Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
CzarekCzarnecki

Zakup ursusa 1224

Polecane posty

lukasz222    2345

lukasz222 Jeśli ursus to taki przeżytek to dlaczego masz C-330?Przecież te ciągniki się do niczego nie nadają...Dlaczego nie kupisz zachodniego?

Z twojego myślenia wynika że co by nie było to i tak JD z 80 roku byłby lepszy niż ursus z tego samego roku...Remontuj takiego JD gdzie części już nie bardzo dostaniesz i nie takiej jakości jaka powinna być...Te ursusy nasze to też jest takie same gówno jaki i inne zachodnie ciągniki tylko że części masz na miejscu i nie drogo...

Mam C-330 dlatego, że był na gospodarstwie przede mną - ja go nie kupiłem, ani w tym momencie nie stać mnie na nowy, większy ciągnik, więc Twoje odwołanie jest z lekka bez sensu. Nikomu nie wmawiam, że musi swojego Ursusa koniecznie wymienić, ale jeśli już ma zamiar kupować, to w mojej opinii ciężkie Ursusy (a mam z nimi styczność codziennie) nie są do brania pod uwagę na pierwszym miejscu, a jedynie jako alternatywa. Co do przykładu z JD - jeśli ktoś kupuje takie stare ciągniki, to może się spodziewać problemów z częściami, do Ursusa 4011 czy C-328 też nie kupisz w pierwszym lepszym sklepie każdej części, więc to słaby argument. Jeśli myślisz, że części są niedrogie, to bardzo się mylisz - dobre części są w konkretnych cenach, a wkładanie hinduskich podróbek to żadna oszczędność

Ciekawe jak z ceną za tę komfortową kabinę, zaproponuj jakieś modele koledze, tylko nie takie w które trzeba w 2 lata utopić połowę tego co się za ciągnik dało ;)

Nie grzebię po aukcjach w poszukiwaniu ciągników z tej półki jeśli chodzi o moc, więc nie zaproponuję konkretnego modelu, choć warto rozglądać się za Valtrą/Valmetem czy Renault. Ja jedynie odradzam zakup ciągnika, który mimo swojego rocznika jest reliktem z lat 80tych. I też nie możesz dać gwarancji, że w dwa lata nie utopi w niego kilkunastu tysięcy na wszelakie remonty. Takie jest moje zdanie poparte codzienną obserwacją Ursusów przy pracy, każdy może się z nim nie zgodzić. Jednak argumenty o łatwej i taniej naprawie na pewno mnie nie przekonają - porządna naprawa Ursusa nie jest ani łatwa, ani tania.

robo1980    42

u mnie sąsiad ma 6 mf i kolega też ma to bardzo narzekają na spalanie i dalej robią 60-tkami,i tak poszli do przodu bo zachodni ciągnik kupili.

locke    291

@łukasz222 Ja wiem że części nie są drogie do wszystkich zachodnich ciągników.Nie jednego już składałem...Zależy do jakiego się kupuje...

Wiadomość z agroFakt.pl

marcine    44

Ja bym się zainteresował. Handlarz zapłacił 50 - 55 k za niego. Spokojnie zarobi na nim bez picowania. Ursus dobry sprzęt, archaiczny, ale sprawdzony. Zachodnim warto zainteresować się z jednego powodu: rewers. Aczkolwiek kupić zachodni w dobrym stanie.... powodzenia, bo to jest naprawdę sztuka :) 

jan34533    16

Miałem dwunastkę przez pewien czas. Po zakupie zrobiłem jej remont. Sprzedałem  za mały  pieniądz  a cieszyłem się jak dziecko że pozbyłem się kłopotu (złoma). Remonty to loteria ,nowy wałek potrafił się ukręcic po roku. Ja mysle że porównując ursusa do zachodniego (mam takiego)  to tak jakby porównać dzień do nocy.

izydor6280    464

u mnie sąsiad ma 6 mf i kolega też ma to bardzo narzekają na spalanie i dalej robią 60-tkami,i tak poszli do przodu bo zachodni ciągnik kupili.

tak to jest jak sie wierzy w bajki ze perkins malo pali  :lol:

z takim podejsciem jak niektorzy wyzej do dzis wiekszosc bujala by sie starymi zlomami, bo kupic zachod to trzeba odrazu worek pieniedzy wlozyc  :lol:

trzeba wiedziec co sie kupuje, bo na mine mozna trafic roznie dobrze kupujac  tego wspanialego U czy Zetora

tomek73    186

Szkoda że Cuminsa nie masz, wtedy byś wiedział co to znaczy mało pali.

Jak sprzedałem 1224 to powiedziałem że skończyło mi się że ciągnik mało palił,  a szukałem tylko JD, a kupiłem Case MX 150  cholera mniej pali niż 1224 w polu i transporcie, nawet śmiem stwierdzić że miej spala niż NH T5060.

zenek_19    4

czesc osob psioczy jakie to czesci drogie do zachodnich traktorow najczesciej wypowiadaja sie ludzie co maja ursusy mtz zetory powiem tak moze drozsze niz do krajowych ale caly czas sie nie lezy pod traktorem tylko jezdzi pozdrawiam pozytywnie myslacych :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować