dawmm

Avero 240 vs JD W330 vs NH TC5060

Polecane posty

dawmm    2

Witam,

Claas Avero 240- 205 KM, 4 Wytrząsacze, APS

JD W330 - 206 KM, 5 Wytrząsaczy, PTC

NH TC5060- 170 KM, 5 Wytrząsaczy

 

Planujemy kupić kombajn dla niedużego gospodarstwa (50ha własne 50ha usługi), Rozpatrujemy możliwie jak najmniejsze modele. Wiadomo że Claas będzie najdroższy coś około 390 tys netto, NH około 350 tys netto a JD dowiedziałem się od dilera w standardzie 325 tys netto w co mi się nie bardzo chce wierzyć ...

Cena jest ważna ale nie najważniejsza, głównie chodzi o awaryjność i prostotę konstrukcji. Wiadomo że JD dopiero wszedł na rynek z tym modelem co jest troche ryzykowne ponieważ nie można zasięgnąć opini ale dane techniczne są niczemu sobie. 

 

A co wy myślicie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajakk    17

Moim zdaniem to tak jelonek fajny najtanszy ale tak jak poszesz totalna nowosc wiec duze ryzyko chociazest wspołpraca z firma sampo rosenlew i jest produkowany w Finladii.Nh dosc fajna konstrukcja z wieksza kabina ale to tylko nh i kosztuje sporo.Claas to marka sama w sobie niezawodnosc na pierwszym miejscu jesli masz kase to bierz claasa nie becziesz złował.Jesli nie patrzysz na wykonanie to jesli cena jd jest prawdziwa to nic innego tylko zamawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W330 to nowość w JD a tak naprawdę to sampo comia c8 już od jakiegoś czasu produkowana. Gabarytami i wydajnością to odpowiednik tc5050 czy avero 160.

Jak nie planujesz kosić kukurydzy to bierz tc5060 czy też nowego tc5.70 bo to kombajn o klasę wyższy i wydajnością można go porównać do tucano 320.

Chyba, że planujesz kosić kukurydzę to musisz wziąć coś z mocniejszym silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawmm    2

Właśnie ale opinij o Sampo Comia C8 też nie bardzo można znaleźć... No kukurydzy sam nie sieje, ale na usługach to pewnie bym kosił. Kusi mnie ten JD... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A widziałeś go na żywo ? Niby 5 wytrząsaczy ale wąziutkie i powierzchnią zbliżone do czterech w avero i tc5050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Skoro ten JD to nowość to ja bym go sobie odpuścił,w dzisiejszych czasach wady w pierwszych egzemplarzach samochodów i maszyn rolniczych to normalka.

Ja bym wyeliminował JD i zamiast niego dołączył do konkurencji coś z MF :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Dlaczego tc 5060 : Ponieważ 5 klawiszy rotoseparator słabszy silnik - ale wykosisz  więcej bo powierzchnia sit większa ,  cenowo wyjdzie najdrożej ale wydajnością dorównuje tucano 320. Pompa mechaniczna może da sie zwiększyć dawkę paliwa i moc :)


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Od tego sezonu nie ma już pomp mechanicznych w tc. Teraz ten mniejszy silnik 175km też ma CR i adblue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

od tego ? tzn rocznik 2014 ma jeszcze mechaniczną pompę i bez adblue :)


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z miesiąc temu był u mnie serwisant to mówił że do TC 5060 założyli siłowniczek elektryczny na pompę i gaz jest na przycisk, a pompa dalej mechaniczna, Teraz może zmienili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

od tego ? tzn rocznik 2014 ma jeszcze mechaniczną pompę i bez adblue :)

 

Nowy sezon w NH zaczyna się wrzesień/październik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Zastanów się poważnie na Rostselmashem konkretnie Vectorem 420 - kombajn o mocy 220km, prostota wykoniania powala i jest tańszy od tych co wymieniłes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

NH z serii TC najlepiej trzyma cene, popatrz ile kosztuje 7-12 letnie nh, zapewne to jest oznaką co jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Witam, Zastanów się poważnie na Rostselmashem konkretnie Vectorem 420 - kombajn o mocy 220km, prostota wykoniania powala i jest tańszy od tych co wymieniłes.

Na ruskie to jest embargo. Oni od nas nic nie chcą chociaż by im się przydało, to swoje kombajny niech też sobie sprzedają a nie nam.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gazu, wódki, paliwa na lukoil nie kupuujmy.... a co z Polakami którzy pracują w tych przedsiębiorstwach ?pójdą na trawkę czy powiesz żeby do Rosji wrócili:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jd małe typy są zbudowane na prostej konstrukcji nie mają dużo kabli i chydrauliki większość podzespołów napędzana jest jak w bizonie pasami Na twoje gospodarstwo wybrałbym JD tego albo trochę większego lepiej mięć zapas niż za kilka lat zmieniać na większy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dydus321    0

Avero cena coś koło 480 Brutto w wrzesniu była to teraz na pewno z 500 a TC5070 obecnie to się nazywa TC5.6 (chyba tak) kosztował 420 netto czyli 520tyś ceny podobne roznica w granicy 20tyś to nie az tak dużo znajomy ma TC5070 i ma 500mtg na 5 lat jest zadowolony claasa nikt niestety nie ma i nie mamy porownania. Wiem jeszcze tyle ze Claas na pewno wiecej pali niz NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

z tych trzech bierz Nh :) u mnie jeździ ich kilka w okolicy i każdy chwali :) jak claas to musiał byś mierzyć półkę wyżej w tucano aa Jd tak jak piszę nowa konstrukcja nie wiadomo co może wyniknąć więc z Jd sobie odpuść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmakx    2

bierz avero, sam osobiście jeżdze takim i to naprawde wydajny kombajn mimo że tylko 4 klawiszowy. avero pracuje na gosp 40 ha + około 80-100 ha usług i świetnie się sprawdza, jakbyś chciał wiedzieć wiecej to pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

A może Fendt 5180? Duża wydajność/przepustowość prosty w obłudze, prosta konstrukcja. Cena coś około 380 netto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plus6070    0

NH spali zapewne najmniej, o części najłatwiej, najwięcej zapewne za NH wezmiesz przy odsprzedaży bo obecnie najlepiej trzymaja cene. jd bym nie ufał wkombajnach. Jak masz kase to 5 klawiszy - wydajnosc. Jak kupujesz nowy to zapoznaj sie z opinia o serwisach dilerów bo czesto nie jest tak kolorowo jak w reklamach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawmm    2

Witam trochę mnie tu nie było ale dziś byłem u dilera JD powiedział mi 395 tys netto za w330, i to ten sam diler który mówił mi że cena tego modelu będzie w okolicy 325 tys. troche się pomylił ale to chyba dlatego że sam nie wiedział dokładnie bo gdy mi to mówił to tego modelu oficjalnie nie było jeszcze w ofercie. Tak więc JD chyba odpada bo za te pieniądze jest avero 240 .. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

NH spali zapewne najmniej, o części najłatwiej, najwięcej zapewne za NH wezmiesz przy odsprzedaży bo obecnie najlepiej trzymaja cene. jd bym nie ufał wkombajnach. Jak masz kase to 5 klawiszy - wydajnosc. Jak kupujesz nowy to zapoznaj sie z opinia o serwisach dilerów bo czesto nie jest tak kolorowo jak w reklamach.

 

z tą odsprzedażą bym nie szalał ;) najlepiej trzymał i trzyma cene Claas, mój kosztował 400 netto i za tą samą cenę bym mógł go dzis sprzedać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj