Polecane posty

HANK    15

ja ją mam z 20 i żeby na drodze normalnie się trzymała to trzeba dobry ciężarek na przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlaQ24    147

Do c360 najlepsza jest talerzowka 2m. W polu radzi sobie świetnie a na drodze... no właśnie, na drodze... trzeba uważać bo przód odrywa. Wystarczy jakaś mała nierówność i skacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

A moim zdaniem 360 sie nie nadaje do talerzówki, no chyba że do tej 1.6m. Dlaczego? Biegi, 3 za wolna, 4 no byłaby ale czuć, że brakuje mocy. Kupujecie do tego ciągnika talerzówki po 2m i wieksze i po co, żeby sobie pojeździc po polu bez zadawalającego efektu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

do 360 1.8 lub 2m, ale szału nie będzie, jak talerzówka to tylko ciągana, a do tego już trzeba z 80KM


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

"jaką bronę talerzową wybrać do sześćdziesiątki?"

Pasującą. :) Nie chcesz przeciążać traktora, weź węższą. Masz lekkie ziemie, równe pola i nie bardzo zależy Ci na spalaniu, głębokości pracy lub trwałości ciągnika - bierz szerszą.

tomeq - na 3 biegu przy 2000 tys. obr. osiągasz prędkość ok. 9km/h czyli takie minimum do brony talerzowej. Na IV biegu przy 2000 tys. obr/min. osiągniesz prędkość ok. 14km/h. Ciągnik da radę, ale pole musi być równiutkie i głębokość pracy najwyżej 5 cm.

O głębszej pracy wąskiej brony można zapomnieć, bo jest zbyt lekka. W piachu jeszcze jakoś się zagłębia, ale w glinie to już nie bardzo, szczególnie suchej. Nawet słomy w piach dobrze nie wciska. Nadaje się do uprawy przedsiewnej i pożniwnej pola.

Ja prędkość 9km/h uważam za wystarczającą do pracy brony. Fakt, zostają rowki po talerzach, ale przy pełnej uprawie (czyli jeszcze 2 bronowaniach po uprawie pożniwnej) śladu nie będzie.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9104

Z tego co piszecie, to MTZ-tem powinienem ciągać conajmniej 3,6m bo inaczej to wstyd i marnowanie czasu.

Tak rozsądnie to 2x9 do C-360 i nic więcej. Chyba że masz mega równiny. No i pytanie, ile wytrzyma podnośnik, bo nie każdy model talerzówki 2x10 da radę dźwignąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

No i co z tego że ciągali  to nie oznacza że trzeba brać z nich przykład i że przy takiej  pracy ciągnik bedzie służył tyle co powinien....  Do c-360 1,8 m 2,0 jak masz górki  czy też lżejsze ziemie z takimi terenami to bierz 1,8 m,jestli masz równe pola klasy pół to 3,4,5 bierz 2m  wiecej nie ma co zapinać bo tylko będzie ciagał powierzchu i przód w powietrzu i tak jest w powietrzu jeśli sie dociąży dobrze te 1,8 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

ja do c 355/c360 1,80  na 4 biegu szosowym pod górki ciągam i nawed dymu nie puszcza a talerze w połowie w ziemi

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati999    112

adi96. talerzówka 2.2m ziemie 5 klasa pagórków raczej nie ma, c360 3p szedł jak dzik w kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak chcesz dobrze zrobić robotę talerzówką musi być zatopiona pod same osie i wtedy bierz 1,8m 2X8,C-360 na III biegu naprawdę ma co robić a o wałku zapomnij.

Jak chcesz sobie tylko pojeździć po polu to bierz nawet 2.4m z wałkiem.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Kiedyś pożyczyłem od sąsiada talerzówkę famarol stary typ 1,8m miała dociążenie w postaci dwóch betonowych bloczków, ziemia glina od III do IV teren górzysty to moją 3P pod górkę na trójce a  z górki na prostym to już 4 i ładnie ściernie pocięła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Ja kupiłem niedawno Do c-360 Talerzówkę tej firmy co na foto ale 2,4m z walem i 60tka sobie świetnie z nią radzi jest ciężka i ładnie wchodzi w ziemie i pole jest równiutkie

Kolego mógłbyś zapodać foto tej talerzówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grippen    18

Witam,

Z gory przepraszam ze nie ten watek. Xhce kupic wlasnie talerzowke strunyk lub bomet. Akurat posiadam ciagnik new holland t4.75 a nie ursusa, choc ursus tez jest w gospodarstwie ale talerzowka bedzie pod new hollanda. Mam gleby 5 klasa, troche gliny jest, male nachylenia, sporo rownych ziem ale gorek kilka nieduzych jest. I pytanie do was. Czy w takich warunkach talerzowka V 2 x 11 o szerokosci 2,4m z walem rurowym poradzi sobie? Ciagnik ma 4x4, wazy 3 tony. Zalezy mi zeby robil dobrze robote i tez w tranaporcie bie skakal. Bede wdzieczny za rady.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Na trzecim biegu poradzi sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Z lżejszym o 50kg wałem strunowym daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez agrof
      Witam.
      W c330 "zniknęło" ładowanie, ponadto:
      - bardzo niepokojące jest grzanie się regulatora (element który się bardzo mocno grzeje zaznaczony na fotce)
      - grzeje się również kabel, który idzie do stacyjki (osłona kabla aż się przy topiła).
      - kontrolka od ładowania gaśnie jak zwiększy się obroty

      Podstawowe pytanie:
      - jak sprawdzić prądnice czy jest sprawna,
      - gdzie najlepiej zmierzyć napięcie i jakie wartości powinny być (na akumulatorze brak ładowania, a na wyjściach z regulatora jakieś dziwne wartości pokazuje)
      - co może być powodem, że się grzeje regulator (chyba że tak ma być?)

      Bardzo proszę o pomoc.

      -
      (zdjęcie poglądowe z internetu)
    • Przez bernijol
      Witam. Jak w temacie. Jsk zlikwidować luzy w kolumnie kierownicy c360? Wiem że temat wałkowany ale mam kilka pytań. Mianowicie. Ogólnie wiem że luz się w tym ciągniku likwiduje się poprzez odkręcenie w przekładni kierowniczej pod kolumną nakrętki zaślepki (taka duża chyba ponad 30mm)a następnie poprzez wykręcanie śróby (u mnie na ampul)likwidujemy luz. Przynajmniej u mnie w tej kolejności to idzie. Tak. Co jeśli śruba już jest wykręcona na max? A luz jeszcze troche jest? Gdzieś wyczytałem że trzeba ją wykręcić całkiem i coś tam podłożyć. To prawda? Problem taki że tej śruby na ampul co to ją się wykręca i luz ginie u mnie całkowicie wykręcić nie mogę. To tak ma być? Dojdzie do pewnego momętu i stop. Proszę o porade jak co gdzie podłożyć żeby ten luz ustąpił. Z góry dzięki za porady. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj