Skocz do zawartości
delta6583

Lemken opal 90 do c360 3p ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Lemken
delta6583    7

Witam, 

Mam pytanie czy c360 3p poradzi sobie z pługiem  Lemken opal 90 ? Jaką on ma wagę ?

Obecnie używam zwykłego pługu 3skibowego i daje rady bez większych problemów .

Dodam że planuje zmienić przednie opony na szersze.

nunu85    82

przednie opony nic do rzeczy nie maja jesli idzie o uciag.

ten lemken wazy koło 600 czy 630kg, wiec nie jakos strasznie duzo.

3p da sobie z nim rade, na youtubie jest kilka filmów jak ludzie orza i pisza nawet, ze idzie lżej niz grudziadzkim 3 skibowym.

Wiadomość z agroFakt.pl

delta6583    7

Wiem że przednie koła nie mają nic do uciągu ale bardziej się będzie masa rozkładać. U mnie są ziemie najwyższej klasy ale dużo barył.

A mój perkins jest w bardzo dobrym stanie.

akmaly    185

Co mają szersze opony do rozkładu masy? Jak masz ciężkie ziemie to zapomnij o tym pługu przy perkinsie. Ale po co się masz zastanawiać - sam wiesz jak teraz Ci idzie i jakimi pługami orzesz - ten lemken ma chyba 3 x 14'' czyli 105 cm orki a to jest o 15 cm więcej niż stare 3 Uni. Jeśli masz teraz zapas mocy to pociągniesz spokojnie a jak przy tych co masz idzie ciężko to jak sobie wyobrażasz że więcej jeszcze pociągniesz? Nie wierz w bajki że niby tak lekko się orze - może i lżej ale nie o tyle aby jedną skibę więcej ciągnąć. A co do podnośnika to wcale mu lekko nie jest ale da radę tylko pomyśl o dociążeniu przodu.

delta6583    7

Co mają szersze opony do rozkładu masy?

Dużo. -.-

A jeśli chodzi o dociążenie przodu to coś się ogarnie. Najwyżej z turem bd orał 

Da rade na ziemiach 1 i 2 klasy ? 

Zwykłą 3 daje rady na 3 i nawet to idzie.

Edytowano przez delta6583

akmaly    185

Kolego delta6583 - nie wiem czym masz zamiar te opony napełnić ale sama masa opon nic Ci nie zmieni. Opony szersze zakłada się np. pod tura. Masz wspomaganie w tym 3P? Ziemia I czy II a może i IV nic nie mówi - kwestia jaka to ziemia - czarnoziem, rędzina, płowa itp. Jak dajesz radę 3UG to dasz radę i tym Lemkenem. Najlepiej sam się przekonaj - jak masz od kogo to pożycz i w pole. U mnie C360 ma problem z 3UG a czasami nawet trzeba na 2 orać ale parę km ode mnie już 4UG ludzie orzą i lepiej idzie jak u mnie z 3. Ziemia ziemi nie równa, opona oponie - uciąg to poprawi Ci tylko i wyłącznie porządna radialna opona z tyłu a jazda z turem tylko go osłabi - nie masz napędu na przedniej osi i musisz robić wszystko aby dociążyć tył a wiem co piszę bo sam miałem 2wd Fergusona z turem i musiałem go odpinać bo strasznie się grzebał - jedynie jak tura na max w górę podnosiłem to było ok ale szkoda mi było maszyny.

delta6583    7

akmaly

Dzięki za odpowiedź najbardziej pomogłeś niestety nie ma nikt w okolicy lemkena ale chyba zdecyduje się na zakup. 

A jeśli chodzi o kwestie ziemi to jest czarnoziem.

Jeszcze zostaje kwestia podnośnika nie będzie miał problemów z podniesieniem ?

Edytowano przez delta6583

lew908    207

700 kg spokojnie dzwignie ale trzeba uważać na uwrotach bo jak bujnie na nieskreconych łańcuchach to może ci plecak popękać

lukbold    411

dajcie se spokój. To kosiarka waży 450kg i 3P na dziurach buja.... ten lemken ma te samą mase. Bedziesz hamulcami sterował żeby w bruzde wjechać a za chwile i tak podnośnik wykończysz.... jak widze tych agentów na youtube jak walczą z tymi obrotówkami to nie wiem czy się śmiac czy płakać. W sumie z ciekawości podepne kiedy tego lemkena pod 3P. U mnie ten pług jest ustawiony na 1.2m i U5314 z nim chodzi i po paru ha siłownik wspomagający sie rozciek i wąż zasilający ten siłownik więc wydaje mi sie że to nie jest zabawka dla 3P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wonda
      witam szukam pługa obrotowego najlepiej 3x50 lub ewentualnie  jakiejś lekkiej konstrukcji 4x 35(40) do 10 tyś
      ciągnik zetor 82km ziemie lekkie 4-6 klasa (dużo klinowatych pól). Obecnie ciągam pług zagonowy polski chyba(Bareła) 4x40 idzie bardzo ciężko (pcha ziemie a nie ją odwraca masakra)a efekt jeszcze gorszy ale zetorek sobie radzi.
      Może ktoś mi doradzi jakiś pług zachodni używany 3x50+ lub 3x45+ albo 4x tylko lekki żeby nie było problemu z manewrowaniem.
      Na aukcjach internetowych jest masa trójek ale 3x 30,35,40 myślę że to strata czasu,  jak polski pług 160 cm szerokość robocza który idzie ciężko zetorek daje radę to taki z podobną szerokością zachodni,  który idzie o niebo lżej też by sobie radził (podnośnik wzmocniony 2 siłownikami)  a pola też by ubywało. Kiedyś trafiłem na pług 3  nie znam dokładnie nazwy bodajże ( van gerlich) i właściciel mówił że ma szerokość 45 cm na korpus ale niestety był już zarezerwowany w sumie to szerokość  robocza 135 cm ale już lepiej niż 120 na kilkunastu przejazdach to jest już sporo.
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Mam Od niedawna ursusa 912 i dziwnie zachowuje się podczas orki bo jak skręcę szerokość orki na minimum to ściąga ciągnik w orankę a jak na max to wtedy nie z tym że ma trochę ciężko czy to normalne? Szerokość pierwszej skiby również na minimum a i tak wydaje się że pierwsza skiba jakby większa była bądź ostatnia za daleko odkłada.
    • Przez Gero
      Witam wszystkich. Mam zamiar kupic zetora 7540. Większość ludzi sądzi że ciągnik ten ma 75 KM, niektórzy natomiast sądzą że ma 71 KM. Zastanawiam się nad sprzętem do tego ciągnika. Czy ciągnik ten da radę agregatowi uprawowo-siewnemu 2.7m?
      Zastanawiałem się też nad pługiem 4-skibowym U170P firmy STALTECH.
      Charakterystyka techniczna pługa U170P:
      Liczba korpusów [szt.]
      4
      Rozstaw korpusów [cm]
      83
      Szerokość korpusu [m]
      0,35
      Szerokość robocza [m]
      1,40 - 1,50
      Głębokość orki [m]
      0,30
      Zapotrzebowanie mocy [KM]
      60 - 75
      Masa [kg]
      450
      Strona z tym pługiem
      Czy ktoś z państwa dysponuje takim sprzętem i mógłby mi doradzić czy dla tego ciągnika te maszyny nie są za duże? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez dzony9203
      Witam wszystkich, poszukuję pługa do belarusa 920.2, moc 81KM, ziemie nie są tragicznie ciężkie ale zdarzają się bardzo ciężkie. Ogólnie lekko ciężkie obecnie ornych mam 12 ha ale stopniowo planuję zwiększać.
      Poszukuję pługa (nowego lub lepiej używanego).
      Zakresu cenowo jeszcze nie mam, ale ukrywam że im taniej tym lepiej.

Z jakim pługiem (4 skibowym) poradzi sobie 920?
      Pozdrwiam, Dzony.
    • Przez chrap17
      Witam wszystkich. I tak jak w temacie chciałbym odnowić niedawno kupiony pług obrotowy 5skib firmy THIEME i mam do was pytanie o kolor lakieru z palety RAL..