PATr

John Deere 6910

Polecane posty

PATr    409

Witam, czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić by przerzucić kukurydzę na przyczepę z ciągnikiem która jedzie z tyłu do przecinki? Teraz musimy odczepiać przyczepę i ciągnąć sieczkarnią bo nie dorzuca jak jedzie za nią ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajakk    17

Poprostu musi byc lepsza sieczkarnia ktora dalej wyrzyca hehe a tak na serjio to moze jakas przyczepa specjalistyna co sie podnosi i wyładowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj, co ma do tego wysokość? Żeby jeszcze gorzej miała dorzucić? W new hollandach podobno jest jakaś regulacja tutaj niestety nic nie widać chyba że trzeba głębiej sięgnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco79    0

Witam! Jestem posiadaczem i użytkownikiem JD 6910 (sieczkarnia) i w sprawie dorzucania na przyczepę z ciągnikiem mógłbym coś poradzić jeśli to aktualne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

a powiedz mi jak sprawują się silniki "cuminsa"? zamierzam kupić 6810 i mam dylemat czy nie wziąść słabszego 6710 ze silnikiem jd. Jaką uzyskujesz długość sieczki w qq? Czy są tylko 4 jej długości? Co się dzieje jak świeci kontrolka od oleju z takimi falami w środku i trójkątem z boku(2 z prawej od dołu)? Poziom jakiegoś oleju?


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco79    0

Witaj 

 

W moim JD6910 silnik cummins posiada ok.440 KM i radzi sobie bardzo dobrze (radzę wybrać wersję z silniejszym silnikem). Długość sieczki zależna jest od ustawień jednego z czterech biegów skrzyni wałków wciągających. Ja używam biegów po środku zakresu a sieczka ma dlugość ok. 1cm przy bębnie tnącym 56 (4x14) noży (jest również bęben z 48 noży tj 4x12). Kontrolka o którą pytasz to nie olej a plyn chlodzący którego jest za mało. pozdro

 

 

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Z tym bębnem jest ciekawie. W katalogu jest po 28 noży prawych i lewych a w instrukcji 4x12 czyli po 24? A moc też pewnie podają w  różnych normach. Na tabliczce od 6810 podają prawie 300 kw w instrukcji 260. Oglądałem właśnie 6810 stan ogólne taki sobie skrzynka od dł sieczki zacięta pewnie coś się posypało. Gościu chciał mniej o cenę używanej skrzynki ale nie można nic wypróbować. 


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Witam! Jestem posiadaczem i użytkownikiem JD 6910 (sieczkarnia) i w sprawie dorzucania na przyczepę z ciągnikiem mógłbym coś poradzić jeśli to aktualne. 

Jeżeli możesz to podrzuć jakiś patent bo moja 6810 słabo w tym roku sobie z tym radziła.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ja w tym roku poustawiałem dobrze wentylator dmuchający sieczkę(u mnie jest około 16 noży w  nim, bywają też 4 listwy), u dołu na wentylatorze jest blacha ścierająca i po długim przebiegu robi się spora szczelina, jest też drugi sposób ale jeszcze nie sprawdzałem go u siebie tylko słyszałem że do kukurydzy wentylator potrzebuje więcej powietrza i ściągają jedną z obudów wentylatora, (w tych obudowach są dziury przez które wentylator ciągnie powietrze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

No ja mam właśnie 4 płaskowniki na wentylatorze. Szczelina ok 3 mm, dziury w obudowie bocznej otwarte. Myślałem żeby wymienić na dłuższy siłownik podnoszący rurę aby się nieco wyżej unosiła. Widziałem wersję z przedłóżką. W tym roku może problem wynikał z braku masy a ta co była okazywała się za lekka z braku wody.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ogółem rur bywa 3 trzypy(oryginalne), jeden na Europę i dwa na USA(modne są takie proste rury i sypią na przyczepę która ma boczną burtę i odbija się i na dno), w tej wersji na Europę są dwa typy siłowników jeden ma 5 cm dłuższy tłok.

 

W jaki sposób masz dziury w obudowie otwarte,w sensie że są takie niezbyt duże dziury(z 10 cm średnicy po obu bokach) czy takie wielkości całej średnicy wentylatora? szczelina do podłogi powinna być około 1-1,5 mm(bodajże w miejscu 14 cm od początku blachy, musiałbym do instrukcji zajrzeć), ważne jest też ustawienie listy która blokuje by masa nie kręciła się dookoła(też ileś tam mm powinno być).

 

 

Co do przedłużki to katalog nic o niej nie mówi więc to raczej albo od innego modelu albo przerabiane

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj