szpadel2012

Wyciek oleju ze sprzęgła turbomatic

Polecane posty

szpadel2012    0

Witam od pewnego czasu zauważyłem niepokojącą zmianę w działaniu sprzęgła turbomatic w Fendt 306 z 82r. Mianowicie odczuwalny był coraz większy poślizg sprzęgła lecz nie było widać wycieków, aż do dziś gdy w czasie jazdy zaczęło coś stukać, czyrkać itp. zatrzymałem się i zobaczyłem duża plamę oleju ze sprzęgła pod ciągnikiem, po czym scholowałem go do domu. Wiem że muszę go rozpołowić ale może ktoś wie i mógł by podpowiedzieć co mogło uledz uszkodzeniu, nie pokoi mnie stukanie w okolicach tego sprzęgła turbomatic. Co to może być?   

icek1    178

mi też stuka w okolicy sprzęgła ale tam gdzie jest tarcza sprzęgłowa -co to może być bo niechce mi się go rozpoławiać i reperować

Wiadomość z agroFakt.pl

szpadel2012    0

poluzowały się śruby od koła zamachowego morze mi ktoś podpowie jak uszczelnić śruby koła zamachowego bo mam wrażenie że to przez nie się przedostaje sie olej bo nie mam katalogu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez oreł
      Witam . Jestem posiadaczem ciągnika NH 8360 . Przyszedł czas aby uporać się z wyciekami oleju z sekcji hydraulicznych . I nie wiem jak się do tego zabrać 😂. A mianowicie jakiego rozmiaru są tam oringi i jaki jest to konkretnie imbus bo nie mogę dopasować . Proszę o poradę 

• Przez Juziak
      Witam Panowie może pomożecie wycieka olej z silnika przez sprzęgło dwoma otworami na dole korpusu co może byc ? Czyżby symeryng poszedł na walku ?
    • Przez bubel500
      Witam, wymieniłem dziś w Zetorze 6718 filtr oleju typu "bąk" na filtry PP z podstawą od 7211 taka jak na zdjęciu: 
      Problem w tym, że po pracowałem na tym filtrze jakieś 2-3 godziny, i podczas jazdy, zobaczyłem że spada ciśnienie oleju, zatrzymałem się, i okazało się że wywaliło olej przez odmę, i tu moje pytanie, czy można normalnie zmienić filtr typu bąk na pp bez żadnych problemów, czy trzeba jakieś przeróbki dokonać? Ja obstawiam że filtr pp dostałem nie od tego pojazdu, i się zablokował, dlatego wywaliło, Ciśnienie po wymianie bąka na pp na zimnym na obrotach 5 atm, na wolnych 4, na gorącym ( 80 stopni ) wysokie obroty 4, niskie 2 atm. 
      Pozdrawiam!
      Dodam tylko że  przez 2 godziny było, okej, a większość oleju wygoniło podczas jazdy, na odcinku 100 metrów

• Przez krzychc360
      Panowie jak zlikwidować wycieki oleju przy ramionach podnosnika ? Simeringi nie pomagają
    • Przez dzarjan8111
      Proszę o pomoc, wyciek z przedniego mostu na krzyżak po prawej stronie. jak sie do tego zabrac? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.