dawmm

Avero 240 vs JD W330 vs NH TC5060

Polecane posty

tomek73    579

Będzie, może nie 20% ale bardzo blisko. Widzę po Classach 108 i 208 które seperatorem tylko się różnią, 208 zasuwa po polu, 108 nie ma szans.

Więc te 20% raczej nie przesadzone, Ja doszedłem do 15 t/h, ale tam była jakaś inna odmiana pszenicy, norma dla mnie  to około 12 t/h , zaznaczam że tylko pszenicę koszę.

 

Wole większą wydajność , niż ładną kabinę.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ja też bym wolał tego starszego TC, bo nowszy nie dość że doroższy to silnik bardziej skomplikowany. Chetnie bym kupił takiego TC5040-5050 za te 300 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

ja stoję przed podobnym wyborem

-Fendt 5180 bez SCR ok 400 netto + dodatkowe zniżki jak by sie brało z roku 2014 

-Z placu dwa do wyboru 2014r TC 5070 jeden(RS opony 650 ) za 390 netto , drugi (RS opony 800, kamery cofania i wysypu,przezbrojenie do kukurydzy - 420 netto)

-lub nowy TC5.70 (RS + opny 650) - ok 400 netto 

-w sobotę jadę oglądać Deutza ale jednego widziałem na placu to nie robi dobrego wrażenia chyba najbardziej zdecydowany jestem na Fendt-a ale obawiam się że na częściach  i serwisie biedą dużo drożsi od NH

-Widziałem JD330 i po jakości wykonania nawet nie chciałem oglądać W440 

Edytowano przez raul1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jaki, Fendt, przy tych cenach które podałeś 5070 z przezbrojeniem. W moich okolicach trzy Fendty i każdy chce sprzedać (jeden już chyba poszedł). Firmy, które specjalizują się w komabajnach to NH, Claas, Case, JD. Cała reszta to wynalazki. Wczym silnik z SCR jest skomplikowany? Jest prostszy od CR + EGR. W ciągniku mam EGR z DPF i jakoś nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Tak ten za 420 z przezbrojeniem a dlaczego je sprzedają ? byłem wczoraj u gościa co ma mf-a 2 lata i 700 mth  odpowiednik fendt-a 5220e to był zadowolony poza paroma problemami jak pękające listwy na gardzieli  i urwana sprężyna przetarty przewód i cały olej do zalania na nowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Jeśli planujesz przezbrajać kombajn to rozważ  cx dzielone klepisko to naprawdę bajka jedna osoba w niecałą godzinkę wymienia klepisko, i negocjować ostro ceny 420 tyś za tc  to troszkę za dużo i żadnych wynalazków tak jak piszą koledzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

U nas jest jeden Fendt 5180 i gosc bardzo zadowolony :) Jego brat ma TC 5070 i takze śmiga. Mi się ten Fendt podoba, bo to Laverda, bardzo dobrze przemyślane kombajny. Jeśli ktoś miał z nim styczność to potwierdzi moje zdanie. Do tego ocynk, i przystępny rozkład szer. hedera, a tego u NH brakuje. Silniki te same co u NH, stoły do rzepaku i polskie wózki tez od ręki dostępne. W TC kusi nowa kabina. Ja wybierałbym tylko międdzy Fendt oraz TC.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

u mnie w okolicy dwóch braci ma TC 5060 jeden z RS a drugi bez i rozmawiałem z jednym i drugim i obydwaj potwierdzają że wydajności większej to ten z RS bardzo nie ma (w skrajnych przypadkach max 10%). Różnica jest wtedy gdy kosi się póżnym wieczorem gdy np rosa już pada bo wtedy ten z RS lepiej odseparuje ziarno od wilgotnej słomy ale to czego nie wymłóci bęben młócący rotoseparator nie domłóci. A pozatym ja będe kosił dużo rzepaku (około 40% ogólnej pow koszenia) a do rzepaku RS powoduje niepotrzebne dodatkowe obciążenie sit nadmiernie rozdrobnioną słomą.

Ja też brałen pod uwage Fendta tego 5180 bo faktycznie są tam jeszcze montowane te silniki z 5060 na zwykłej mechanicznej pompie. Niektóre rozwiązania w fendzie są ciekawe i warte uwagi ale kabina gorsza niż w starym 5060 a pozatym wyłączność korbanka na części i serwis troche nas zniechęciła po rozmowie z kilkoma użytkownikami tego kombajnu na targach w bednarach. Ceny już niepamiętam ale była napewno wyższa niż nowego TC 5.70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Mnie również zainteresował ten Fendt, bo chyba na nawyższą wydajność w tej klasie kombajnów i prostota wykonania, nie ma tyle elektroniki nafaszerowane jak w Classie. Ma może pare takich mankamętów ten 5180 takich jak brać siedzenia dla pasażera, czy muliti fixa przy podłączeniu hydrauliki w hederze i coś tam jeszcze, ale właściciele niech się wypowiedzą. Niestety ten Fendt sporo podrożal w ostatnim czasie bo ludzie kupywali go za 360 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

u mnie w okolicy dwóch braci ma TC 5060 jeden z RS a drugi bez i rozmawiałem z jednym i drugim i obydwaj potwierdzają że wydajności większej to ten z RS bardzo nie ma (w skrajnych przypadkach max 10%). Różnica jest wtedy gdy kosi się póżnym wieczorem gdy np rosa już pada bo wtedy ten z RS lepiej odseparuje ziarno od wilgotnej słomy ale to czego nie wymłóci bęben młócący rotoseparator nie domłóci. A pozatym ja będe kosił dużo rzepaku (około 40% ogólnej pow koszenia) a do rzepaku RS powoduje niepotrzebne dodatkowe obciążenie sit nadmiernie rozdrobnioną słomą.

Ja też brałen pod uwage Fendta tego 5180 bo faktycznie są tam jeszcze montowane te silniki z 5060 na zwykłej mechanicznej pompie. Niektóre rozwiązania w fendzie są ciekawe i warte uwagi ale kabina gorsza niż w starym 5060 a pozatym wyłączność korbanka na części i serwis troche nas zniechęciła po rozmowie z kilkoma użytkownikami tego kombajnu na targach w bednarach. Ceny już niepamiętam ale była napewno wyższa niż nowego TC 5.70

 

kolego jeśli nie tajemnica mógł byś powiedzieć ile dałeś za Tc 5.70  i kiedy zamawiałeś ,bo mi takiego oferowali za 380 netto bez RS, sita stałe, sieczkarnia wózek tucholski. koła 620  heder 3,97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

Forum jest od tego by się właśnie wymieniać takimi informacjami. Heder 4.56, koła 750, wózek i stół tucholski z kosami mechanicznymi, bez RS, fotel pneumatyczny i sita sterowane elektrycznie z kabiny (ale to chyba standard już w tych nowych modelach) cena 383 netto. Zamawiany pod koniec października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

to mi też dokładnie 383 netto tylko koła 620 i mniejszy heder  bez stołu ,sita elektryczne to standard w 5 klawiszowym  dobrą  cenę masz,  ja w październiku zamówiłem 4.90 . na kiedy  twój ma być u dilera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Do tych kombajnów heder minimum 5,2, ja mam 4,6 i za mały jest.  W czasie wiatru słoma  z sieczkarni leci na stojące zborze i jest ciężko kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

Mój od 15 grudnia stoi już w garażu. Może i słuszne spostrzeżenie z tą szerokością hedera ale u nas w okolicy przejazd z tym 4,6 to będzie gimnastyką bo drogi polne dość wąskie z drzewami po bokach.... a ile kolego płacisz za tego 4.90?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Do tych kombajnów heder minimum 5,2, ja mam 4,6 i za mały jest.  W czasie wiatru słoma  z sieczkarni leci na stojące zborze i jest ciężko kosić.

 

to przestaw sobie na grzebieniu i będzie spokój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Te nowe wbudowane sieczkarnie i automatyczne trzymanie wysokości koszenia jest rewelacją w TC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po przestawieniu za grubo daje słomy, i zostają pasy gdzie nie ma słomy, to nie dobrze jest.   Akurat mam kierowcę, a ja na końcach przestawiałem, i to tragedia, cały w słomie jestem obsypany, i na końcach muszę przestawiać. Tu przede wszystkim chodzi jak jest wiatr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Ewentualny mały problem jest gdy zboże się położy i jest silny boczny wiatr. Teraz są dostępne elektryczne kierownice,widać że i one się przydają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

A powiedzcie mi Panowie, ile kosztuje teraz 5180? 


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

A co jest w tej cenie? Jaki Heder oraz czy z wozkiem?


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

ma podobną ofertę za 95 tś euro minus ok 3-5 premii fabrycznej

Wchodzi w to wszystko w standardzie, heder 4,2 ale nie dogadaliśmy jeszcze wózka

sieczkarnia, klima etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

bez wózka, bez stołu heder 4,2 opony standard

Edytowano przez raul1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

trochę fendty a i trochę Euro podskoczyło, cieszymy się z wysokiego kursu jak dopłaty obliczają ale zakup maszyn w euro i tu by się przydał kurs poniżej 4.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj