materrol

Renault 110.54 wolna skrzynia

Polecane posty

materrol    1

Cześć Wam

Posiadam renie 110.54 96r. ze skrzynią 24/8 i rewersem elektro-hydraulicznym. Wszystko sprawuje się świetnie, podczas pracy w polu nie używam wgl sprzęgła, co znacznie przyspiesza pracę, a 3 półbiegi to na prawdę rewelacyjna sprawa, zwłaszcza gdy teren jest górzysty lub ziemia różnorodna. Jedyny mankament który mnie irytuje to wolna skrzynia(max.30km/h przy wypluwaniu pierścieni). Czy wszystkie skrzynie w reniach są takie wolne? Słyszałem coś, że tylko te które szły na Francje były takie. Te z Niemiec osiagały 40km/h. Może one są w jakiś sposób poblokowane? Wie ktoś coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

tez mam polbiegi i rewers kola 18.4 na 38 , a na pelnym gazie idzie 40km/h . dziwi mnie ze masz taka wersje skrzyni, czyli byly dwa rodzaje

Edytowano przez piciaj

znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
materrol    1

Czyli były jednak szybsze skrzynie. Ciekawe co było innego, bo na pewno jakaś drobnostka, gdyż nie produkowaliby 2 rodzaji skrzyń. Nigdy nie widziałem jej od środka, ale mi się wydaje, że możnaby było zmienić tryb na czwartym biegu, gdyż 3 i 4 nie różnią się za wiele prędkościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie różnią się znacznie... Mam skrzynie 16 i na pełnym gwizdku gps pokazuje 39km/ha gdybym miał koła 18'4 to powyżej 40 by szła na pewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Wystarczy przejrzeć katalog by się dowiedzieć o co chodzi, a chodzi o 2 tryby w skrzyni. Przy okazji remontu można się bawić, inaczej sensu nie widzę.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
materrol    1

Po równym jak się jedzie to nie musi być w żaden sposób amortyzowana.

dzikidaniel, mógłbyś podać jakieś namiary na ten katalog, bo chętnie bym sobie spojrzał co tam jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nie na temat ale może się komuś przyda, w MF seri 30xx różnica skrzyni 30 a 40 polega na zamianie trybów w wzmacniaczu/przyspieszaczu, nic nie trzeba dokupować tylko odpowiednio zmontować w zależności jaką chce się mieć wersję. Wtedy raz mamy wzmacniacz momentu (zwalnia obroty skrzyni) lub przyspieszacz (zwiększa obroty).

@rolstudent ciągnik jadący 40km/h to żaden wyczyn nie zależnie od marki, drogi mamy coraz równiejsze i nie zawsze trzeba jechać na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

rozumiem że teraz wszystkie ciągniki jadące 40km/h mają amortyzację przedniej osi???

Proszę Cie... jesli jest ich 10% to jest huk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Po równym jak się jedzie to nie musi być w żaden sposób amortyzowana.

 

dzikidaniel, mógłbyś podać jakieś namiary na ten katalog, bo chętnie bym sobie spojrzał co tam jest ;)

Na stronie Claasa poszukaj.

Co do 40km/h w reni to nie wiem w czym ktokolwiek widzi problem. Krótsze i lżejsze traktory mają szybkie skrzynie a o miękkiej osi nikt w nich nie słyszał. A jak są dziury to i 30km/h jest szybko. No i kwestia spalania w transporcie, bo taki sam ciągnik z szybszą skrzynią spali mniej niż ten z wolniejszą a tej samej trasie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
materrol    1

Na stronie claasa znalazlem katalog, ale to części zamiennych i to tylko takie podstawowe. Nie mogę nic innego znaleźć :/

Mam kilka pól kawałek drogi od siebie i wożenie zboża w żniwa, czy wywóz obornika na pole jest strasznie uciążliwy, jak się jeździ z prędkością 23km/h. Te ciągniki są bardzo dobre bo mają duży uciąg i mało palą, ale w trasie niestety nie zdają egzaminu(przynajmniej te z wolną skrzynią) i szukam jegoś rozwiązania, dzięki któremu dałoby się zrobić trochę szybszą tą skrzynie, jeżeli takie wychodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja tylko mówię ze to niebezpieczne. I może powodować poważne urazy kręgosłupa. A renowki maja tendencje do skakania nie wiem z czego to wynika ale takie sa moje obserwacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

moze dlatego ze maja dosc lekki tyl i sa wysokie, do tego czesto dochodza waskie opony i maly rozstaw

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Na stronie claasa znalazlem katalog, ale to części zamiennych i to tylko takie podstawowe. Nie mogę nic innego znaleźć :/

 

Mam kilka pól kawałek drogi od siebie i wożenie zboża w żniwa, czy wywóz obornika na pole jest strasznie uciążliwy, jak się jeździ z prędkością 23km/h. Te ciągniki są bardzo dobre bo mają duży uciąg i mało palą, ale w trasie niestety nie zdają egzaminu(przynajmniej te z wolną skrzynią) i szukam jegoś rozwiązania, dzięki któremu dałoby się zrobić trochę szybszą tą skrzynie, jeżeli takie wychodziły.

Daj maila to coś Ci podesle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież posiadam skrzynie 24/8 w reni 155.54. i moj ciagnik przy 2350 jedzie 30 km/h. ale jak juz ją kupilem jakis mądry cos zrobił sobie ze łapie do oporu 2830 obrotów. przy tych obrotach mam 38,9 km/h. Pewnie komuś bylo za wolno i dał sobie w obroty...


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ten "mądry" bawił się pompą wtryskową. Przestawił ogranicznik obrotów na zewnątrz pompy, albo sprężynkę pod pokrywą założył nie w ten otwór co była (bardziej ją naciągnął).


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy w niczym mi to nie przeszkadza i tak bo przeciez nikt mi nogi nie naciska ;) i nie musze dawac tyle gazu :)


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Może się komuś przyda... Ostatnio zrobiłem remont skrzynie biegów w 133.54 i po wymienie kół zębatych uzyskałem skrzynie 40. Skrzynia szybka od skrzyni wolnej różni się 4 kołami zębatymi. Na oponach 20.8R38 przy obrotach 2350 ciągnik powinien osiągnać 31 km/h( 18.4R38 - 30 km/h). Po zmianie 2 kół zębatych opowiadających za 4 bieg ciągnik osiąga 39 km/h(18.4R38-38km/h). Po zmianie dodatkowo kół podwójnych w krótkiej skrzyni(od sprzęgła) ciągnik osiąga 46.5 km/h(18.4R38- 45km/h) Można by się jeszcze pokusić o dorobienie jednej pary kół zębatych napędzającej wałek ataku i uzyskać ponad 50 km/h ale koła trzeba wykonać na indywidualne zamówienie.

Nr katalogowe:

Koła 4 biegu 7700016910 -> 7700061487   7700016914 -> 7700016915

Koła podwójne 7700015698 -> 7700015582 7700015894 -> 7700015592

Koszt nowych kół ok 8 tys brutto, ja natomiast wymieniłem tylko koła podwójne za ok 2,5 tys używane, bo koła 4 biegu były już od szybkiej skrzyni.

Dotyczy skrzyni biegów 16x16 mechanicznej.

Edytowano przez sylwek23111
edycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe czy ktoś się skusi na taką przeróbkę z wałkiem na 50km/h , dołożyć miękką ośkę carraro i  jeszcze podkręcić silnik . Chociaż ciekawe jak będzie z  hamulcami i czy to prawnie nie będzie coś nie tak.

Edytowano przez Krzysiek_Urynowicz
Dopisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2021 o 13:06, sylwek23111 napisał:

Może się komuś przyda... Ostatnio zrobiłem remont skrzynie biegów w 133.54 i po wymienie kół zębatych uzyskałem skrzynie 40. Skrzynia szybka od skrzyni wolnej różni się 4 kołami zębatymi. Na oponach 20.8R38 przy obrotach 2350 ciągnik powinien osiągnać 31 km/h( 18.4R38 - 30 km/h). Po zmianie 2 kół zębatych opowiadających za 4 bieg ciągnik osiąga 39 km/h(18.4R38-38km/h). Po zmianie dodatkowo kół podwójnych w krótkiej skrzyni(od sprzęgła) ciągnik osiąga 46.5 km/h(18.4R38- 45km/h) Można by się jeszcze pokusić o dorobienie jednej pary kół zębatych napędzającej wałek ataku i uzyskać ponad 50 km/h ale koła trzeba wykonać na indywidualne zamówienie.

Nr katalogowe:

Koła 4 biegu 7700016910 -> 7700061487   7700016914 -> 7700016915

Koła podwójne 7700015698 -> 7700015582 7700015894 -> 7700015592

Koszt nowych kół ok 8 tys brutto, ja natomiast wymieniłem tylko koła podwójne za ok 2,5 tys używane, bo koła 4 biegu były już od szybkiej skrzyni.

Dotyczy skrzyni biegów 16x16 mechanicznej.

Witam. A co z kołami zębatymi współpracującymi po wymianie tych kół podwójnych? Czy między kołami zębatymi od wolnej i od szybkiej skrzyni jest duża różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Koło podwójne(7700015689) ma 34 i 31 zębów, a nowe(7700015582) ma 34 i 37. Strona z 31 zębami współpracowała z kołem 7700015894 o liczbie zębów 35, a po wymianie 37 zębów współpracuje z 7700015592 czyli o liczbie zębów równej 28. Natomiat strona z 34 zębami zarówno przed jak i po wymianie współpracuje z tymi samymi kołami(z kołem podwójnym rewersu oraz z jeszcze jednym kołem. Ciężko jest mi to jaśniej opisać, z katalogu też ciężko jest wywnnioskować, jak to działa. Ale jedno jest pewne, że wymiana tylko 4 kół zębatych zmiania skrzynię wolną w szybką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Powiedzcie, czy należy się jakoś obawiać tej szybkiej skrzyni w tej serii renówek? Może być bardziej problematyczna, awaryjna, droższa w naprawach? Nie zamierzam nawet ganiać z prędkością 40km/h ale te 30 na mniejszych obrotach byłoby fajną sprawą. Jest kilka ciekawych reni z taką skrzynią ale podpowiadano mi aby raczej ich unikać a ja nie chce się wpakować na minę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj