Polecane posty

marcin28176    9

Witam

Kopałem na tym forum dość sporo ale nieznalazłem tego czego chcę ;) chodzi o to że chcę postawić oborę o wymiarach 10-25+/- tylko na krowy ( bo mam 2 na 30 sztuk i jest ciasno, wszystko na taczki) takie coś http://www.mojedomki.pl/projekt-domu-OBORA-DLA-KR%C3%93W-MLECZNYCH-O5_124 wszytsko od a do z robiłbym sam usuwanie obornika za pomocą tura i największa ściana z bańki bo krokwie będą odciągnięte od stodoły. Bez szamba Chodzi mi o to ile mogłaby pociągnąć ta inwestycja ? Dzięki za odpowiedź :) o takie coś : i środek :

post-78955-0-46715300-1411288189_thumb.png

post-78955-0-24180500-1411289000_thumb.png

Edytowano przez marcin28176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

No 100 to pewnie musisz naszykować zależy jak bardzo kompleksowo chcesz ja wyposażyć 


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin28176    9

Podstawa, stanowiska i poidła, dojarki mam ze starej tylko zostałoby, przenieść. Las mam swój. mi się zdaje że w 50 to się wyrobię bo tylko 3 ściany, krokwie, łaty, mam swój las to tylko tartak, blacha i beton i też samemu byśmy mieszali. I reszta dupereli takie jak okna itp  :) Może ktoś stawił coś podobnego ? pozdrawiam. PS: Z natury jesteśmy zaradni i potrafimy robić samemu ;) ostatnio zalaliśmy na 1 betoniarkę 200m2 w jeden dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Żwir miałeś swój czy kupowałeś? Jak kupowałeś to policz dobrze, bo może się okazać że dla 100 złotych oszczędności cały dzień machałeś łopatą a mogłeś zamówić gotowy beton o wiele lepszej jakości niż robiony samemu.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

na pewno nie dla 100 zł kolego ..widzę że  nie jesteś w temacie a  zgrywasz mądrego ...każdy kto cokolwiek budował swoimi  sposobem   wie że wyjdzie to 50 % taniej 

ludzie którzy zamawiają wszystko gotowe i biorą firmy budowlane łapią się potem za głowę z powodu kosztów 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin28176    9

na pewno nie dla 100 zł kolego ..widzę że  nie jesteś w temacie a  zgrywasz mądrego ...każdy kto cokolwiek budował swoimi  sposobem   wie że wyjdzie to 50 % taniej 

ludzie którzy zamawiają wszystko gotowe i biorą firmy budowlane łapią się potem za głowę z powodu kosztów 

 

U kolegi firma przyszła przerabiać oborę. Wywalali jedną ścianę, leli podciąg, dobudówka 20m z tyłu i 6 z boku i co >? mówił że wyszło go to 150tyś z czego 80 wzieła ekipa. Więc robiąc samemu beton spokojnie mogę powiedzieć że zaoszczędze z 60 % jeżeliby mieli mi przywieźć gotowy z gruszki. :)

Żwir miałeś swój czy kupowałeś? Jak kupowałeś to policz dobrze, bo może się okazać że dla 100 złotych oszczędności cały dzień machałeś łopatą a mogłeś zamówić gotowy beton o wiele lepszej jakości niż robiony samemu.

 

50 zł przyczepa kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprytny    1

Ja też to kiedyś przeliczałem, i z praktyki wiem że z betoniarki wcale nie jest dużo taniej. Najdroższy w mieszance betonowej jest cement, ale oczywiście zależy jak kto robi, jak zrobić chudziak taki że z worka cementu 25 kg wyjdzie Ci pełne 4 taczki betonu to wychodzi taniej, ale jeżeli robić normalnie dobry beton, żwir płukany i z jednego worka robisz 2 małe taczki to nie ma sensu latać cały dzień i kręcić to betoniarką. Z wyliczeń wychodzi tak że:

1m 3  = około 14-15 betoniarek = 14 * 12zł za worek cementu= 170 zł + żwir = około 200 zł

1mw betoniarni B20  =ok 210 zł brutto (netto wyjdzie jeszcze taniej)

 

a jakość nieporównywalna,w betonie bardzo ważny jest dobór kruszywa od tego zależy też jego moc a sam tego tak nie dobierzesz. I sie nie narobisz tyle, zalewasz w godzine i trzymasz tylko pompe, równasz i wibrujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Tak jak wyżej. Liczyłem u siebie, to beton B25 gotowy to koszt 220zł/m3 a z betoniarki, jak nie masz swojego żwiru to ok. 170 chcąc zrobić też b25 a mimo to, jakość betonu z gruchy jest wiele lepsza więc nie wiem gdzie ta oszczędność? U mnie w okolicy fundamenty czy ogrodzenia mało kto już swoimi betoniarkami robi.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

zamawiasz  tira  albo dwa cementu z  Litwy  i koszty spadają 

u nas nie ma żadnego problemu że żwirem 

wyrobiłem 50 ton cementu betoniarką ciągnikową  (800 litry)  i jak bym miał to wylać z gruszki to niestety kosztu nie ma co porównywać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak ukradniesz żwir i cement to jeszcze taniej Cię to wyjdzie. Betoniarka ciągnikowa Twoja czy pożyczona?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

widzisz jaki ty merytoryczny ? człowieku masz innych za głupszych a sam zero argumentów  ..myślisz że głupi  chłop nie umie liczyć kosztów i tylko Ty to potrafisz ? 

za tą betoniarką zapłaciłem 3  tys -nie licz jej w koszt bo poszła po ludziach i zarobiła drugie tyle  ;) ...więc można tylko trzeba liczyć na siebie a nie na gotowe podane z gruszki  ;)

 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mnie też tak parę lat temu mówili i dziwili jak do mnie gruszki podjeżdzają, a teraz nikt sam nie robi. Też kiedyś zrozumiesz że ani wszystkiego sam nie zrobisz, ani nie zjesz. Jak ktoś ma dość liczną rodzinę chętną do pracy to może pare złotych się zaoszczędzi, wynająć ludzi po 20 na godzinę to jedynie grucha, a już o jakości to nawet nie dyskutuje bo kto zamawiał gruche wie o co chodzi, a kto nie ma porównania to dla niego beton to beton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0889    1

ja mam taka oborę dobudowana do starej tylko ze dłuższa ok 32m i na kratę, jak masz pytania to pisz na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

U mnie też tak parę lat temu mówili i dziwili jak do mnie gruszki podjeżdzają, a teraz nikt sam nie robi. Też kiedyś zrozumiesz że ani wszystkiego sam nie zrobisz, ani nie zjesz. Jak ktoś ma dość liczną rodzinę chętną do pracy to może pare złotych się zaoszczędzi, wynająć ludzi po 20 na godzinę to jedynie grucha, a już o jakości to nawet nie dyskutuje bo kto zamawiał gruche wie o co chodzi, a kto nie ma porównania to dla niego beton to beton.

wszystkie dodatki możesz dodać i wyjdzie to samo ..oczywiście jeżeli   wiesz o co chodzi ,bo jak nie to tylko grucha  :D  :D  :D ...ocena wzrokowa po kolorze betonu,  nie koniecznie jest tu miarodajna ....

widzisz chłopie ja nie zamawiam dekarza tylko robię to sam - dla kogoś to magia dla mnie nie ...

jednemu 15 tys na 150 m3 betonu to grosze innemu nie ;)  

nie robiłem tego łopatą tak więc Twoje argumenty nie bardzo trafione

nie zjesz jak do banku zaniesiesz - to fakt ;)  ..narobić kosztów to byle głupi potrafi  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Heh, no rzeczywiście doktorat trzeba zrobić żeby zostać starszym betoniarkowym. To chyba cement z litwy jest połowę tańszy niż polski że masz 100zł taniej na m3.  U mnie w powiecie jest z pięć betoniarni i wszystkie mają robotę, a betoniarkami to ludzie do tynku urabiają. Na tą swoją dekarkę ręczną piłą tniesz czy dajesz się złoić tartakowi? Pewnie też bys mógł parę tysi zaoszczędzić jak taki bystrzak jesteś  i sam sobie wykroisz co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin28176    9

trochę zboczyliśmy z tematu ale co tam ;) Po pierwsze DOJAZD ja do najbliższej betoniarni mam 30-40km. Wujek koło domu zalewał to za jedną gruszkę zapłacił coś ponad 1500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin28176    9

przepraszam wkradł się mały chochlik 2500* a spokojniie zalelibyśmy we 4 za 1000 zł :) Dobra koniec tematu. Proszę o Kosztorys jeśli ktoś taki wstępny by zrobił bez robocizny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kolego a co ma firma wspólnego z betonem z gruszki? Do mnie betoniarnia ma z 8 km, to może też inaczej, ale chodzi o zastąpienie najbardziej pracochłonnej części budowy. Gruszka Ci ścian nie postawi ani też roboty nie zrobi, beton wylejesz w jeden dzień zamiast tygodnia i nie będziesz kilku ludziom płacił za robotę. U Ciebie widać betoniarni mało a piachu dużo bo u mnie za 50 dych to porządnego na posadzki  2 tony nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Heh, no rzeczywiście doktorat trzeba zrobić żeby zostać starszym betoniarkowym. To chyba cement z litwy jest połowę tańszy niż polski że masz 100zł taniej na m3.  U mnie w powiecie jest z pięć betoniarni i wszystkie mają robotę, a betoniarkami to ludzie do tynku urabiają. Na tą swoją dekarkę ręczną piłą tniesz czy dajesz się złoić tartakowi? Pewnie też bys mógł parę tysi zaoszczędzić jak taki bystrzak jesteś  i sam sobie wykroisz co trzeba.

no widzisz taki ty bystry a nie umiesz  policzyć żeby zrobić swój beton taniej o 100 zł na 1 m3   to wystarczy mieć swój żwir i cement tańszy o 120 zł na tonie a nie o połowę ...

posiadam  7,5 ha lasu i swój trak jełopie - jeśli chodzi już o konkrety ..tego też nie pojmiesz boś pewnie drzewo tylko w tartaku widział  ;)

 

żwiru i drzewa nie kupuję a sprzedaje ...więc parę tyś spokojnie mi wpada co roku   ;)

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Stawiałem teraz wiate o wymiarze 12 na 24 4.5 wysoka. To z blacha wyniosla mnie jakieś 40 tysi. Ty do tego musisz doliczyć posadzki swiektik i sciany albo kurtyny antywiatrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Że też swojej betoniarni nie masz koziołek, najzamożniejszy jaśnie panie na tym forum. Bajki dla kolegów spod sklepu zostaw i te swoje przechwałki, tylko żebyś za jełopa w ryj tam od któregoś nie dostał, bo na forum to sobie możesz pogawędzić.  Ja z takim pustakiem zalewanym nie mam zamiaru.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

no przecież pisałem debilu że mam  :D  :D  :D  :D

myślisz że jak ty czegoś nie potrafisz to wszyscy tak mają ...u nas większość ludzi na wsi potrafi takie pierdoły sama zrobić 

narobiło się teraz nowobogackich filozofów  z milionami kredytu na koncie ..no ale jakie to one mądre i szybkie w budowaniu ;)  

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Heh betoniarka z traktorem, no super sprawa, a to pewnie traka też masz ręcznego w postaci pił ręcznch o różnych długościach. Jeszcze sobie rozum jakiś wymyśl, żebyś miał IQ wyższe od zwierząt które hodujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

pewnie że trak na korbę  :D  :D  :D

dla mnie wystarczy i taka na traktor 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj