dawmm

Avero 240 vs JD W330 vs NH TC5060

Polecane posty

grzego2014    0

z tą odsprzedażą bym nie szalał ;) najlepiej trzymał i trzyma cene Claas, mój kosztował 400 netto i za tą samą cenę bym mógł go dzis sprzedać ;)

 

Ciekawe jaki model i wyposażenie? Kiedy zakupione. Sprawdz sobie ceny NH TC56, TC5070 - o ile je znajdziesz, bo w ogłoszeniach zazwyczaj widnieją 5-7 dni i znikają mimo tego, że mają wysokie ceny mimo upływu lat. Znajomy uparł się na takiego używkę to wiem, ile szuka i nic nie może wyczarować poniżej 250.000 przy 10 letnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Widziałem ostatnio przez okno jak  facet przyjechał i zostawił kilkuletniego nh tc50** a wziął nowe Avero.

NH-y się sprzedają jak świeźe bułeczki ponieważ wszystko jest od razy wywożone za granicę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Ciekawe jaki model i wyposażenie? Kiedy zakupione. Sprawdz sobie ceny NH TC56, TC5070 - o ile je znajdziesz, bo w ogłoszeniach zazwyczaj widnieją 5-7 dni i znikają mimo tego, że mają wysokie ceny mimo upływu lat. Znajomy uparł się na takiego używkę to wiem, ile szuka i nic nie może wyczarować poniżej 250.000 przy 10 letnich.

 

heder 4,90 sita elektryczne, wózek do hedera i stół do rzepaku reszta standard. Zobacz sobie ile kosztuje dominator 150 najtańszy którego się porównuje do tc5050 albo ile kosztuje normalnie utrzymany medion 310 który jest odpowiednikiem tc 56 i tc 5070 jaki mojego tucano poza tym new holland w tamtych latach nie sprzedawał tylu kombajnów co teraz classów używanych znajdziesz sporo więcej.

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie wiem ja tc56 7latka  sprzedawałem około dwóch dni. nie ma problemu ze sprzedażą małych kombajnów. Gorzej jest z dużymi typu lexion czy cx.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

jak ja miałem kupować mojego, a nie wiedziałm do końca  że dostane nowego, to serwisant dał mi  namiar na używanego TC 56, nie pamietam ile miał lat, był wyceniony na 180 netto. Na podwórko do rolnika przyjechało 3 kupców na raz, w tym jeden handlarz, kombajn odjechał  z podwórka za 210 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

nie wiem ja tc56 7latka  sprzedawałem około dwóch dni. nie ma problemu ze sprzedażą małych kombajnów. Gorzej jest z dużymi typu lexion czy cx.

 

No jesli chodzi o kombajny uzywane to wole od rolnika w kraju kupić Nh niż od handlarza malowanego claasa (których na allegro jest ze 2 albo 3 razy tyle co nh) ogólnie wiecej w Polsce mamy użytkowników claasa albo chociażby mozna to stwierdzić po zdj na forum że więcej jest w zakładce claas niż Nh ale nie o to chodzi, głównym odniesieniem było to że obydwa kombajny nie tracą na wartości a trudnością w sprzedaży jest jedynie stan techniczny( znajomy chciał kupić claasa i za podobne pieniądze mógł wybrac 68 z 1996 roku i 98 troche starszego ale wziął młodszego bo był w lepszym stanie technicznym)

 

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

więcej mam y użytkowników clasa a kombajnó nowych więcej sprzedaje NH.  Więc pewnie jest to tak że większość clasów z niemiec wpada  przez handlarzy


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Koledzy w tytule mamy trochę rózne kombajny, sam stoje przed wyborem i..........

 

Jak Avero to i NH TC 4.90 - oba modele 4 klawiszowe

 

Potem duża dziura w claasie bo mamy dopiero Tucano a tu cena

obok mamy Fendta (5180 lub 5220) JD W 330, NH 5.70 lub 5.80, deutz 6040

 

I teraz jeśli porównywać to co???

Moc silników, wszystkie mają 5 klawiszy.

W 330 ma ok 210 KM; to jak większy fendt 220 KM oraz Deutz chyba najmocniejszy oraz NH 5.80

potem cenę ale wg kryterium mocy??? Najmniejszego modelu w marce???

Wszystkie kręcą się od 380 do 450 tyś w zależności od wyposażenia mocy itp....

Wszystkich bije na głowę Rostelmasz Vektor bo 340 tyś; 220 koni motor ale czy porównywać to z tymi kombajnami czy to ta sama półka??? Czy jakość nam odpowiada???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

kup vektora wielu z nas czeka z czystej ciekawości o opinie o tym kombajnie :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Koledzy w tytule mamy trochę rózne kombajny, sam stoje przed wyborem i..........

 

Jak Avero to i NH TC 4.90 - oba modele 4 klawiszowe

 

Potem duża dziura w claasie bo mamy dopiero Tucano a tu cena

obok mamy Fendta (5180 lub 5220) JD W 330, NH 5.70 lub 5.80, deutz 6040

 

I teraz jeśli porównywać to co???

Moc silników, wszystkie mają 5 klawiszy.

W 330 ma ok 210 KM; to jak większy fendt 220 KM oraz Deutz chyba najmocniejszy oraz NH 5.80

potem cenę ale wg kryterium mocy??? Najmniejszego modelu w marce???

Wszystkie kręcą się od 380 do 450 tyś w zależności od wyposażenia mocy itp....

Wszystkich bije na głowę Rostelmasz Vektor bo 340 tyś; 220 koni motor ale czy porównywać to z tymi kombajnami czy to ta sama półka??? Czy jakość nam odpowiada???

 

W330 to mała popierdółka jak avero 160 czy nh tc4.90

Jak dobrze pogadasz z dilerem to tucano 320 nie będzie wiele droższe od tc5.80. A do nich można porównać W440 i DF 6040..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

TC4.90 jest przecież dużo większe i mocniejsze od Avero160. TC4.90 to konkurent avero240aps.

 

Tucano320 ma wydajność podobną do TC5.70, w najlepszym wypadku do TC5.80 ale do standardowego bez Rotoseparatora bo TC5.80 z RS z pewnością jest wydajniejszy.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

A starsze TC da rade jeszcze kupić czy już za późno na zamówienia? Ciekawe czy te nowe lepsze czy gorsze, napewno droższe są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

starsze TC to tylko 5070 w starej kabinie-wiem bo szukałem po całej polsce. U mnie wybór padł jednak na nowego 5.70 a z tych które w temacie to bezwzględnie NH! JD w prawdzie nieznam ale oglądałem bardzo dokładnie kilka dni temu Avero 240 i niczym ten kobmajn mi nie zaimponował. Ja cały październik borykałem sie z wyborem zakupu kombajnu tyle że ja brałem pod uwage tucano 320, starego 5070 i nowego 5.70. Wybór padł na ostatniego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

tych 5070 w starej budzie to sporo-praktycznie wszystkie z RS i na 650 oponach bo to taki raczej w standard w tych kombajnach był ale wszystkie oczywiście już na CR i SCR a ja szukałem starego 5060 żeby był na zwykłej pompie mechanicznej jeszcze bez CR i SCR to jak już zalazłem 2 egzemlarze to jeden z nich klient zamówił 2-3 dni przedemną i wpłacił zaliczke a drugi był z RS i na 620 oponach za bagatela 360 netto. To ja za niewiele większe pieniądze mam taki jak chciałem czyli opony 750, bez RS no i oczywiście nowa kabina która jest o niebo lepsza od tej starej a w dodatku atrakcyjniejsze kredytowanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

3 lata temu za 5060 RS dałem 350 netto z wózkiem i stołem, opony 750, ale  bardziej mechaniczny, z wajchami  do uruchomienia. .A RS kosztowało koło 20 tyś i 20% wydajniejszy kombajn, więc nie wiem czy tak dobrze zrobiłeś, bo kombajn podrożał o 30 tyś w nowej kabinie, minus RS czyli 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

A 3 lata temu w tc to była chyba jeszcze ta stara kabina, a dziś nowa jest o niebo lepsza i hektar większa :) i lepiej dopasiona.

 

Edytowano przez roter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

3 lata temu za 5060 RS dałem 350 netto z wózkiem i stołem, opony 750, ale  bardziej mechaniczny, z wajchami  do uruchomienia. .A RS kosztowało koło 20 tyś i 20% wydajniejszy kombajn, więc nie wiem czy tak dobrze zrobiłeś, bo kombajn podrożał o 30 tyś w nowej kabinie, minus RS czyli 20.

 

Z tą większą wydajnością o 20% trochę przesadzasz, będzie trochę wydajniejszy w długosłomym zbożu, w krótkosłomym i łatwo wymłacającym się typu pszenica nie będzie żadnej różnicy bo sita mają takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj