Inher414

Kampania Buraczana 2k14/15

Polecane posty

Camry    55

ja u siebie jak sprzedaję to zawsze liczę drugie netto, nie ma dyskusji i tak kolego licz i proponuję nie tłumaczyć sąsiadowi jakie procenty itp.bo jak nie kumaty to tego nie zrozumie tylko będzie patrzył z byka ,że go oszukałeś  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

czy wie ktoś jakie procenty za zanieczyszczenie dają w niemczech lub we francji? ciekawi mnie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

82x25 to by było prawidłowo gdyby wysłodki miały 20% suchej masy, ale wtedy netto I by wynosiło nie 50 tylko 41. Twoje miały około 16% suchej masy. W Twoim przypadku liczysz mu 50x50 i po sprawie (przyjmując cenę 50zł za netto I czyli za faktyczą wagę). U mnie niestety wysłodki droższe - 70zł.

 

Co do zasady wyliczania to przyjmuje się 0,5t wysłodków o zawartości 10% s.m. za tonę buraka (netto II) czyli jesli to są wszystkie Twoje wysłodki to miałeś około 164t buraka. Ponieważ wysłodki mają większą zawartość s.m. (przynajmniej na papierze) to netto II dzielisz przez np: 1,6 (16% s.m.), 2 (20% s.m.) i masz netto I czyli fizyczne.

 

Jeśli coś pokręciłem to proszę mnie poprawić bo w zasadzie wywnioskowałem to z "kwitów", które dostałem przy wysłodkach...

Ja jeszcze kwitów nie dostałem, ale z tego co czytam to nijak się to ma do mojego rozliczenia, które na razie dostałem na serwisie plantatorskim.  Z kontraktacji mam należne 64 t, z dostaw zaś 88 t. Sprzedano jedno auto na razie i netto I wyszlo 25,5 , netto II zaś 29,8. Jak to teraz liczyć żeby mnie nie ocyganili. Cukrownia Polska Cerekiew. Buraki kopane 14 pazdziernika, odbiór 5 listopada. Plon 98/ha przy polaryzacji 16,8 :). Cena 135 netto, przy 175 w poprzednim roku. I na dodatek obrywają kontraktacje o 20 % :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

jak obrywaja kontraktacje??

Inspektor twierdzi, że zmiejszą o 20% w nadchodzącym roku. Ze względu na urodzaj rzecz jasna, żebyśmy czasami nie pomyśleli że buraki są zanadto opłacalne :D. Zobaczymy czy potwierdzi mi to przy rozliczeniu za wysłodki. Patrząc na to co się dzieje w Rosji można mieć nadzieję, że i pszeniczka wróci do łask. Także zyski z  produkcji buraka w porównaniu do zbóż, nie będą może aż tak bić po oczach jak w zeszłym roku. U nas w okolicy większość wraca do buraków. Nawet po 4 letniej przerwie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

a jak tam z limitami kończą się w tym roku ? Czy  jak kwoty mleczne zostają zniesione

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Buraki są tanie ok 150 za tone kotraktowanych.A o nowych to chyba można zapomnieć.Bynajmniej w Sudzucker.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

już teraz wiadomo że w Sudzucker limity będą obcinane o 20% ,nie wykluczone że będzie opcja 30% a cena leci na dół ,szału nie ma d..y nie urywa,w tym roku ludzie zaczynają myśleć o burakach bo ziemniaki ,warzywo bez cenne,gdyby był rok taki jak zeszły nikomu by nie przyszło do głowy myśleć o buraku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Nowi plantatorzy chyba nie mają czego szukać w P&L.... za dużo nadwyżki cukru mają z poprzedniego sezonu, z tego też będą rekordowe ilości cukru

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael1985    0

4,14ha zanieczyszczenie 10,56 ukopałem po odliczeniu procentu 431,08t  cukier słaby 16,61  odbiór 19 grudnia cukrownia P&L  umowy kontraktacyjne podpisalismy miesiąc temu na bardzo podobnych warunkach jak w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

a ja tomek nie wierze jak zobcze taki plon z takiego pola to uwierze ale już się przyzwyczaiłem tutaj piszę wielu "chwalipiętów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

100 ton z hektara dobre ciekawe czy prawdziwe troche już lat sieje buraki  i mój rekord 90 ton ale z czarnoziemu nawożenie i ochrona jak co roku ale w 100 ton nie uwierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Mój rekord 91.5 t/ha i to naprawdę ciężko zbliżyć się teraz do tego wyniku. w tym roku miałem 82t/ha buraki tydzięń tylko leżały. a co mówić o grudniowych dostawach zawsze są straty , a jeszcze 100t/ha. znam takich co mówią że mają dużo to a tak naprawdę g... mają tylko się chwalą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Ja mam jeden kawałek pola 0,5 ha klasy 1 i normalnie zawsze jest ok 45 ton.Za rok będą tam buraki i sprawdzę przy lepszym nawożeniu jest możliwe osiągnąć te 50kilka ton czyli ponad 100 z hektara.Ale myślę,że jak pisał @michael jest to możliwe.

Edytowano przez pawel177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

kolego chyba kpisz sobie u mnie prawie sama 1 i 2 klasa pod buraki oborniko ok 40t+ ok 1500kg nawozów na ha i żeby było 90t/ha musi być ciepła wiosna i odpowiednia ilość opadów no i zero zachwaszczenia + zbiór koniec pażdziernika początek listopada. trochę ludzie ściemę walicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Nie kpie.Dobra obsada ok 100.000 i niech burak waży 1 kg i masz 100 ton.A nawożenie,które podałeś to chyba jakieś nieporozumienie.Obornik ok ale 1500 kg nawozów?Ile burak z tego wykorzysta?I na tak bogatą glebe?To chyba Kolega sobie kpi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael1985    0

własnie koledzy chodzi o opady. W naszym rejonie przez cały sezon przepadywało po trochu. Co roku tydzien lało a pozmiej susza a ten rok był wyjątkowy.  A kolego 

jarecki7745  a marchwi 100 t nie można ukopać a buraczka cwikłowego nie można 100t ukopać a kapusty 130 t nie można. A buraki to były zawsze u nas na polu a nie wirtualne

 


na tym polu co rosły buraki 3 lata temu była kapusta , 2 lata temu też kapusta w tamtym roku pszenica zimowa po zniwach wapnowanie wapnem tlenkowym w ilosci 3,5t nastepnie pole talerzowane orane  i zasiana facelia na poplon. Pod buraki zasiane 400 kg soli 200kg fosforan 650 saletrzak z borem a w maju saletra amonowa 34% 280kg buraki były pryskane 3 razy na chwościka duetem (zapobiegawczo) 2 razy regulatorem wzrostu 1 raz na robaka (sumi alpha) i 3 razy dolistnie


A jesli ktoś nie wierzy to może zadzwonić sobie do pona IGLIKA on je kopał i jego mysz ładowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

1500 kg w sumie nawozu w postaci Soli potasowej + fosforan amonu+ tarnogran z B + saletrzak z B+ mocznik i saletra to kpiny!!!! zastanów się co piszesz. 

michael1985- to jaka odmina tak plonowała i po co regulatory wzrostu w buraku??

 

 to jaka odmianna tak plonowała. i do czego w buraku stosujesz regulatory wzrostu?

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

4,14ha zanieczyszczenie 10,56 ukopałem po odliczeniu procentu 431,08t  cukier słaby 16,61  odbiór 19 grudnia cukrownia P&L  umowy kontraktacyjne podpisalismy miesiąc temu na bardzo podobnych warunkach jak w tym roku

 

Nie narzekaj na cukier, bo coś kosztem czegoś, burak zużył cukier na przyrost masy. Jeszcze przyjdą lata ze cukier bedzie na poziomie 14%.

U mnie na niektórych kawałkachplon 90 przy cukrze 18%.

Zenonim skoro na ziemiach ulhówieckich nie miałeś w tym roku przynajmniej 90 ton/ha, to popełniłeś jakiś błąd, albo w ziemi jest coś nie tak, ewentualnie pogoda ale w to akurat wątpię. Błędów można popełnić wiele nie zdając sobie z tego sprawy np zasilne dawki herbicydów i po plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael1985    0

poczytaj sobie na co jest asashi jesli wielki zacofany rolniku nie wiesz. Ja stosuje to od wielu lat w buraku i warzywach i efekty widze. Poczytaj troche prasy rolniczej porozmawiaj z regionalnymi przedstawicielami od środków ochrony roślin to może sie czegoś nauczysz.

Widze że wiedze rolniczą masz  delikatnie mówiąc jebitnie zacofaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj