Skocz do zawartości
szpadel2012

Wyciek oleju ze sprzęgła turbomatic

Polecane posty

szpadel2012    0

Witam od pewnego czasu zauważyłem niepokojącą zmianę w działaniu sprzęgła turbomatic w Fendt 306 z 82r. Mianowicie odczuwalny był coraz większy poślizg sprzęgła lecz nie było widać wycieków, aż do dziś gdy w czasie jazdy zaczęło coś stukać, czyrkać itp. zatrzymałem się i zobaczyłem duża plamę oleju ze sprzęgła pod ciągnikiem, po czym scholowałem go do domu. Wiem że muszę go rozpołowić ale może ktoś wie i mógł by podpowiedzieć co mogło uledz uszkodzeniu, nie pokoi mnie stukanie w okolicach tego sprzęgła turbomatic. Co to może być?   

icek1    178

mi też stuka w okolicy sprzęgła ale tam gdzie jest tarcza sprzęgłowa -co to może być bo niechce mi się go rozpoławiać i reperować

Wiadomość z agroFakt.pl

szpadel2012    0

poluzowały się śruby od koła zamachowego morze mi ktoś podpowie jak uszczelnić śruby koła zamachowego bo mam wrażenie że to przez nie się przedostaje sie olej bo nie mam katalogu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kadman
      tak jak w temacie czy ktoś z was miał taki problem jak to naprawić i jaki olej wlać z góry dzięki

• Przez dany1234
      Witam wszystkich czy mógłby mi ktoś napisać jak zlikwidować wyciek w przednim napędzie cieknie od strony wału napędowego mf 3060 z góry dziękóje
    • Przez areczek00095
      Cześć koledzy. Mam problem bo w moim Silverze pocil się blok pod cylindrami ale delikatnie a dzisiaj robiłem z ladowaczem, rozgrzal się i zaczęło już ładnie lecieć. Nie bardzo wiem skąd się to ciśnie bo cylindry są suche, nie widać żeby coś się na nich paliło. Druga sprawa to regulacja ciśnienia na wejściach. Tura mam wpietego w wyjścia i trochę za wolno chodzi jak dla mnie, nie bardzo wiem jak zwiększyć ciśnienia na wejściach, a może ma ktoś wpietego to bezpośrednio w pompę, to chętnie bym zobaczył jak i też pokombinowal. Poniżej kilka zdjęć odnośnie tematu.
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez Ursusc360polska
      Witam ! Tak jak w temacie mam wyciek z miejsca zaznaczonego strzałką. Dodam że ciągnik był robiony czyli rozpoławiany i zakładane nowe łożysko i uszczelniacz.  Proszę o porady jak rozwiązać ten problem. Gdyby taki temat już był to proszę moderatorów o przeniesienie bądź usunięcie. Podkreślam że zdjęcie nie jest moje !!!!! 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.