Zaloguj się, aby obserwować  
DANIEL

kultywator>>agregacik ścierniskowy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DANIEL    1

mamy mało ziemi więc nikt nie będzie wykładał co najmniej 5 tyś na agregat ścierniskowy typu grubber

 

co Wy na to  jakby przerobić zwykły stary kultywator (podobny do tego http://img113.imageshack.us/my.php?image=1...12kl3.jpg  tylko że nasz nie ma wałów z tyłu ) na agregacik ścierniskowy?

o ile dobrze pamiętam to na jakimś zdjęciu Ktoś zasuwał c 360 z takim sprzętem co mam na myśli, robiąc "podorywke", tylko nie moge znależć zdjęcia  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

ja kilka razy robiłem takim kultywatorem + c-360. A jak to wyglądało ?? już piszę:

ściągałem te łapy i zakładałem gęsiostopki. W 3 rzędach ale tak aby nie zostawiać omijaków tylko żeby była cała powierzchnia ścierniska oderwana no i do kultywatora wałek podczepiony. A łap dawałem tylko tyle aby zabierały troszkę poza koła ciągnika (nie na całą szerokość ramy) tak żeby ciągnik szedł w polu na 3 biegu bo na 2 za wolno było. Ścieżnia była ładnie poderwana i nawet coś tam z ziemią wymieszało i wałek doscisnął. Ale miałem nisko koszone i słoma była zebrana bo razem ze słomą to pewnie by się zapychało albo słoma ciągnęła. No i w polu jeździłem jak było miękko tzn po deszczu ale już podeschnięte bo jak mokro to nie chciała się ziemia rozsypywać a jak sucho to nie wchodziły łapy.

wniosek?? jak masz gęsiostopki, wałek lub bronki i zbierasz słomę tak że pole jest czyste to spokojnie można robić - wiadomo to nie to samo co np KOS ale może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Jaki jest koszt to nie mam pojęcia bo ja mam całe zapasowe łapy na których są gęsiostopki (chyba z 15 lat leżały w garażu nowe nie używane - tato chyba z SKRu przyniósł jak kiedyś tam dawno dawno pracował). Ale możesz kupić same końcówki na łapy, a koszt to chyba nie będzie więcej jak 7-8 zł za sztukę - zresztą nie wiem ale to nie będzie duża kasa. Wał mam strunowy.

Zima idzie to masz kuuuupe czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

moim zdaniem kultywatorem nie zrobisz tak jak plugami a jak ten kultywator ma tylko troche wystawac za ciagnik to sie nie oplaca bo c360 da sobie rade z 7 do podorywki a siudmy korpus bedzie wysatawal juz za traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Moim zdaniem kultywatorem nie zrobisz podorywki tak jak pługami tylko o wiele lepiej tyko słomę trzeba zebrać chyba, że jest jej bardzo mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
moim zdaniem kultywatorem nie zrobisz tak jak plugami a jak ten kultywator ma tylko troche wystawac za ciagnik to sie nie oplaca bo c360 da sobie rade z 7 do podorywki a siudmy korpus bedzie wysatawal juz za traktor

da sobie radę z 7 do podorywki ?? może i da ale 2 i to na pełnym gazie i zabiera za koło ale prawe koło idzie w bruździe prawda. U nas c-360 ciągają podorywkowe pługi a 5 i to muszą 2 robić bo 3 za cięzko - takie ziemie. I nie zgadzam się że pług robi lepiej - pług odkłada ziemię warstwowo, a agregaty mieszają wierzchnią warstwę ziemi z resztakami pożniwnymi. Fakt to rozwiązanie co jest opisywane w tym wątku nie sprawdza się tak jak agregaty podorywkowe typu KOS ale i tak swoje zadanie spełni no i nie trzeba bronować pola tylko od razu orka np pod pszenice. Zresztą jest kilka wątków odnośnie tego co jest lepsze pług, agregat czy talerzówka wiec nie będę się nad tym rozstrząsał po raz enty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

tzn. my będziemy to zachaczać do  80 KM, aby prędkość była dość wysoka i żeby szybko szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

jeśli nie masz w tej chwili kilka tysięcy na agregat to wygaj kilkaset zł na całe łapy z gęsiostopkami do kultywatora. A jak jeszcze podczepiasz go do 80 koni to spokojnie na całą szerokość będziesz miał. Tylko tak jak wcześniej pisałem - w miarę nisko musicie kosić i zbierać słomę i będzie może nie super ale będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

pole równe po agregacie siewnym więc z niskim koszeniem nie będzie problemów, słoma też zawsze zebrana przez nas lub kogoś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja zrobiłem podobny agregat z kultywatora.

Dałem 1 wał na tył i kupiłem 3 łapy z gęsiostopkami, żeby zobaczyc jak Zetor bedzie szedł, ale idzie dobrze.

Spokojnie jadę na 3 biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

A jak myślicie jaki by był dobry gruber do Belarusa 82km ziemie III-V klasa i małe górki (taki żeby miał jeszcze zapas mocy)

 

Ps. Nie chciałem zakładać nowego tematu to pisze tu.


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0
A jak myślicie jaki by był dobry gruber do Belarusa 82km ziemie III-V klasa i małe górki (taki żeby miał jeszcze zapas mocy)

 

Ps. Nie chciałem zakładać nowego tematu to pisze tu.

 

 

Unia Grudziądz KOS 2,1., Expom Krośniewice też ma nie złego (szerokośc chyba 2,2 m). Ja mam Kongskilde Demeter 3 m z zabezpieczeniem non stop. Jak chcesz coś wiedzieć konkretnego to pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

Aha dzięki. Wiedz trzeba szukać cos koło 2,1-2,6m. Bo tak wogule to ciągnik jest kolegi z klasy.


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1
Aha dzięki. Wiedz trzeba szukać cos koło 2,1-2,6m. Bo tak wogule to ciągnik jest kolegi z klasy.

Jeżeli chcesz mieć dobrze zrobione tym Belarus-em 82km to nie zahaczaj mu więcej jak 2,2 m, w przeciwnym razie możesz nie uzyskać odpowiedniej prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cuubs    1

jakiś gruber 2,1 metra da sobie świetnie rade i bedzie super zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian87    0

no ja tez wpadłem na taki pomysł z agregacikiem. Stary kultywator jeszcze z C-360 o szerokości 2,1m poszerzyłem po 80cm z każdej strony (składany). Pozostało pomalować, dokupić haki i te gęsie łapki bo mi braknie :) W sumie wychodzi 3,7m szerokości na 90KM ale powinno być dobrze :)


John Deere 6300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Dobre by byly te szerokie gesie lapki co sa przy obsypnikach do ziemniakow :)

 

Do c 360 jakiej szerokosci agregat taki samorobka by pasowal tak z ciekawosci pytam :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0

Dobre by byly te szerokie gesie lapki co sa przy obsypnikach do ziemniakow ;)

 

Do c 360 jakiej szerokosci agregat taki samorobka by pasowal tak z ciekawosci pytam :D

 

ja robiłem C-330 zwykłym kultywatorem robiłem ściernie po jęczmieniu wyszło wmiare dobrze tylko miejscami się zapychało głównie przy końcach gdzie nie jest słoma idealnie zebrana ale dało się przeżyć


ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj