Magda_86

KIOTI, ZETOR MAJOR, SAME TIGER, FARMTRAC, BELARUS. Co wybrać?

Polecane posty

Magda_86    21

Potrzebuję niedrogiego nowego i bezawaryjnego ciągnika z turem. Coś do około 130 tys. brutto. A moc ciągnika w przedziale 70-80 KM.

 

Oferty, które mi przedstawiono to:

 

KIOTI RX 7320C z ładowaczem w cenie 99 tys netto gdzie w standardzie dawają klimatyzację. Ogólnie ciągnik fajnie się prezentuje. Wnętrze bardzo fajnie wykonane. Moc 73,1 KM. Do tego trzeba jeszcze zakupić zaczep transportowy, pneumatykę do przyczep i sprężarkę.

 

SAME TIGER 75 z polską kabiną Naglak. Ciągnik bez klimatyzacji, mechaniczny, moc 72 KM. Cena około 106 tys. brutto. Czytałam jeszcze że producent kabin oferuje już klimatyzację. Tylko nie wiem za ile. No i brakuje jeszcze w tym ciągniku pneumatyki do przyczep - za dopłatą.
 

ZETOR MAJOR 80 moc 76 KM z turem 1000 kg oferują mi teraz w cenie 105 tys netto, ale z pneumatyką do przyczep, bez klimatyzacji.

 

 

Farmtrac 675 DT w cenie na allegro widzę 112 tys. brutto. Nie wiem czy ma pneumatykę, klimatyzacji na pewno nie ma.

 

BELARUS 85 KM z ładowaczem już idzie dostać za niecałe 120 tys. brutto z pneumatyką do przyczep. A czy idzie założyć klimatyzację?

 

 

Co w ogóle z tych 5 ciągników radzicie, który będzie się najlepiej sprawował jako ciągnik główny w gospodarstwie 10 ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ursus 8014H ma klimę i pneumatykę w standardzie i cena w tym przedziale. I to nasze lubelskie a nie z zaświatów. 3 lata gwarancji i kasa w kraju na rozmnożenie. Ja bym się ursusował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1989    813

ja polecił bym ci belarusa, ruska technika nie do zabicia, a co do zetora też niezłe ciągniki, o ursusie z kolei mało kto mówi cos dobrego.


 

Edytowano przez rafal1989

<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Ursus 8014H ma klimę i pneumatykę w standardzie i cena w tym przedziale. I to nasze lubelskie a nie z zaświatów. 3 lata gwarancji i kasa w kraju na rozmnożenie. Ja bym się ursusował.

 

Ursus nie mieści się w tym przedziale cenowym. Jest droższy ok. 140 tys. brutto bez tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Podobno do Kiotti częsci można kupić tylko w servisie,jeśli to prawda to w ogóle nie bierz go pod uwagę bo servis zawsze ostro rżnie na cenach części.

Belarusa zawsze chwali się za prostą konstrukcję,bez elektroniki itp ale taki Zetor Major też jest prosty,bez elektroniki a na pewno będzie lepiej wykonany od Belarusa,to samo Farmtrack.

W Same jest 3 cylindrowy silnik i nie bardzo mam przekonania do takich mniejszych silników,w końcu są bardziej wyżyłowane od czwórek.

W Farmtracku jest silnik Perkinsa,jak dla mnie najlepszy z wszystkich wymienionych przez ciebie ciągników,skrzynia Carraro (O tej marce nic nie wiem) ale ogólnie jest to znana marka,na forum na pewno znajdzie się ktoś kto miał z nimi doczynienia.

Na twoim miejscu wybierałbym między Zetorem a Farmtrackiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

zgadzam się z kolega bo zetor jak i farmtrac to proste, tanie ciągniki a i o części będzie prosto, tanio i szybko bo kioti i same to  moim zdanie dobre marki ale jeśli mają być z turem to jeśli sprzęgło nawali to części będą bardzo drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

Belarus do tura to nie zbyt dobry traktor , sprzeglo 1 tarczowe i biegi beda utrudniac zycie w nim , co do farmtraka to ten sprzet lepiej omijac, i jak chcesz komfortu to w tych ciagnikach go nie zaznasz ,  jak do tura to szukaj czegos z rewersem nawet mechanicznym i wydajniejsza hydraulika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ten model Kioti to bedzie na suchym sprzęgle jak dobrze kojarzę a ile cenią za ten model w wersji PowerShuttle? O ile jest takowy dostępny bo RX6010 z rewersem EH widziałem.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A jakie wyposażenie on posiada?

 

Jest jeszcze coś takiego Jak Landini TechnoFarm i McCormick CL (to samo co Landini) ale na Twoim miejscu poszukałbym ciągnika z mokrym sprzęgłem - szczególnie ze względu iż czeka go praca z ładowaczem ;)

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

jest to koreański traktorek. ostatnio w agromachinie był w porównaniu z marką linder (szwajcaria)badz austria  i wypadł tylko gorzej na materiałach wykonczeniowych i ciute gorszym komfortem. ale był o 50tys zl tańszy wiec po co przepłacac.wersja 102 KM kosztuje około 150tys netto

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@Magda_86 w pierwszym poście napisałaś że szukasz ciągnika 70-80KM a ten TYM nawet 60KM nie ma :P Ale tak to ciekawie wygląda na plus za dużą liczbę biegów :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

O takich parametrach i żeby ursus zrobił to dlamnie miód malina by traktorek był. Tak poczytałem o tym Tymie to spoko powinien być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Farmtrac 675 dt z pełnym wyposażeniem w tym klima 133 tys... Tyle mi dziś oferował doradzca, farmtraki sprzedają się teraz bardzo dobrze, w ostatnich dwóch tygodniach mój dealer sprzedał 4 sztuki, a teraz w zamówieniu jest już kolejne 3... Też zastanawiałem się nad zetorem, ale jednak przekonał mnie farmtrac :) Wszyscy bardzo chwalą te ciągniki i w tej cenie i tej mocy sprzedają się naprawdę bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

To ten tym jest mocno awaryjny?

 

 

Strasznie badziewny material , ma na przedzie tuza , nie wiem jaki to model ale ma cos 50-60 koni oczywiscie 4x4, chodzi w komunalce , pola nie widzi , ciaga przyczepe 3,5 t , zamiatarke , piaskarke i plug sniezny jak to w miescie to tuz mu pekl kilka razy , pekla tez obudowa sprzegla , zlozyl sie w polowie , brak czesci, nic nie mozna dostac do niego bynajmniej w mojej okolicy, silnik perkins, puki co jako tako daje rade ale nie jest elastyczny niby 50-60 koni ale slabszy od c 360, lekki , tylko przodek go ratuje.

 

A co do farmtraka to czy on taki dobry ? Strasznie duzo jest tematow nawet tu naforum o ich awaryjnosci iniekompetencji serwisu , mozna tez porozmawiac z uzytkownikami, w mojej okolicy to jezdzi , nikt sie tym nie zachwyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Uziu w sumie to za te pieniądze to nie ma ciągnika którym można by się zachwycać.

Też zastanawiam się nad kupnem o ciągniku o podobnej mocy i firma bardzo zachwalała TYMa. 4 lata sprzedają to mówią że nie ma więcej awarii jak w zetorach. Farmtrak też za te pieniądze fajne ciągniki tylko w mojej okolicy firma mało konkretna jeśli chodzi o serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

A o tym TYM-ie jeszcze słyszałam, że ma nieszczelną  klimatyzacje ( często trzeba nabijać), niski skok tylnego tuza ( niskie podnoszenie maszyn)oraz wadliwe połączenie wału napędowego z przednią osią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

zetor albo ursus najlepsze z tych co podales to znaczy w pozniejszej eksplatacji nie bedziesz mial problemow z czesciami zamiennymi jak i eksplatacyjnymi pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

A kubota M7060 74KM klima, rewers, pneumatyka, fotel pneumatyczny, obciążniki przednie 500kg, zaczep rolniczy, drogowy zatrzaskowy za 130 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

a same explorer 3 90 w wersji mechanicznej 140 tyś brutto albo farmera z silnikiem mmz 125 tyś brutto taki mi ceny na bednarach proponowali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj