nie ma co oczekiwać, ściernisko zerwiesz raczej na wilgotno albo na lekkiej glebie.

Sam myślę nad półzawieszaną, na przykład taką http://olx.pl/oferta/talerzowka-lila-harie-2-2-2-3mciagana-na-kolach-CID757-ID5zzFW.html

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Elektrotechnik niby dlaczego talerzówka w układzie V jest nieporozumieniem?

Ano dlatego, że tak jak napisał kolega powyżej tylny wał jest daleko, ale nie chodzi tu o podnoszenie, ja np. nie miałem problemów z jazdą z 2 m Bomet, tylko o to, że jak tylny wał będzie pracował minimalnie głębiej niż przedni to nie da rady utrzymać prostego kierunku jazdy. A utrzymanie idealnej głębokości też nie jest możliwe. Układ X jest pozbawiony tej wady, kosztem podwójnej ilości łożysk.

zielone14    3

2m w układzie X to chyba tylko te stare

sam mam c360 i 2m ze Strumyka, pierwszy raz jak robiłem to fakt zciągało mnie na jedną strone ale już później wiedziałęm jak ustawić i było wszytko ok, nie ściągało a i głębokość była ok

PK007    14

Zastanawiam się nad zakupem talerzówki do c 330 tylko mam dylemat co do talerzy czy gładkie czy te "szczerbione" jakby ktoś mógł mi wyjaśnić jak jest różnica pomiedzy tymi talerzami bo są jeszcze takie gęsto szczerbione jak i rzadziej i które lepsze ?

Jaacenty    1

Ze ściąganiem talerzówki za pierwszym razem to chyba problem powrzechny. I to bez róznicy czy V, X czy kompaktowa.
Ja posiadam talerzówkę kompaktówą o szer. 2.1 m (własnej konstrukcji) i też miałem problem gdy pierwszy raz wjechalem nią w pole.
Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to: "Pięknie ku.....a! Coś spieprzyłem przy budowie, pewnie nie trzyma kątów!"
Ale kilka pzrejazdów wystarczyło by dostosowac ustawienia by ciągnika nie ściągało. Wystarczy by przedni i tylny rząd talerzy był odpowiednio wypoziomowany :)
Teraz gdy załozyłem do niej wał rurowy to śmigam sobie nią na 4 biegu Ursusem C4011 :) Klasa ziemi 3-4

Myślę że te szczerbione lepiej się wgryzają w ziemię ale pewnie ich zużycie jest szybsze (pare sezonów i nie ma śladu po szczerbionym talerzu :D )

rafal1989    812

Ja śmigam c-360 z Bometem 2,10, powiem tak w polu jest akurat, Gorzej w transporcie i przy zawracaniu, zrywa przodek, ona jest bardzo ciężka w porównaiu do innych tej szerokości, w tej chwili myślę nad dodatkowym. balastem 

Jaacenty    1

Ja wiosną też biorę sie za robienie balastu ponieważ troche strach szybciej jechać drogą publiczną kiedy to koła nie zbyt mocno opierają sie na asfalcie

Rolnik1973    1275

1,6- 1,8 szerokości bez wału

1.6 to nawet śladów za traktorem nie zerwie. Ja do 3512 kupiłem 1.8 i poszerzałem o talerz bo nie zabierało od miedzy. Teraz 2x9 z wałem bomet idzie jak trzeba.

alanc360    1

A 2.40m pociagnie . Bo bede chcial do niej na przyszly rok zamontowac przodek , i znowu bym musial kupowac bo 2m za mala bedzie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez Zbynio
      Czy ktoś z Was talerzuje Władkiem? Jeśli tak to jaką talerzówką i jak sobie radzi ciągnik.
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez Ursus912i360
      Witam. Jestem przed zakupem nowego ciągnika. Będzie on pracował na areale ok 25ha (teren górzysty). I teraz pytanie do użytkowników takowych ciągników. Jak jest z awaryjnością, serwisem, mocą, uciągiem itp. oba te ciągniki są w podobnej cenie.