AdrianWasiak

ursus 912 902 914 /zetor 8011 8111 8045 8145 opinie i spalanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    316

poczytaj stare tematy bo wszystko chyba zostało w nich powiedziane.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i szukam ale bym chciał opinie od posiadaczy i od użytkowników  i ile palą  poszczególnych pracach polowych a tego w starych postach nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

taka prawda. jedni mówią ze palą jak smoki a innym normalnie. Mielismy w domu 8145 przez 3 lata to wg mnie dużo nie palił. Orka urpawa to na godzine wychodziło niewiele więcej od 7211 a z prasą kostką spalił mniej :).

Gdyby nie był to taki topór niewygodny ( brak synchronizowanej skrzyni, brak orbitrola, mało zwinny) to nawet fajny ciagnik :P

po przesiadce na MF 3080 ( bylo to w 2003 a cena była identyczna za oba ciągniki) to był inny świat i brat z ojcem sa nadal przy MF ale teraz 3120 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad ciągnikiem mf,case czy landini .U kolegi na wsi mają 4 takie mf 3060/3080 i każdy robił skrzynie podobno te mf z tej serii mają wadliwe skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

a my w żadnym a każdy ponad 10 tys godzin.

W 3080 zmieliło tarczke od recznego hamulca i rozwaliło tryb od napędu ale cześci wyszły 800 zł to od razu zajrzelismy do skrzyni i sprawdzenie jednej słynnej śruby przy skrzyni AB, teraz od 5 lat ma 3120 bez przekładni AB ale na Dynashifcie i nic się nie dzieje, kwestia umiejętności jazdy jak i okresowej wymiany oeli i filtrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy też mnie namawia na coś zachodniego on jak  miał zetora 8145 i się przesiadł na fendta to mówi że by nie wrócił do zetora nigdy i mi poleca case 745xl/845xl itp bo części tanie i bardzo niezawodny no i komfort albo renault.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zalezy jaką gotówkę chcesz przeznaczyć na zakup ciągnika,bo jesli masz 20 tys zł to szukaj np Zetora 8111 a jesli masz 50 tys. to polecam np Renault.
Napisz jeszcze ile koni potrzebujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

W galerii jest mój były fiat 780 i sprzedałem go za 22 tys i chodzil o niebo lepiej jak każdy ursus czy zetor którym jeździłem, palil mało a kopa miał niesamowitego jak na taki ciagniczek.
Majac 50 tys szukał też bym valtry z lat 90, mam 2002 rok 6550 i maszyna super i wyposazona tez nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to coś około 50-75 raczej bez przodu  bo ja mam gospodarstwo bardziej hobbistyczne hoduje konie na przyszłość mam plany się troche rozwinąć a mam ciapka a ziemie takie że na trójce z 2 skibami to gaz w deche i chciał bym coś na płaskiej podłodze jako takim komforcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Mam 5 lat 675 i śmiga nieźle. Plug 4ka grudziac, kosiarka bębnowa deutz fahr 2.15 m, prasa NH 648 itp. W tym roku juz będzie tylko przy kosiarce siew zboża nawozu i opryskiwacz. Ogólnie sprytny zwinny ciągnik z oszczędnym silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszesz 50-75 rozumiem że chodzi Ci o moc,ale w jakich pieniądzach,bo to jest podstawowe kryterium :)
Nie napalaj się bez przodka bo będziesz żałował..
Polecam np Renault 9034,niskie spalanie trwały żywotni silnik itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za ciągnik z przednim napędem muszę zapłacić 10tyś więcej z ja chcę kupić ciągnik do 25 tyś  kolega kupił renault 684.1S bardzo ją chwali spalanie jak ursus c-360 a moc nieporównywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfk110    1

miałem ursusa 902 kilka lat. teraz mam zetora 7211 na oponach radialnych, sprowadzony z francji w agregacie uprawowym nie widzę różnicy poza komfortem, w transporcie zetor lepszy, pali mniej, niezamienił bym na 902 czy 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@adrian kup sobie forschmita 303 tego z kancoata kabiną 

 

PS czy Ty nie jesteś z okolić Gabina?

 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj