delta6583

Żywienie królików

Polecane posty

delta6583    77

Witam, mam pytanie czym żywicie swoje króliki w okresie zimowym ? Same siano to za mało myślałem o sianokiszonce albo kiszonce z kukurydzy ale czy króliki mogą ją jeść ?

Mogą króliki jeść buraki i liście buraków ? Swoje karmie owies granulat siano trawa lucerna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian22    1

ja zima karmie marchewkami burakami sianem pszenica ewentualnie co jakis czas jablka jak uda sie cos zdobyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kermit123    0

witam ja króliki w okresie zimowym  karmie owsem burakami pasternymi jęczmieniem chleb suchy co do buraków mogą jeść i liscie i buraki ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Sa już tematy gdzie można poszukać odpowiedzi. Ja daję ziemniaki, granulat, otręby pszenne, śrutę( z odpowiednio dobranej mieszanki zbożowej), wysłodki, siano, sianokiszonki(z traw, koniczyny, lub lucerny), chleb, mieszankę zbożową, w tym roku robię CCM pełnoziarnisty(mam już zrobione 13,5kg, a jutro/pojutrze będę robił ponad 60 kg), kolby kukurydzy, czasem marchew, jabłka, seler, buraki, brukiew, i oczywiście stały dostęp do wody.

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigany    0

ja daję jęczmień siano buraki kolby kukurydzy liście wierzby i jesionu i klonu (suszone) suchy chleb od czasu do czasu parowane ziemniaki, suszone pokrzywy, liście malin i winogronu, marchew, "obierki" z kapusty i jak kolego wyżej napisał stały dostęp do wody obowiązkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Z tego co słyszałem to króle jedząc inny rodzaj zboża niż owies "zatykają się" i mogą zdychać

Ja swoje karmię

Owies

Buraki Pastewne

Siano Dużo daje bo mi nie szkoda 

Marchew pastewną 

suchy chleb ale to jak coś z domu zostanie

 

Uwaga dla samic w okresie zakocenia i młodych do wagi  2.5kg można robić miks owsa z suchymi nasionami kukurydzy ... ja dopiero w roku 2015 będę to stosował bo zakupiłem aktualnie 50 kg materiału siewnego prawie za darmo - Pomoc w żniwa i zasieje sb

Ale łuskanie to na zime zostawie jak Kukurydza się rozrośnie kolby będe suszyl a liście itp dawal im aby bylo ekonomicznie a koble to tak raz w czas dla malych mozna dac ... W życiu juz nie chce marchwi siać ;p

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania1983    1

moje króliki są tylko i wyłącznie na pszenicy i mi nie zdychają z tego powodu. owsa nie jedzą, a kukurydzę niektóre tylko i czasami. żadko im daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj