Skocz do zawartości
JD1188

Budowa magazynu zbożowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Budowa
JD1188    70

Witam,

w tym roku chcę rozpocząć budowę hali magazynowej na zboże o wymiarach 16x40x5 i mam kilka pytań do was.

1. Jakie ściany? Najlepszym rozwiązaniem będą chyba murowane ale ciekawym rozwiązaniem są ściany wylane z betonu. Wie ktoś może jak to wychodzi cenowo?

2. Słupy i konstrukcja stalowa dachu. Myślę żeby słupy zrobić żelbetonowe i na nich oprzeć konstrukcje dachu i tu mam pytanie bo chciałbym żeby konstrukcja była z dwuteownika, ale nigdzie nie widziałem żeby dwuteownik był oparty na słupie żelbetonowym tylko przeważnie jest kratownica.

3. Jaką grubą zrobić posadzkę i z jakiego twardego betonu i jak nazywa się ta gładka posadzka

4. Jaką dać blachę na dach? Trapezowa T35 czy większy trapez czy może jakaś inna która się nie poci. I ostatnie pytanie dawać świetlik na dach czy może zrobić jakieś okno.

3. Posadzka nazywa się chyba "przemysłowa"

4. Pod blachę daj jakąś folię, ja nie dałem i bardzo żałuje, jesienią i na wiosnę jak są przymrozki strasznie kapie za zborze

matias95    74

1. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem było by wykonanie ścian z pustaka

2.Żelbeton? A co byś powiedział na słup z jakiejś rury? Lub ewentualnie dwa ceowniki zespawane do siebie?

3.Poczytaj sobie o posadzkach przemysłowych na forach specjalistycznych, tam najszybciej znajedziesz odpowiedź na to pytanie

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się