Bartekj1994

Dzierżawa ziemi a KRUS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartekj1994    141

Witam.

Dziś kończy mi się dzierżawa ziemi 9ha od sąsiada z którym miałem umowe na piśmie pomiędzy nami nigdzie nie rejestrowaną. Sąsiad chce teraz tą ziemie sprzedać i straszy mnie że za te 10 lat dzierżawy bedę musiał zapłacić do KRUS za niego czy to możliwe??? Czy możliwe jest że dzierżawca może być obciążony KRUSEM za sąsiada od którego miał ziemię. Sąsiad tłumaczył się tym że on przez 10 lat nie miał dochodów nie pracował a ja pobierałem korzyści z jego ziemi i musze płacić. Jeśli ktoś orientuje się w tych sprawach albo miał coś podobnego prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuje i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Jeżeli nie miał pracy i nie miał ziemi to czasem nie musiał być zarejestrowany jako bezrobotny w urzedzie pracy ?


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Sąsiad Cię straszy tylko. KRUS dotyczy rolników czyli osoby posiadające ziemię. KRUS będzie ścigał tego kogo ubiezpiecza a nie tego kto jest w posiadaniu ziemi ubezpieczonego.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Dokładnie jak pisze Krassus, każdy ma obowiązek płacić za siebie (lub znaleźć kogoś, kto zgodnie z prawem będzie płacił za niego). Sąsiad mając ziemię, miał też obowiązek płacić KRUS, jeśli tego nie robił - jego problem. Jedynie w sytuacji, kiedy nie płaciłbyś uzgodnionej sumy za dzierżawę, sąd może nakazać wpłacenie odpowiedniej kwoty do KRUS. Może to nakazać tylko sąd, a nie KRUS decyzją administracyjną, ani sąsiad - bo tak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Witam.

Dziś kończy mi się dzierżawa ziemi 9ha od sąsiada z którym miałem umowe na piśmie pomiędzy nami nigdzie nie rejestrowaną. Sąsiad chce teraz tą ziemie sprzedać i straszy mnie że za te 10 lat dzierżawy bedę musiał zapłacić do KRUS za niego czy to możliwe??? Czy możliwe jest że dzierżawca może być obciążony KRUSEM za sąsiada od którego miał ziemię. Sąsiad tłumaczył się tym że on przez 10 lat nie miał dochodów nie pracował a ja pobierałem korzyści z jego ziemi i musze płacić. Jeśli ktoś orientuje się w tych sprawach albo miał coś podobnego prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuje i Pozdrawiam

pewnie nie opłacał KRUS-u i wpisali mu dług na hipotekę...sprzeda tą ziemię ale  komornik  :D  :D  :D

powiedz mu niech się dyma na szczaw , no chyba że jesteś zainteresowany kupnem  ;)

nabywca będzie musiał podpisać że ureguluje dług w KRUSIE - co sobie odliczy od ceny  

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

hmm - jeżeli interesuje Cię ta ziemia w sensie zakupu to to co pisze kozulek2 może być ciekawe.

Gość nie płacił KRUSu, chce ziemię sprzedać, skoro Ciebie naciska znaczy że nie ma kasy (nawet się nie postarał o umorzenie części a cześć zapłacił) bo jak spłacisz go w KRUSie to wtedy on sprzeda komu chce a kupujący jest pewnie z takich co ja czyli "panie ja zadłużonych nie biorę - wyczyść wszystko, pospłacaj wszystko to kupię nawet za wyższą cenę".

 

Jeżeli zależy Ci na gruncie to zapytałbym ile daje mu kupujący, dołożył zadłużenie w KRUS i kupił to od ręki. Jak będzie ściemniał to niech spada bo nic Ci nie zrobią wg mnie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daroo9876
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie czy jeżeli moja mama otrzymuje rentę po zmarłym ojcu (jej mężu) to czy może mieć zarejestrowane zwierzęta na siebie w ARiMR? Oraz czy może pracować przy tych zwierzętach na gospodarstwie? Dodam tylko że ziemie którą odziedziczyła musiała oddać w dzierżawę. Ale krus za bardzo nie precyzuję jak to jest ze zwierzętami. 
    • Przez HolmerTerraDos
      Witam, mam pytanie: Jestem uczniem szkoły zawodowej w zawodzie operator obrabiarek skrawających, i jako pracownik młodociany mam już płacone składki do ZUS-u, a za 3 lata mój wuj przechodzi na emeryturę i zapewne przepiszę mi gospodarstwo. I moje pytanie jest takie: czy można jednocześnie być ubezpieczonym w ZUS-ie, pracować na umowę o pracę i prowadzić gospodarstwo bo już 3 lata będę miał płacone składki, oraz czy mógłbym także starać się o dofinansowania np. do maszyn lub do materiału siewnego ?
    • Przez DawidWciso
      Witam mam taki problem... Dostałem informację, że muszę zwrócić premię w wysokości 100tys. zł. + odsetki za cały rok. Zwrot spowodowany jest tym iż pieniądze wypłacone były 21.07.2015 i od tej daty powinienem podlegać ubezpieczeniu w KRUS przez rok. Ja źle zrozumiałem i podlegałem ubezpieczeniu rok i jeden miesiąc od dnia wydania decyzji o przyznaniu premii. Dodam że pozostałe wymagania zostały spełnione i pieniądze wydane zgodnie z biznes planem. Teraz moje pytanie czy jest jakieś rozwiązanie aby nie musieć zwracać premii.
    • Przez kondziu123
      Witam, planuję świadczyć usługi z zakresu koszenia kukurydzy i zastanawiam się jak to jest z tymi sezonowymi działalnościami, pytanie czy można taką działalność zarejestrować w krusie czy musi być zus, jeżeli można w krusie to czy da radę odliczać sobie vat za paliwo,części i inne środki eksploatacyjne? I jeszcze jedno, gdyby zatrudnić jakichś kierowców to jakie umowy , może zlecenie?  Pozdrawiam
    • Przez DYWI
      Panowie czy istnieje szansa na otrzymanie dotacji i pozostanie na podwójnym Krusie ??? 
      Inaczej :
      Jestem jako domownik od 2011 r w KRUS . 
      Mam zamiar zmienić profil gospodarstwa na Bydło Mięsne mamki . 
      Równolegle zajmując się handlem opałem na podwójnym KRUS.
      Na co dostane najszybciej dotacje jakieś ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj