Skocz do zawartości
pawel1290

Rekompensaty strat spowodowanych rosyjskim embargiem na warzywa i owoce.

Polecane posty

pawel1290    0

Proszę pisać co wiecie na temat przyznawanych rekompensat, czy były już u was kontrole i jak to wyglądało. Oferują konkretne stawki za zniszczenie plantacji? Głównie interesuje mnie marchew i papryka.

robo1980    42

u mnie była kontrola ogórków,porobili zdjęcia powypełniali dokumenty i dali mi kopię,kontrolerzy nie wiedzą nic o kwotach.bardzo dużo wniosków odrzucają bo muszą być plantacja nie zbierana,a w okolicy ludzie wyzbierali i jeszcze chcieli kasę od uni wyciągnąć i przez to środki z uni zostały wstrzymane.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel1290    0

@robo1960 A kazali ci odrazu likwidować plantację? U mnie w okolicy też już sprawdzają i te pola które się nadają są przy nich talerzowane, kapusta głównie :P Zastanawia mnie jak jest z tunelami np bo ich tak szybko zlikwidować się nie da :P

maniana    6

wiadomo coś o stawkach? ci sprawdzający za wiele nie wiedzą.

u mnie była kontrola na kapustę i za 3 dni przyjadą sprawdzić czy zniszczone (kapusta)

robo1980    42

u mnie ogórki były skoszone kosiarką.mam pytanko komisja dała mi kopie protokołu to czy muszę jeszcze wypełniać jakieś wnioski i wysyłać do agencji,bo dziś sąsiad coś mówił a kontrolerzy nic nie wspominali.

gienio007    3

Nie wiedzą nic o stawkach , bo te będą uzależnione od końcowego podsumowania ile towaru będzie do kasacji w całym kraju .  Po kontroli i likwidacji jest pewne że coś się dostanie , ale może to być 10 000 a i może być 1 000  zł za hektar  

robo1980    42

dziś była kontrol u siostry i pytała się ich i trzeba jeszcze wysyłać jakieś papiery do agencji.ma ktoś namiary na stronę na której znajduje się ten wniosek.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez RubenDesiewicz
      Witam wszystkich, chciał bym postawić tunel foliowy, pod rzodkiewkę lub rozsadę bobu, po czym przeznaczyć tunel na paprykę, ogórka czy pomidora. Od początku myślałem o metalowej konstrukcji tunelu, ale przy takich rozmiarach był by to spory wydatek i pomyślałem jeszcze o tunelu konstrukcji drewnianej. Interesuje mnie tunel długości 30m, szerokości 7m i wysokości 2m. Niestety nie wiem jak obliczyć koszt takiego tunelu, ponieważ nie mam w tym doświadczenia i nie wiem jakiego materiału potrzebuje na konstrukcje.

Jakiej grubości powinny być słupy główne, a jakie listwy nad głową i reszta konstrukcji? Proszę o pomoc.

Interesuje mnie coś takiego jak widać na zdjęciu z Google poniżej:

• Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez dawidursus323
      Witam. Chcę wydzierżawić działkę na której tylko część to pole które chcę wydzierżawić, a na reszcie stoi dom. Jak wpisać to do umowy dzierżawy żeby nie było potem problemów jeśli będę chciał pobierać dotacje? 
      I jeszcze jedna sprawa. Aby wydzierżawić działkę z anr trzeba spełniać szereg warunków. Jednym z nich jest to że trzeba posiadać co najmniej 1 ha gruntów. Mam ten 1 ha ale wydzierżawione. Czy wystarczy mi zwykła umowa dzierżawy czy musi to być zrobione u notariusza?  Pozdrawiam.
    • Przez Dura455
      Witam
      Czy mógłbym się starać o dotacje mając 4 ha ? Chodzę do szkoły rolniczej z powodu iż chciałbym rozwinąć trochę moje gospodarstwo. 

• Przez Vinci007
      Witam!

Zakładam nowy temat "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000  w ramach Prow 2014-2020"
      Na ten temat jest mało wiadomośći w necie, a program rusza już w I kwartale 2017 roku. 
      Każdy niech pisze co wie? Jakie wymagania, na jakie maszyny można dostać itp.