Skocz do zawartości
szpadel2012

Wyciek oleju ze sprzęgła turbomatic

Polecane posty

szpadel2012    0

Witam od pewnego czasu zauważyłem niepokojącą zmianę w działaniu sprzęgła turbomatic w Fendt 306 z 82r. Mianowicie odczuwalny był coraz większy poślizg sprzęgła lecz nie było widać wycieków, aż do dziś gdy w czasie jazdy zaczęło coś stukać, czyrkać itp. zatrzymałem się i zobaczyłem duża plamę oleju ze sprzęgła pod ciągnikiem, po czym scholowałem go do domu. Wiem że muszę go rozpołowić ale może ktoś wie i mógł by podpowiedzieć co mogło uledz uszkodzeniu, nie pokoi mnie stukanie w okolicach tego sprzęgła turbomatic. Co to może być?   

icek1    178

mi też stuka w okolicy sprzęgła ale tam gdzie jest tarcza sprzęgłowa -co to może być bo niechce mi się go rozpoławiać i reperować

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelol111    857

Może łożyska poszły w turbomacie i uszczelniacze. Czas na remont i wymianę oleju. Skąd jesteś?

szpadel2012    0

nowy nabetek  ciągnik pomocniczy pytałem jeżeli nie ciecze nie ruszaci toże ciecze uszczelniacz martwi mi te stukanie lubelskie

szpadel2012    0

poluzowały się śruby od koła zamachowego morze mi ktoś podpowie jak uszczelnić śruby koła zamachowego bo mam wrażenie że to przez nie się przedostaje sie olej bo nie mam katalogu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tre_k
      Panowie cieknie mi z jak na zdjęciach poniżej,
      ZDJĘCIE
      Gdzie mogę dostać zestaw naprawczy do tego? czy trzeba wymienić całą pompkę zasilającą? czy można ją uszczelnić? podpowiedzcie coś.
    • Przez zyzek
      Zauważyłem, że w chłodnicy ubywa płynu chłodzącego. Niestety oleju najprawdopodobniej przybywa, ponieważ na miarce jest obecnie ponad górną kreską.
      Zweryfikuję to jeszcze dokładnie w ciągu kilku dni.
      Orientuje się ktoś może, gdzie najczęściej następuje wyciek w celtisach. Od czego zacząć sprawdzanie?
      Silnik pracuje równo, nie kopci i ma dużo siły.

@update
      Na szczęście oleju nie przybywa.
    • Przez V12
      Witam
      Czy po demontarzu ramion da sie wymienić uszczelniacz zaznaczony strzałką i czy to coś pomoże ?? JEst tam jeszcze oring ale pewnie w ten sposób sie go nie wymieni 
      Mam od dawna tam upierdliwy wyciek , który wystepuje tylko jak uzywam podnośnika 

• Przez oreł
      Witam . Jestem posiadaczem ciągnika NH 8360 . Przyszedł czas aby uporać się z wyciekami oleju z sekcji hydraulicznych . I nie wiem jak się do tego zabrać 😂. A mianowicie jakiego rozmiaru są tam oringi i jaki jest to konkretnie imbus bo nie mogę dopasować . Proszę o poradę 

• Przez Juziak
      Witam Panowie może pomożecie wycieka olej z silnika przez sprzęgło dwoma otworami na dole korpusu co może byc ? Czyżby symeryng poszedł na walku ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.