Skocz do zawartości

Polecane posty

Rolnik2517    385

przy układzie V pęknie pokrywa podnośnika o ile podniesie tą talerzówkę przy układzie X są większe szanse oczywiście bez wału

Wiadomość z agroFakt.pl

HANK    2

ja ją mam z 20 i żeby na drodze normalnie się trzymała to trzeba dobry ciężarek na przód

KlaQ24    135

Do c360 najlepsza jest talerzowka 2m. W polu radzi sobie świetnie a na drodze... no właśnie, na drodze... trzeba uważać bo przód odrywa. Wystarczy jakaś mała nierówność i skacze.

tomeq    6

A moim zdaniem 360 sie nie nadaje do talerzówki, no chyba że do tej 1.6m. Dlaczego? Biegi, 3 za wolna, 4 no byłaby ale czuć, że brakuje mocy. Kupujecie do tego ciągnika talerzówki po 2m i wieksze i po co, żeby sobie pojeździc po polu bez zadawalającego efektu?

Rolnik2517    385
a1fe26c2    36

"jaką bronę talerzową wybrać do sześćdziesiątki?"

Pasującą. :) Nie chcesz przeciążać traktora, weź węższą. Masz lekkie ziemie, równe pola i nie bardzo zależy Ci na spalaniu, głębokości pracy lub trwałości ciągnika - bierz szerszą.

tomeq - na 3 biegu przy 2000 tys. obr. osiągasz prędkość ok. 9km/h czyli takie minimum do brony talerzowej. Na IV biegu przy 2000 tys. obr/min. osiągniesz prędkość ok. 14km/h. Ciągnik da radę, ale pole musi być równiutkie i głębokość pracy najwyżej 5 cm.

O głębszej pracy wąskiej brony można zapomnieć, bo jest zbyt lekka. W piachu jeszcze jakoś się zagłębia, ale w glinie to już nie bardzo, szczególnie suchej. Nawet słomy w piach dobrze nie wciska. Nadaje się do uprawy przedsiewnej i pożniwnej pola.

Ja prędkość 9km/h uważam za wystarczającą do pracy brony. Fakt, zostają rowki po talerzach, ale przy pełnej uprawie (czyli jeszcze 2 bronowaniach po uprawie pożniwnej) śladu nie będzie.

Edytowano przez a1fe26c2

jahooo    246

Z tego co piszecie, to MTZ-tem powinienem ciągać conajmniej 3,6m bo inaczej to wstyd i marnowanie czasu.

Tak rozsądnie to 2x9 do C-360 i nic więcej. Chyba że masz mega równiny. No i pytanie, ile wytrzyma podnośnik, bo nie każdy model talerzówki 2x10 da radę dźwignąć.

Adi96    847

No i co z tego że ciągali  to nie oznacza że trzeba brać z nich przykład i że przy takiej  pracy ciągnik bedzie służył tyle co powinien....  Do c-360 1,8 m 2,0 jak masz górki  czy też lżejsze ziemie z takimi terenami to bierz 1,8 m,jestli masz równe pola klasy pół to 3,4,5 bierz 2m  wiecej nie ma co zapinać bo tylko będzie ciagał powierzchu i przód w powietrzu i tak jest w powietrzu jeśli sie dociąży dobrze te 1,8 m

Rolnik2517    385

ja do c 355/c360 1,80  na 4 biegu szosowym pod górki ciągam i nawed dymu nie puszcza a talerze w połowie w ziemi

Edytowano przez Rolnik2517

mati999    101

adi96. talerzówka 2.2m ziemie 5 klasa pagórków raczej nie ma, c360 3p szedł jak dzik w kukurydzę.

asharot    175

Jak chcesz dobrze zrobić robotę talerzówką musi być zatopiona pod same osie i wtedy bierz 1,8m 2X8,C-360 na III biegu naprawdę ma co robić a o wałku zapomnij.

Jak chcesz sobie tylko pojeździć po polu to bierz nawet 2.4m z wałkiem.

Przemek2203    11

Kiedyś pożyczyłem od sąsiada talerzówkę famarol stary typ 1,8m miała dociążenie w postaci dwóch betonowych bloczków, ziemia glina od III do IV teren górzysty to moją 3P pod górkę na trójce a  z górki na prostym to już 4 i ładnie ściernie pocięła.

Grippen    0

Witam,

Z gory przepraszam ze nie ten watek. Xhce kupic wlasnie talerzowke strunyk lub bomet. Akurat posiadam ciagnik new holland t4.75 a nie ursusa, choc ursus tez jest w gospodarstwie ale talerzowka bedzie pod new hollanda. Mam gleby 5 klasa, troche gliny jest, male nachylenia, sporo rownych ziem ale gorek kilka nieduzych jest. I pytanie do was. Czy w takich warunkach talerzowka V 2 x 11 o szerokosci 2,4m z walem rurowym poradzi sobie? Ciagnik ma 4x4, wazy 3 tony. Zalezy mi zeby robil dobrze robote i tez w tranaporcie bie skakal. Bede wdzieczny za rady.
Pozdrawiam

Rayman    2

A co z podnoszeniem? Masa brony talerzowej 370 kg plus masa wału 190 kg = 560 kg.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się