RolnikZawodowy

Class 88 zapowietrza się

Polecane posty

nunu85    498

jak przewosy sa neiszczelne, to zaworek w wiekszosci przypadków g.... daje.

a jak sa szczelne, to i zaworek niepotrzebny.

 

Kolego RZ, od zbiornika do filtra/pompki zasilajacej idzie dosc długi wąż.

Wymień go i to na 90% załatwi sprawe.

 

Jak nie pomoze, to wymien ten drugi-powrotny. (daj do zakucia, nie wyjdzie wiecej niz 100)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie nie bede zakładał nowego tematu bo mam podobny problem jak kolega. Otóż mam 2 lata problem z zapowietrzaniem się kombajnu. Napisze co zostało wymienione. Filtr paliwa przewód idący do pompy wszystkie uszczelki i to by było na tyle w sumie. Dodam ze w zbiorniku nie mam rurki tylko wąż jest bezpośrednio wrzucony do zbiornika. Nie wiem o jakim zaworze zwrotnym pisze kolega z góry może by i u mnie pomógł. Ogólnie była taka sytuacja ze nie wiedzielismy juz z ojcem co zrobic rozkrecilismy pompe poczyścilismy ja wymieniclismy przewód i nic wkońcu postawilismy karnister 30 litrów w kabinie dalismy drugi krótki przewód i po takim zabiegu kombajn odpalił i sie nie zapowietrzał. Jednyne co nas zdziwiło po wykoszeniu około 10 arów wciągneło ten karnister ropy tzn napewno poszło prwie wszystko na przelew ale sie zastanawiamy czy to nie za duzo ? Moze tu gdzieś tkwi przyczyna? Dodam jeszcze ze zbiornik nie był czyszczony. Ogólnie kupilismy kobajn 2 lata temu i prawie od samego poczatku mamy z tym zapowietrzaniem problem. Ostatni hektar w tym roku to moze z 30 razy pompowałem paliwo pompką tak sie zapowietrzał ale chciałem juz dokosic. Co mi poradzicie? Dodam jeszcze ze po tym incydencie z karnistrem załozylismy nowy przewód i podłączylismy normalnie do zbiornika pokosilismy 2 dni i problemy zaczeły sie na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Napisz jaki sprzęt. W moim fahrze zatarła się pompka - stanął popychacz i nie odbił, podobne objawy były, na ręcznym pompowaniu było ok, bez pompowania po parunastu sekundach zapowietrzał się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Właśnie zapomniałem o najważniejszym kombajn to claas dominator 86. Czyli co rozebrac pompke? Widoczna jest ta usterka? Ja słabo sie znam ale ojciec dość dobrze da sie to zauważyc?Teoretycznie to troche rozkrecalismy pompke na polu ale były tam 2 śruby których nie dalismy rady odkrecić nie było jak przytrzymac. Dodam ze silnik mercedesa 140 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Napisz jaki sprzęt. W moim fahrze zatarła się pompka - stanął popychacz i nie odbił, podobne objawy były, na ręcznym pompowaniu było ok, bez pompowania po parunastu sekundach zapowietrzał się 

 

Właśnie zapomniałem o najważniejszym kombajn to claas dominator 86. Czyli co rozebrac pompke? Widoczna jest ta usterka? Ja słabo sie znam ale ojciec dość dobrze da sie to zauważyc?Teoretycznie to troche rozkrecalismy pompke na polu ale były tam 2 śruby których nie dalismy rady odkrecić nie było jak przytrzymac. Dodam ze silnik mercedesa 140 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Skoro na ręcznym pompowaniu silnik nie gasł to wina pompki. Jak masz coś na podobę jak w U C360 to wykręć ją i sprawdź czy trzpień nie zacina się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

 Przyczyn jest wiele.

Po kolei: przewody, pompka zasilająca ręczna może być nieszczelna i łapać powietrze. Jest między główną pompą zasilającą a zbiornikiem i jest tam w trakcie pracy podciśnienie.

Słaba pompa zasilająca główna. Po wymontowaniu naciśnij popychacz musi wydawać charakterystyczny odgłos.

Popychacz wytarty efektem tego zbyt mały skok.  Może być zbyt gruba uszczelka pod pompą. 

Filtr myślę , że wymieniłeś.

Sprawdź uszczelkę w króćcu pompy wtryskowej (wejście do pompy od filtra).

Jeśli zbyt mocno został króciec dokręcony to powoduje uszkodzenie tej uszczelki i zamknięcie dopływu paliwa do pompy.

Objaw jest taki jak zapowietrzenie a w rzeczywistości zbyt mało paliwa dociera do pompy i silnik wchodzi na obroty powoli lub wcale, pod obciążeniem słabnie.

W króćcu jest umieszczony mały filtr siateczkowy jeśli będzie zatkany to objawy takie same. 


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

 Przyczyn jest wiele.

Po kolei: przewody, pompka zasilająca ręczna może być nieszczelna i łapać powietrze. Jest między główną pompą zasilającą a zbiornikiem i jest tam w trakcie pracy podciśnienie.

Słaba pompa zasilająca główna. Po wymontowaniu naciśnij popychacz musi wydawać charakterystyczny odgłos.

Popychacz wytarty efektem tego zbyt mały skok.  Może być zbyt gruba uszczelka pod pompą. 

Filtr myślę , że wymieniłeś.

Sprawdź uszczelkę w króćcu pompy wtryskowej (wejście do pompy od filtra).

Jeśli zbyt mocno został króciec dokręcony to powoduje uszkodzenie tej uszczelki i zamknięcie dopływu paliwa do pompy.

Objaw jest taki jak zapowietrzenie a w rzeczywistości zbyt mało paliwa dociera do pompy i silnik wchodzi na obroty powoli lub wcale, pod obciążeniem słabnie.

W króćcu jest umieszczony mały filtr siateczkowy jeśli będzie zatkany to objawy takie same. 

 

Filtry wymienione przewody też wszystkie miedziane uszczelki też ostatnio spuśculismy rope ze zbiornika myslelismy moze syf jest w zbiorniku ale czysto. Sprawdze pozostałe rzeczy o których napisałeś Ty i kolega wyżej dodam że pytalismy znajomego to mówił że może przyczyna tkwić w zaworku od przelewu tym takim ze sprezynką i kulką że po prostu za duzo paliwa na przelew moze idzie takze to tez sie wymieni. Czytałem jeszcze na forum żeby zamontowac zaworek zwrotny przed pompa takze to też zrobimy. A jak odniesiesz sie do tego ze w żniwa kiedy postawilismy karnister z ropa w kabinie i dalismy przewód około 2 metry to wszystko było ok? Może po prostu krótki przewód był i musiało zostac mniejsze podcisnienie zeby pociagnąć ropę i dlatego moze szło sam nie wiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Sprawdziłeś ten popychacz w pompce? U mnie były identyczne objawy a Ty swoje... Skoro ręcznie pompujesz i jest ok to nie widzę innej przyczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12
Napisano (edytowany)

A w którym odcinku podłączyłeś ten karnister?

Przed ręczną pompką czy za ?

Nie bardzo wiem o jakim zaworku przelewowym piszesz.

Jest zaworek na wejściu pompy wtryskowej za małym filtrem ale to nie powinno mieć wpływu.

Może rurka w zbiorniku mieć też nieszczelność.

Edytowano przez Jacek23

_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Sprawdziłeś ten popychacz w pompce? U mnie były identyczne objawy a Ty swoje... Skoro ręcznie pompujesz i jest ok to nie widzę innej przyczyny

 

 

A w którym odcinku podłączyłeś ten karnister?

Przed ręczną pompką czy za ?

Nie bardzo wiem o jakim zaworku przelewowym piszesz.

Jest zaworek na wejściu pompy wtryskowej za małym filtrem ale to nie powinno mieć wpływu.

Może rurka w zbiorniku mieć też nieszczelność.

Nie wiem co moge sprawdzić w tym popychaczu wydaje sie ok. Pompka reczna została wymontowana po wciśnięciu wydaje charakterystyczny dźwięk tak jaki pisaliscie. Popychacz ugina się dość cieżko. Zawór o jaki mi chodziło znajduje się w pompie głównej. Jest to zawór przelewowy ma dwie dziurki od dołu i z boku w środku sprężynka z kulką. Wymontowalismy go i kupilismy podobny tyle że do c360 jest prawie taki sam tylko ma od dołu mniejsza dziurke. Ogólnie kulka na spreżynce duzo cieżej sie wciska w nowym niż w tym co był także nie wiem moze to jakas przyczyna moze za duzo na przelew szło a za mało do silnika?

Rurka w zbiorniku powinna być ok był juz wczesniej z nia problem zaspawana została ale w żniwa wrzucalismy przewód bezposrednio do baku bo myslelismy ze to moze przez nia i tez nie pomagało.

Karnister był "zamontowany" przed pompką reczna od pompki recznej do karnistra był przewód około 1,5 metra. Ogólnie jeśli coś nie dokładnie tłumacze to wybaczcie ojciec sie bardziej tym zajmuje ja próbuje mu pomóc i szukam jakiejś pomocy w internecie bo latem była z tym zapowietrzaniem wielka bieda ostatnie 40 arów to moze z 30 razy pompowałem aby tylko dokosić i teraz mam nadzieje z wasza pomoca uda sie dobić co mu tam boli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie zbliżają się żniwa kombajn juz teoretycznie wyszykowany ale boję się że znowu mogą być problemy. Gdzie się wstawia ten zaworem zwrotny o którym pisaliśmy jak to wygląda się nazywa i gdzie to mogę dostać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

jaki zaworek 1 rzecz to sitko w pompce ręcznej jest i trzeba go czasem umyć  2 filtry i dobrze trzeba założyć bo może nie cieknąć a uszczelka będzie zawinięta i powietrze będzie łapać dobre przewody by powietrza nie ssał a ostatecznie może w baku być syf i przytyka paliwo ja tak miałem w Ursusie 4512 że co 15 min stawałem a zapowietrzanie się silnika może być spowodowane zapchaniem pompy paliwowej bo też kiedyś miałem jak chodził z 1 godz i sam z siebie gasł i od razu był zapowietrzony ale to trzeba tamte objawy posprawdzać by za pompę się brać bo to drogie biznesy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

uziu92 pisał o zaworku i w innych tematach tez coś na ten temat czytałem. przewody nowe dane filtr nowy pompka ręczna była rozkręcana i przeczyszczona bak czysty uszczelki i zaciski do przewodów nowe jeżeli się bd zapowietrzac to chyba zostaje pompa główna bo co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

problem może być w rurze w zbiorniku może zasysac powietrze bokiem ta rurka jest wktecana w zbiornik i do niej jest dokrecony przewód zasilający sprawdź również uszczelkę pod nowym filtrem bo to że nowy nie do końca dobry


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

uziu92 pisał o zaworku i w innych tematach tez coś na ten temat czytałem. przewody nowe dane filtr nowy pompka ręczna była rozkręcana i przeczyszczona bak czysty uszczelki i zaciski do przewodów nowe jeżeli się bd zapowietrzac to chyba zostaje pompa główna bo co innego.

 

Kolego, zaworek wygląda tak > http://tracker.shoper.pl/pl/p/ZAWOR-ZWROTNY-08MM-CLAAS-999002,-241253,-101-0040/650

Najlepiej jest ko wkręcić w najniższym punkcie układu paliwowego, czyli w naszym przypadku na zbiorniku - wtedy masz pewność że żadne paliwo z powrotem się do niego nie cofnie. Jeśli on nie pomoże to znaczy że albo rurka w zbiorniku jest dziurawa, albo pompę diabli wzięli. Ale tylko jeśli masz pewność że wszystkie przewody i filtr są szczelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

dzięki trzeba będzie się zaopatrzyć w taki zaworek. Dziwne jest dla mnie to że kombajn raz pracował poprawnie a potem się zapowietrzal. Bez obciążenia natomiast nie było problemu.

Bylem w grene i facet powiedział mi ze taki zaworek nic nie daje w przypadku jakichś nie szczelności i to jest w sumie logiczne i powiedział ze ma on znaczenie tylko w przypadku odpalania kiedy paliwo spływa do zbiornika i są trudności z odpalaniem. Skoro nie mam z tym problemów to w zasadzie po co mi ten zaworek? Zapytam jeszcze jeśli przewody i cala reszta jest szczelna wszystko jest nowe gdzie jeszcze szukać problemu w pomoce ręcznej ? Gdzie tam może być awaria? Może w pompie głównej ? Jest tam jakaś część która może powodować zapowietrzanie się?

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

Bylem w grene i facet powiedział mi ze taki zaworek nic nie daje w przypadku jakichś nie szczelności i to jest w sumie logiczne i powiedział ze ma on znaczenie tylko w przypadku odpalania kiedy paliwo spływa do zbiornika i są trudności z odpalaniem. Skoro nie mam z tym problemów to w zasadzie po co mi ten zaworek? Zapytam jeszcze jeśli przewody i cala reszta jest szczelna wszystko jest nowe gdzie jeszcze szukać problemu w pomoce ręcznej ? Gdzie tam może być awaria? Może w pompie głównej ? Jest tam jakaś część która może powodować zapowietrzanie się?

 

Kolego, musisz być na 100% pewien że instalacja jest szczelna jeśli chcesz wydać na pompę wtryskową. Taka pompka ręczna może być przyczyną. Polecam ją ominąć i spróbować jak co się będzie działo

Poza tematem. Nie polecam nikomu tej sieciówki jaką jest Grene. Nie dość że personel nie wie kompletnie co ma na obiekcie, to takie kwiatki jak marża z kosmosu są codziennością. Części oprócz lemieszy i zabawek praktycznie nie mają. Kiedyś szukałem sześciokątnego pasa do wialni. Powiedział że nie ma, ale sprowadzi. Zadzwonił i powiedział że stomil będzie kosztować 750zł i będzie za 3 dni. W tym czasie ja miałem zamówiony oryginalny za 420 z przesyłką która przyszła następnego dnia. Inny sklep, inny sprzedawca, a podobna sytuacja. Szukam tarczy sprzęgła. Nie mają, ale sprowadzą. Koszt? Bagatela prawie tysiąc złotych. Tego samego dnia o 19:30 telefon pod Kraków i nowa, identyczna tarcza za 180zł (!!!) przyjeżdża do mnie pod Mławę kurierem na 11 rano następnego dnia.

Po części lepiej dzwonić w miejsca gdzie zajmują się nacodzień tylko tym, a nie handlem łopatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

ominąć tzn spróbować podłączyć bez pompki ręcznej ? mówiąc o pompie chodziło mi czy mogę sprawdzić w jakiś sposób czy działa poprawnie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Szkoda wysiłku na zakładanie 5 zaworka zwrotnego do układu jeśli już 4 tam są.

2 Zaworki są w pompie zasilającej i 2 w pompce ręcznej. Prościej jest wymienić te które już są i muszą być.

Jeśli cofa paliwo to znaczy, że wszystkie nie są szczelne, ale nawet gdyby ich tam nie było to nie ma prawa cofać się paliwo jeśli układ jest szczelny. Każdy zaworek praktycznie przepuszcza paliwo w dłuższym okresie czasu bo ma delikatną sprężynkę, jeśli sprężyna będzie mocniejsza w dodatkowym zaworku zwrotnym to może nie cofnie paliwa ale zmniejszy wydajność pompy.

Nieszczelność za pompą zasilającą powinna być widoczna w postaci przecieku. Gorzej przed pompą gdzie jest podciśnienie, przecieku nie widać a paliwo się cofa.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Kolego, musisz być na 100% pewien że instalacja jest szczelna jeśli chcesz wydać na pompę wtryskową. Taka pompka ręczna może być przyczyną. Polecam ją ominąć i spróbować jak co się będzie działo

Poza tematem. Nie polecam nikomu tej sieciówki jaką jest Grene. Nie dość że personel nie wie kompletnie co ma na obiekcie, to takie kwiatki jak marża z kosmosu są codziennością. Części oprócz lemieszy i zabawek praktycznie nie mają. Kiedyś szukałem sześciokątnego pasa do wialni. Powiedział że nie ma, ale sprowadzi. Zadzwonił i powiedział że stomil będzie kosztować 750zł i będzie za 3 dni. W tym czasie ja miałem zamówiony oryginalny za 420 z przesyłką która przyszła następnego dnia. Inny sklep, inny sprzedawca, a podobna sytuacja. Szukam tarczy sprzęgła. Nie mają, ale sprowadzą. Koszt? Bagatela prawie tysiąc złotych. Tego samego dnia o 19:30 telefon pod Kraków i nowa, identyczna tarcza za 180zł (!!!) przyjeżdża do mnie pod Mławę kurierem na 11 rano następnego dnia.

Po części lepiej dzwonić w miejsca gdzie zajmują się nacodzień tylko tym, a nie handlem łopatami

Śmieszne zarzuty co do Grene W necie masz ich stronę a tam wszystkie ceny i nawet masz dostępność w jakich miastach są dane części Tak że nie musisz nigdzie dzwonić tylko sprawdzasz sobie cenę i porównujesz z innymi sklepami Co do pozostałych zarzutów to pewnie nie byłeś w sklepie Grene tylko tzw punkcie Grene gdzie faktycznie nic nie mają , wszystko zamawiają i trzeba długo czekać a personel za bardzo się nie orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Czyli w moim przypadku zaworek nic nie da bo u mnie kombajn się zapowietrza bynajmniej są takie oznaki.

Panowie ostatnio grzebalem się trochę w instalacji nie wiem czy ja coś zrobiłem czy to juz było bo w zasadzie świateł nie używałem za bardzo ale gdy włączę światła postojowe zaczyna bardzo mi się grzać przewód aż mięśnie bezpiecznik mimo to nie przepala się a mam na 5 amper w ogóle to mam dwa bezpieczniki do lewej i prawej postojów ki tez tak macie? Pytanie czemu tak mocno grzeje się przewód jest może za cienki? Przy włączniki przewód doprowadzający prąd jest grubszy.

Druga kwestia. Ostatnio zaczął cięć mi olej z tego czarnego rozdzielacza który steruje hederem motowidlami itp. Zlokalizowalem źródło przecieku i cieknie od samej góry czyli miejsca gdzie ten cały prent sterujący wchodzi do rozdzielacza. Zdjolem pokrywę ta w kabinie razem z ta czarna rura w której siedzi prent i teraz pytanie jak to uszczelnić? Zapewne w środku siedzi jakiś O ring który przecieka i dlatego się sączy oliwa na wyjściu z rozdzielacza. Jeśli mam rację to jak się dobrać do tego origa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj