fireseba

Kupno pługa 4 skibowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fireseba    224

Witam

 

Przyszedł czas na zakup pługa z funduszy "Młodego Rolnika". Maszyna ma rocznie do przeorania 6ha kukurydzy i ok 3ha traw. Ciągnik to Fendt 412 Vario(125km), opony 540 i tył 600, ziemia ciężka. Myślę nad pługiem jedno belkowym z agromaszu. Cena takiego pługu to 10tyś brutto. http://www.agro-masz.eu/oferta/plug-jednobelkowy/3-4-5-skibowy. Macie lepsze propozycje?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam 

 

jeżeli chodzi o pług to agro-masza odradzam ponieważ sam miałem ten pług i ramę to idzie szybko skrzywić i wtedy już nie ora tak dobrze a po za tym znacznie ciężej idzie w ziemii ja bym polecał pług unii na sprężynach lub resorach pozdrawiam   ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Każdy pług da się skrzywić, wystarczy odrobina "fantazji ułańskiej".

 

Do tych co piszą, że polskie pługi idą ciężko: W jakich jednostkach miary mierzyliście ciężkość pracy pługa i jakie były te wyniki? Proszę podać konkrety a nie jakieś: wydaje mi się, sąsiad tak mówił, sam mam porównanie, itd. O ile ciężej idzie? Od czego? Jaki pług, marka, model? W jakich jednostkach miar SI mierzone?

 

Co do pytania @fireseba odpowiem ci tak: Gdybym miał samochód marki "Polonez" to kupowałbym do niego opony z niższej półki powiedzmy "Dębica", ale do swojego audi kupuję tylko i wyłącznie z górnej półki - klasy premium, bo warto.

Tylko się nie obraź. Dziwię Ci się! Stać Cię na nowego Fendt'a 412 Vario a nie stać na porządny pług?

Nie powiem jaką markę masz wybrać, ale zwróć uwagę na szerokość tylnej opony (60 cm) i wybierz pług o zbliżonej szerokości skiby.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Mogę kupić pług za 50tyś by stał i rdzewiał, tyle to można zaorać i 2 skibowym. Nie mam pieniędzy na maszyny do uprawy gdyż 90% gruntów to trawy.

Szerokość skiby 60cm? Jaki pług ma tyle... Można chyba zamontować poszerzacz skiby


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja bym sklanial sie w takim wypadku do 3 skibowego ale obrotowego.

Skoro masz dużo trawy przy odnawianiu bedzie jak znalazł. I musisz szukać czegos co bierze co najmniej 40 cm na skibe. A lepiej 50.

Wtedy nawet akpil powinien spelnic twoje wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

obrotówka da mi to że nie będzie bruzdy co 2 rok, czy jest sens płacić wtedy 2x tyle za pług by był obracany? Fendt ma bezstopniówkę więc przejechać na drugi kraniec pola to nie problem.

Więc odradzacie mi pługi agromasz? Wydawały mi się podobne konstrukcje do pługów Unii

Więcej niż 10tyś za pług nie dam, za tą kasę ktopś mi zaora pole i jeszcze na paliwie na kolejne 10 lat będę miał...

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

To już lepiej wynajmij kogoś z porządnym pługiem obrotowym niż byś miał zapinać taki pług do takiego ciągnika i męczyć się z bruzdami na łące. Moim zdaniem za 10 tys nic porządnego nie znajdziesz. Szybciej dwa polskie pługi Ci się rozpadną niż jeden zachodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

@fireseba co z tego że ma bezstopniówke jak bd robił przepały na przejazdach człowieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz76    2

Tak się składa że też mam trawy , 15 ha , ziemie 3-4 klasa i obrabia to zetorek 12145 z 4 skibowym Ibisem obrotowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

nie kupuj pluga jak za drogi sprzedaj fendta i contractor przez 50lat bedzie ci oral a na laki wpusc owce i sprawa zalatwiona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

bardzo śmieszne...

Już nikogo nie wpuszczę do orania na pole, w jednym miejscu no podnośniku przejeżdża bo się zapycha, w innym pół metra do gliny wyorane i nie rośnie.

Kupno używanego pługu to 15tyś + wymiana lemieszy, odkładnic itp. do tego nie będę mógł go wpisać w młodego rolnika

Czemu sądzicie że agromasz to złe pługi, bo do fendta? Do Zetorka był by dobry?

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Osobiście nie uważam, że pługi Agro Masz są złe, bo sam takie mam.

Jeżeli jeszcze nie zrozumiałeś o co chodzi, choć każdy starał się w prostych słowach wyłożyć ci, to już tego nie pojmiesz.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

nikt sie z ciebie nie nabija sam napisales ze ktos ci zaorze i jeszcze na paliwo bedziesz mial na 10 lat to jak sprzedasz ciagnik to przez 50lat ktos ci bedzie oral napisalem ci twoim tokiem rozumowania wiec niemiej pretensji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1994k    0

Witam

Mam ten sam problem z wybraniem pługa 4- skibowego jedno belkowego. Najbardziej mnie interesują: Agro masz PJ4 , Staltech VN-R i Akpil KMJ. Z opinii wielu użytkowników w/w pługów wybrałem akpil ze względu na to że najlepiej wkręcają i mają regulację korpusu do 48 cm co Tobie bym polecał do Fendta żeby mieścił się w bruździe. Również kupuje na MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

uzytkuje juz 2 sezon Agro-Masz PO4 na zabezpieczeniu kołkowym z same rubin 120 porównywalna moc do fendta, zdecydowanie stweirdzam, że do mojego gospodarstwa dobrze sie wpasował, na plus tego pługa uważam cene, dostepne części, ładne krycie, co do jakości mówi sama za siebie - no ale cóż podobnej klasy pługi np. kvernelanda to koszt około 45tyś zł w tej cenie masz agro-masza , dobry wał cambela i jeszcze sporo by z tej kwoty zostalo w portfelu, osobiście w siedzibie agro-maszu byłem kilka razy i widac u nich duzy postęp, jeżeli nie jestes przekonany zapytaj u jakiegoś najbliższego sprzedawcy o wypożyczenie/przetestowanie pługa, który cię interesuje wtedy sam ocenisz i podejmiesz decyzje. 

Edytowano przez mmilanowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Pozwolicie że i ja coś podpowiem. Wypisujecie że ma Fendta i o jakiś Polonezach z oponami czy bez. Nie wiem w ogóle co to ma do znaczenia. Opony takie same bym kupił do Poloneza i porównywalnego mu mocą audi bo nic więcej bym ani jednym ani drugim nie osiągnął. Masz fajny traktor to tylko pogratulować. Co do pługów to zapewne dużo temu Agro-Masz -owi brakuje do Kvernelanda i ja bym zdecydowanie wolał używanego Kvernelanda ale ty masz inny sposób finansowania i w takim przypadku nie masz wyjścia tylko coś nowego. Ten Agro-Masz co podałeś na wstępie link ma wg. mnie odpowiednie korpusy do twoich potrzeb a co do ilości jaką ma zaorać to hmm nie chcę się tu śmiać ale na długie lata Ci posłuży nawet z Bometu:) Kwestia czy zagonowy czy obrotowy to nie jest tak jednoznacznie że ten obrotowy jest zdecydowanie lepszy - ma kilka poważnych plusów jak choćby ciężar który jest zarówno jego minusem:). Czy szybciej będzie orać to zależy już od kształtu działki no i tej bruzdy nie ma a to poważny argument. Ale każdy orze jak może. Co do szerokości korpusu to zdecydowanie jak największa i tu patrz na odkładnicę bo przy tych z agromaszu bruzda będzie trochę poszerzona więc lepiej dla Ciebie ale ja nie wiem ile kosztuje Unia Tur ale chyba wersja Vario ma 50cm na korpus. Jedynie co mi się nie podoba w tym agromaszu to mocowanie korpusu do ramy ale tu już wszyscy widzę takie rozwiązania stosują. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Witam mam podobny dylemat a mianowicie szukajac pługa i "zwiedzajac skanseny"w mojej okolicy z urzywanym sprzetem rolniczym w poszukiwaniu pługa do ursusa 1224 az trafiłem na owy płog agromaszu 4 skiby gdzie za 8200zł do reki babka go oddawała a u typa wczesniej był kverneland 8500zł do urwania na butelke bo to przeciez kverneland :P ... gdzie była tylko kwadratowa rama z resorami a reszta do wymiany :blink: to dla mnie wobor jest jasny :) a i płogi agromaszu PJ a PZ to dwie rozne konstrukcje a wiekszosc posiada PZ co jest odpowiednikiem straych konstrukcji grudziadzkich czy jakos tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Dla mnie wybór tez byl jasny. Kupoilem kvernelanda, wszystkie elementy robocze do wymiany, ącznie z odkladniami, ścinaczami x8 wyszlo mnie to 7k brutto i od 3 lat nie robie nic oprocz obracania i wymieniania dłut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Kvernelanda 4x16" na okrągłej ramie z zabezpieczeniem typu "non stop" w bardzo dobrym stanie kupisz za ok 5000-6000 zł. Może lemiesze do wymiany a tak to w pole. Jeśli potrzebujesz z regulacją szerokości orki to firma Frauge robiła takie pługi na licencji Kvernelanda ( nie podróbka tylko licencja a to duża różnica).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
    • Przez kotek85
      Witam,
      Potrzebuje poznać opinie osób mających doświadczenie w użytkowaniu Case mx 135, prosiłbym o opinie w kwesti jaki do niego dobrać odpowiedni pług, gleby bielicowe przewaga klasy 3 proszę o podpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj