Inher414

Kampania Buraczana 2k14/15

Polecane posty

marluk    353

10 lat temu cukier 4.00-4.50 zł kg, a dziś 1.7parę zł kg. Co to się staneło?, bo ja nie pojmuję.

 

to akurat bardzo dobra informacja dla spoleczenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Pfeifer&Langen Glinojeck  cena 110,16zł/tona przy polaryzacji 16%, pozakwotowe 60 zł/tona netto. Do buraków kwotowych dodatkowe świadczenia w wysokości 9,84 zł\tona, czyli kwotowe po 120 zł\tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Moje już pojechały do cukrowni. Oczywiście jak to w Krasnymstawie zanieczyszczenia 10.5 mimo że buraki idealne niemal. Plon w tym roku rekordowy. 78 T/ha przy cukrze 17.2. Klasa gleby 3b/4a czyli plon przyzwoity. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

Odmiana Nancy , plon 76t/ha , polaryzacja 18,2 , zanieczyszczenie 6,4(kopane jednorzędowym ) - cukrownia Werbkowice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

odmiany sinan i primavwera 70t/ha polaryzacja 16.9, zanieczyszczenie 10%. okolice sandomierza, cukrownia ropczyce. cena kontraktowane około 130, pozakwotowe 85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

cukrownia krasnystaw

powierzchnia1,95ha

145,5 ton netto

cukier17.95

zanieczyszczenie 8.77

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

koledzy nie narzekajcie na KSC jak dostaniecie się pod P&L albo do Nord-u to wtedy będziecie piszczeć. Nord za poza kwotowe płaci 45 zł ale na obsługę doczyszczenia i transportu pobiera 2,5 Euro od tony netto...a wytłoki sprzedaje drożej niż kupuję ponad kontraktowe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Cukrownia Krasnystaw zabrane dzisiaj, kopane 7.11.14 plon 67t z hektara na czysto zanieczyszczeni 9% polaryzacja18,4%. Ja na 2,2ha mam 52t ponad limit. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

panowie ma ktoś już rozliczenie z ksc i jak nic cena się nie zmieniła bo chodzą plotki że niby coś podnieśli. Ale pytam żeby potwierdzić doniesienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Tak.. cukier po 1,7 zł a ty chcesz zeby podnosili. Jedyne co podnieśli to procenty zanieczyszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

Cukrownia Ropczyce zanieczyszczenia 10%,cukier 17,80 na razie oddane 250 ton, średni plon z 1ha-75t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartex    2

Ponoć w Cukrowni Werbkowice jest 10 dni opóźnienia, bo znajomy jeździł po cukier i się pytał. A na kiedy masz odbiór buraka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Chełmża ok 10 dni opóźnienia ,buraki pozakwotowe 45zł/t a spedycja 12zł

 

Wysłodki 22 zł/t przeliczeniowe czyli fizyczne ok. 50 zł/t czysty biznes.

Edytowano przez hoodoowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja Cukrownia Dobrzelin plon 70,5 t/ha, cukier 18%. Na jakiej zasadzie działa próba z samochodów łączonych burakami 2 plantatorów? Przecież to powinno być jakieś uśrednione, u mnie każdy samochód cukier ponad 18%, a na ostatnim było mojego 10 ton i reszta sąsiada(słaby burak) to wyszedł mi cukier z tego auta 14,7. Trochę to niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

w zeszłym roku też miałem łączony z sasiadem, polaryzacji i zanieczyszczeń nie liczyli, tylko była średnia z pełnych zestawów. sudzucker polska cerekiew

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy25    1

wczoraj zabrali część buraków [300 ton] reszta jeszcze czeka polaryzacja 18,45 zanieczyszczenie 10% choć nie wiem za co takie zanieczyszczenie bo burak naprawdę czysty ale tak to jest w strzyżowie i tym całym sudzukrze piszą jak im się podoba

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

W cukrowni Pszenno k świdnicy to samo-co by nie zabrali to 10% walą.A buraki naprawdę czyste.U mnie plon 65 t/h pol 17.98.Cena jak na dzisiaj 148 z premiami a nadplan po 84.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam pomoże ktoś, bardzo proszę. Sprzedałem sąsiadowi wysłodki, teraz jak się z nim rozliczyć. Wage netto I wysłodków to 50 ton, a waga netto II to 82 tony. Czy prawidłowe jest przeliczenie tego na zasadzie 82 tony razy 25 zł(cena za tonę wysłodków NII). A na jakiej zasadzie wylicza się te wysłodki fizyczne, których cena podobno kręci się koło 50 zł za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

82x25 to by było prawidłowo gdyby wysłodki miały 20% suchej masy, ale wtedy netto I by wynosiło nie 50 tylko 41. Twoje miały około 16% suchej masy. W Twoim przypadku liczysz mu 50x50 i po sprawie (przyjmując cenę 50zł za netto I czyli za faktyczą wagę). U mnie niestety wysłodki droższe - 70zł.

 

Co do zasady wyliczania to przyjmuje się 0,5t wysłodków o zawartości 10% s.m. za tonę buraka (netto II) czyli jesli to są wszystkie Twoje wysłodki to miałeś około 164t buraka. Ponieważ wysłodki mają większą zawartość s.m. (przynajmniej na papierze) to netto II dzielisz przez np: 1,6 (16% s.m.), 2 (20% s.m.) i masz netto I czyli fizyczne.

 

Jeśli coś pokręciłem to proszę mnie poprawić bo w zasadzie wywnioskowałem to z "kwitów", które dostałem przy wysłodkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

Jeśli przeliczeniowe po 25 to razy 82 a fizyczne to są te jakie faktycznie przywiózł ci samochód. Tylko coś mało tych przeliczeniowych  względem fizycznych. U mnie wychodzi 2.5t przeliczeniowych do 1t fizycznych przy suchej masie 25%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj