Skocz do zawartości
szpadel2012

Wyciek oleju ze sprzęgła turbomatic

Polecane posty

szpadel2012    0

Witam od pewnego czasu zauważyłem niepokojącą zmianę w działaniu sprzęgła turbomatic w Fendt 306 z 82r. Mianowicie odczuwalny był coraz większy poślizg sprzęgła lecz nie było widać wycieków, aż do dziś gdy w czasie jazdy zaczęło coś stukać, czyrkać itp. zatrzymałem się i zobaczyłem duża plamę oleju ze sprzęgła pod ciągnikiem, po czym scholowałem go do domu. Wiem że muszę go rozpołowić ale może ktoś wie i mógł by podpowiedzieć co mogło uledz uszkodzeniu, nie pokoi mnie stukanie w okolicach tego sprzęgła turbomatic. Co to może być?   

icek1    178

mi też stuka w okolicy sprzęgła ale tam gdzie jest tarcza sprzęgłowa -co to może być bo niechce mi się go rozpoławiać i reperować

Wiadomość z agroFakt.pl

szpadel2012    0

nowy nabetek  ciągnik pomocniczy pytałem jeżeli nie ciecze nie ruszaci toże ciecze uszczelniacz martwi mi te stukanie lubelskie

szpadel2012    0

poluzowały się śruby od koła zamachowego morze mi ktoś podpowie jak uszczelnić śruby koła zamachowego bo mam wrażenie że to przez nie się przedostaje sie olej bo nie mam katalogu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kris14
      Zauważyłem, że w moim 4514 z wałka WOM'u zaczął wydostawać się olej z tylniego mostu.
      Co może być tego przyczyną, czy wystarczy że założę nowe uszczelniacze?
    • Przez Gacuseks
      Witam
      Mam oto taki problem. Mianowicie wycieka mi olej z układu wspomagania w ursusie 1012. Wyciek jest widoczny na zbiorniku oleju wspomagania, wylatuje w miejscu wejścia zaworu bezpieczeństwa w zbiornik, Pewnie są momenty, że nawet tryska pod ciśnieniem bo dookoła wszystko się klei. Sam zawór bezpieczeństwa rusza się troszkę góra dół w zbiorniku. Może tu upatrywać usterki, czy ten zawór jest wkręcony ?
      Pozdrawiam Michał
    • Przez arni251
      Witam czy w c360 po wyjęcie miarki oleju(bagneta) powinien lekko wydobywać sie olej silnikowy naa zapalonym silniku. Po otwarciu wlewu oleju wszystko jest ok nic nie pluje a z miarki lekko pluje. Dodam że silnik cyka jak nowy, jest silny i prężny, z przyczepą zboż pod góre na piaskuwce na 5 idzie tylko śmiech, ciśnienie też ma w normie. Prosze o odp.
    • Przez DominikG
      Witam mam pytanie , więc tak Jaka może być przyczyna wyrzucania oleju hydraulicznego przez odpowietrznik zbiornika na olej hydrauliczny. Nadmieniam , że wylączona jest pompa hydrauliczna (podnośnika) i pruje tylko pompa od wspomagania kierownicy .
    • Przez iroo10
      Witam.
      Mam problem. Jakimś cudem przetarł sie któryś z przewodów w ramieniu i nie mam pojęcia jak je wyciągnąć. Szukam jakiegoś schematu, czy porady, foto, cokolwiek co może pomóc.