Zaloguj się, aby obserwować  
Wojciu12

Gniotownik Claas Jaguar

Polecane posty

Wojciu12    0

Witam

 

Od niedawna jestem posiadaczem sieczkarni Jaguar 840. Do maszyny zakupiłem nowe walce gniotownika. Samodzielnie je wymieniłem, wszystkie łożyska porządnie przesmarowałem i zamontowałem w sieczkarni. Pokręciłem go na wysokich obrotach ok. minuty i zauważyłem, że gniotownik jest bardzo gorący w okolicach łożysk. Czy to jest normalne? Boję się, żeby nic mi się nie zatarło jak pojadę w pole. Chciałbym także dowiedzieć się jaką szczelinę najlepiej ustawić pomiędzy walcami - teraz mam ok. 2mm - to nie za mało? Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porządnie nasmaruj, szczelinę zwiększ do 5 mm ja tak mam i jest w są raz i ruszaj w pole. Łożyska muszą się trochę ułożyć. Pamiętaj tylko o częstym smarowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Jakie 5 mm ? Swiadomi gospidarze Cie z pola wygonia. W tamtym roku pomagalem ustawic gniotownik w sieczkarni jelenia to ustawialusmy na okolo 1 mm. Ziarno ma byc przegniecone dokladnie. A nie tylko pseudo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciu12    0

Wymieniłem wszystkie łożyska, porządnie przesmarowałem, jednak nadal mocno się grzeją. Na wszelki wypadek wożę ze sobą dodatkową gaśnicę i bańkę wody ;) Jeżeli jest wśród Was ktoś, kto posiada sieczkarnię z gniotownikiem to niech napisze czy u siebie też ma wysokie temperatury na łożyskach - u mnie, dotykając ich obudowy, można się oparzyć. Szczelinę ustawiłem na razie na ok. 2mm. Ziarno w większości jest pocięte na pół, całe ziarna w zasadzie nie występują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Jeśli zakładałeś nowe łożyska to na luzie, bez obciążenia, tym bardziej przy tak krótkim czasie nie powinny się tak grzać, zobacz czy wszystko dobrze podobijane, ewentualnie osiowo wyregulowane itd.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

to normalne gniotownik ma bardzo duze obroty u mnie też są gorące i tak jade zawsze jak łożyska konkretnej firmy to wytrzymają nie przejmuj się ja to dotknąć tez nie mogę :) jak gniotonik nowy albo po regeneracji na ostrzony to nawet szczelina na 5 mm wystarczy każde ziarno naruszy ci co kosza to popuszczaja gniotownik bardziej  bo maszyna  ma lżej wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciu12    0

witt25 - dzięki za odpowiedź, trochę mnie uspokoiłeś :) To mój pierwszy sezon z tą sieczkarnią i jeszcze sporo muszę się nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golden_85    0

pierwszy objaw zatartych łożysk na gniotowniku to dym... który w trakcie pracy będzie wylatywał rurą wylotowa masy... predzej walce uszkodza Ci obudowe niz sie zapali maszyna

ja w swojej "jak ja miałem" po wmianie łozysk na gniotowniku nie miałem ani gorących miejsc montażu łożyska ani obudowy gniotownika, a szczelina 1,5 mm

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sz2p    2

Przed sezonem ojciec wymieniał też łożyska na gniotowniku i jak sieczkarnia chodziła "na sucho" bez obciążenia to się grzały do 65-70 stopni. Zanim ruszyliśmy w pole maszyna trochę pochodziła sama, żeby się łożyska lepiej ułożyły, "dotarły". Teraz czyli po skoszeniu ok 50 ha nie ma najmniejszego problemu z grzaniem się ich. Najważniejsze to pamiętać o smarowaniu

Edytowano przez sz2p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

gniotownik ma takie obroty że muśżą się nagrzać  ja na gniotownik to zawsze łożyska FAGa zakładam :) to fakt trzeba tam pilnować i smarować żeby dłużej służyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciu12    0

Stare łożyska miałem FAGa to i teraz takie kupiłem. Myślałem też o zmianie obudowy, ale jak mi zaśpiewali 3,5 tys/szt. (zamiennik, za oryginał trzeba dać 7 tys.) to sobie odpuściłem... Kupiłem porządny smar i pilnuję, żeby go nie zabrakło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrFarmer85
      Czy da sie zagregatowac gniotownik z mieszlnikiem pasz?
    • Przez adrian123292
      Witam. Mam problem z demontażem wentylatora ( wyrzutnika sieczki) w moim jaguarze. Wie może. Ktos jak go wymontowac z sieczkarni? Trzeba zdjąć kabinę? Proszę o pomoc gdyż mam cały rozwalony po przejściu jakiegoś żelastwa skoszonego razem z kukurydza.. :-\
    • Przez farmagonus
      Kupię w rozsądnej cenie używany gniotownik do zboża. Przasnysz, płn. Mazowsze
    • Przez barolo_92
      Witam wszystkich , słuchajcie mam dylemat , mianowicie chodzi o waszą poradę .rozebralem sieczkarnie Mengele mamut 7800 I dobralem się do gniotownikow .(narazie ich nie demontowalem) i o to moja opinia :
      -górny gniotownik = Nówka nie szlifowana rowek po bokach jak i na środku powyżej 5mm 
      -Dolny gniotownik rowek ok 3 mm na całości.waha się od 2,8 mm do 3,2 mm
      Szczelina między gniotownikami aktualnie ustawiona na 2-3 mm . Regulacji zostało jeszcze ok 5-7mm . Więc szczelina jest spoko ... I teraz pytanie .
      Regenerowac dolny walec ? Czy na sezon jeszcze zostawić ? Dodam parę zdjęć jeszcze ...
      Pozdrawiam Was i czekam na porady .





    • Przez pawelpzo
      Kupie gniotownik do  zboża walcowy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj